0

۵ مکان مخوف و اسرار آمیز در جهان که بازدید از آن‌ها جرات می‌خواهد / تصاویر

 
hosinsaeidi
hosinsaeidi
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : بهمن 1394 
تعداد پست ها : 22813
محل سکونت : کرمانشاه

۵ مکان مخوف و اسرار آمیز در جهان که بازدید از آن‌ها جرات می‌خواهد / تصاویر

۵ مکان مخوف و اسرار آمیز در جهان که بازدید از آن‌ها جرات می‌خواهد / تصاویر

۵ مکان مخوف و اسرار آمیز در جهان که بازدید از آن‌ها جرات می‌خواهد / تصاویر

باشگاه خبرنگاران نوشت:بعضی از مردم بر این باورند که همه مکان‌های مرموز خالی از سکنه، شبح زده و ترسناک می‌باشند. بسیاری از گردشگران مجذوب شگفتی‌های ناشناخته و ترسناک در سراسر جهان می‌شوند که در هر گوشه آن‌ها رمز و رازی وجود دارد. اغلب این مکان‌ها پر از هیجان و وحشت بوده یا گذشته‌ای خوفناک داشته اند و گفته می‌شود که توسط ارواح تسخیر شده اند.

 

برخی از این مکان‌های هولناک غار، حفره یا زمینی عمیق دارند که توجه گردشگران را به سوی خود جلب می‌کنند، این جاذبه‌ها ناپایداری و تغییرات در گذر زمان را نشان می‌دهند. صرف نظر از منشا و مبدا، هر یک از این جاذبه‌ها به خاطر اتفاقات فرا طبیعی، مرموز و عجیب توانسته اند اعتبار زیادی در میان مردم به دست آورند که در نتیجه گردشگران ماجراجو از سراسر جهان را به سوی خود می‌کشانند.

 

۱ – قلعه کستیس، اسلواکی (Čachtice Castle, Slovakia)
این قلعه یکی از لوکیشن‌های فیلم برداری در فیلم معروف نوسفراتو (Nosferatu) سمفونی وحشت بوده است. گفتنی است که تاریخ ترسناک این قلعه به گذشته‌های دور باز می‌گردد زمانی که کنتس الیزابت باتوری در آنجا زندگی می‌کرد. قتل‌های زنجیره‌ای بیشماری توسط این ملکه‌ی خونخوار صورت گرفته است. الیزابت باتوری به نام‌های کنتس خون یا ملکه خون معروف می‌باشد.

ت

۲ – جنگل آئوکیگاهارا، ژاپن (Aokigahara Forest, Japan)
در افسانه‌ها و ادبیات ژاپن این جنگل آمیخته به ارواح مرده است که در سالیان اخیر نیز به عنوان جنگل خودکشی شناخته شده است. خودکشی در ژاپن آمار بسیار بالایی دارد و این جنگل یکی از پرطرفدارترین مکان‌ها برای خودکشی می‌باشد. گردشگران زیادی تمایل به بازدید از این مکان ترسناک دارند به همین دلیل نشانه‌های دنباله دار در این جنگل قرار داده شده است که راهنمای مسافرین باشند.

ت

۳ – ورودی دروازه جهنم، ترکمنستان (Door to Hell, Turkmenistan)
از نظر عوام این گودال شعله ‏ور راهی به سوی دنیای دیگر است. منشا این گودال عظیم نامعلوم است، این گودال پر از گازهای سمی و زیان آور می‌باشد و گاز از هسته به بیرون نشت می‌کند که توسط دانشمندان به طور عمد به آتش کشیده شده است. دروازه جهنم ترکمنستان یکی از مکان‌های اسرارآمیز جهان است که پس از ۴۰ سال شعله ور بودن، هزاران گردشگر را به سوی خود جذب می‌کند.

ت

۴ - کلیسای مومیایی‌های کاپوچین کاتاکومب، ایتالیا (Capuchin Catacomb, Italy)
اجساد مومیایی شده بیش از ۲۰۰۰ انسان در راهروهای این صومعه سیسیلی قرار دارند. این مومیایی‌ها با لباس‌هایی که بر تن دارند مقام و منصب خود را نشان می‌دهند. هر چند در شروع کار، این مومیایی کردن خاص مقامات مذهبی، مردان خدا و راهبان بوده است، اما در ادامه اجساد اشراف زادگان و خانواده‌های افراد ثروتمند نیز در این صومعه دفن گردید. جسد دختر بچه دو ساله به نام رزالیا لومباردو (Rosalia Lombardo) نیز در میان دیگر مومیایی‌ها دیده می‌شود که تازه و دست نخورده به نظر می‌رسد. این دختر با چهره‌ای معصومانه در تابوت شیشه‌ای آرمیده است و به زیبای خفته شهرت دارد.

ت

۵ – قلعه چارلویل، ایرلند (Charleville Castle, Ireland)
معماری بی نظیر و عالی این مقصد نشان دهنده‌ی طبیعت این قلعه می‌باشد. گفتنی است که طبق باور عموم این قلعه یکی از مخوف‌ترین مکان‌ها در اروپا به شمار می‌رود. طبق افسانه‌ها روح دختر جوانی به نام هریت درون قلعه زندگی می‌کند که در یک حادثه مصیبت بار در پله‌های قلعه جان باخت.

ت

 

سه شنبه 25 شهریور 1399  3:12 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها