0

بزرگ‌ ترین نقاشی دنیا که به اندازه دو زمین فوتبال وسعت دارد

 
hosinsaeidi
hosinsaeidi
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : بهمن 1394 
تعداد پست ها : 23141
محل سکونت : کرمانشاه

بزرگ‌ ترین نقاشی دنیا که به اندازه دو زمین فوتبال وسعت دارد

بزرگ‌ ترین نقاشی دنیا که به اندازه دو زمین فوتبال وسعت دارد

ساشا جافری برای قرار دادن نام خود در کتاب گینس بزرگ‌ترین نقاشی دنیا را به اندازه دو زمین فوتبال کشید.

/به گزارش خبرنگار حوزه اخبار داغ گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان، ساشا جافری، هنرمند بریتانیایی، به منظور قرار دادن نام خود در کتاب رکورد‌های گینس، ۷ ماه است که روی بام یک هتل در دبی نقاشی می‌کند. این نقاشی عریض به اندازه دو زمین فوتبال است اما هنوز کامل نشده است.

جافری در حالی که پابرهنه بر روی بوم رنگارنگ خود که حدود دو هزار متر مربع است قدم می‌زند، اعلام می‌کند که قصد دارد رکورد بزرگترین نقاشی روی بام را بشکند و همچنین به دنبال جمع آوری ۳۰ میلیون دلار برای اختصاص دادن اقدامات ابتدایی آموزشی یا بهداشتی است که به درد کودکان فقیر می‌خورد. جافری برای تکمیل این کار هنوز ۴ روز زمان لازم دارد تا از هفته آینده به آن را به ۶۰ نقاشی مختلف تقسیم کند.

جافری، ۴۴ ساله، امیدوار است که هنگام فروش قطعات نقاشی "سفری برای بشر" در حراج فوریه ۲۰۲۱، مبالغ جمع آوری شده را دو برابر کند. او به خبرگزاری فرانسه گفته است که کسانی که نقاشی‌های او را بخرند "صاحب بخشی از بزرگترین نقاشی دنیا می‌شوند. از همه مهمتر، آن‌ها صاحب یک قطعه از تاریخ و در نتیجه بشریت خواهند شد.

جافری از ابتدای شیوع ویروس کرونا در هتلی خودش را قرنطینه کرد تا کار روی این نقاشی عظیم را آغاز کند. پالت کار او از حدود ۳۰۰ لایه رنگ تشکیل شده است که به بیش از ۵۰۰۰ لیتر ماده نقاشی و حدود هزار برس نیاز دارد.

این هنرمند توضیح می‌دهد که بیماری همه گیر او را وادار می‌کند راهی برای برقراری ارتباط بین مردم با هدف کمک به کودکان، به ویژه کسانی که در فقیرترین مناطق جهان زندگی می‌کنند، پیدا کند. کودکان از ۱۴۰ کشور با ارسال نقاشی‌های خود به جافری به طور غیر مستقیم شریک شدند.

در ادامه تصاویر منتشر شده از این نقاشی عریض جافری را مشاهده می‌کنید:

نقاشی چشمگیر

نقاشی چشمگیر

نقاشی چشمگیر

نقاشی چشمگیر

سه شنبه 15 مهر 1399  7:05 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها