0

بازداشت آدم‌ربایانی که برای آزادی طعمه‌شان ۱۳۰ میلیارد تومان پول می‌خواستند

 
majid68
majid68
کاربر طلایی2
تاریخ عضویت : بهمن 1388 
تعداد پست ها : 4493
محل سکونت : اصفهان

بازداشت آدم‌ربایانی که برای آزادی طعمه‌شان ۱۳۰ میلیارد تومان پول می‌خواستند

  •  
بازداشت آدم‌ربایانی که برای آزادی طعمه‌شان 130 میلیارد تومان پول می‌خواستند

رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ از دستگیری آدم‌ربایانی خبر داد که در قبال آزادی فرد ربوده شده، درخواست ۱۳۰ میلیارد تومان کرده بودند.

به گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران پویا؛ ساعت 10 صبح مورخه دوم شهریورماه سال جاری مرد میانسالی با مراجعه به کلانتری 118 ستارخان از ربوده شدن برادرش به نام صفر 50 ساله توسط چهار سرنشین یک دستگاه خودروی پژو405 نقره‌ای رنگ مجهز به چراغ‌گردان در محدوده ستارخان خبر داد.

در ادامه پرونده با موضوع آدم‌ربایی تشکیل و برای رسیدگی تخصصی به دستور بازپرس شعبه نهم دادسرای ناحیه 27 تهران در اختیار کارآگاهان اداره یازدهم معاونت مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

برادر شاکی با حضور در اداره یازدهم به کارآگاهان گفت: برادرم کارخانه‌ای در جنوب تهران دارد و روز حادثه پس از خارج شدن از منزل در خیابان ستارخان توسط چهار سرنشین یک دستگاه خودوری پژو405 ربوده شد و آدم‌ربایان در تماس تلفنی در قبال آزادی برادرم درخواست 130 میلیارد تومان وجه نقد یا معادل آن ارز یا جواهرات کرده‌اند.

کارآگاهان پس از شنیدن اظهارات شاکی بلافاصله راهی محل وقوع جرم شدند که با انجام اقدامات پلیسی و کارآگاهی ردی از تبهکاران در یکی از شهرستانهای غربی تهران به دست آمد.

کارآگاهان در ادامه تحقیقات جنایی خود با بهره‌گیری از روشهای علمی کشف جرم مخفیگاه آدم‌ربایان را در محدوده غرب استان تهران  شناسایی کردند.

با در اختیار گذاشتن اطلاعات به دست آمده به بازپرس شعبه نهم دادسرای امورجنایی تهران، دستور دستگیری تبهکاران صادر شد.

کارآگاهان در مورخه ششم شهریور ماه در یک عملیات پلیسی و ضربتی موفق شدند سه آدم‌ربا را دستگیر کرده و فرد ربوده شده را از چنگال تبهکاران آزاد کنند، در ادامه عملیات با بازرسی از مخفیگاه متهمان، یک قبضه کلت کمری به همراه فشنگ جنگی، گاز اشک‌آور، شوکر و سه قبضه چاقو کشف و ضبط شد.

متهمان در تحقیقات صورت گرفته به جرم خود معترف شدند؛ آنها در ادامه تحقیقات تخصصی انگیزه را کسب مال عنوان داشتند و گفتند، با توجه به شناختی که از شاکی داشتیم با طرح‌ریزی نقشه و با جعل عنوان مأمور، مقابل مانع ادامه حرکت وی شده و بلافاصله او را ربودیم و در تماس با خانواده‌اش در خواست 130 میلیارد تومان کردیم که به مقصودمان نرسیدیم و دستگیر شدیم.

سردار علیرضا لطفی؛ رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ با اعلام این خبر گفت: با تلاش همکارانم در بخش معاونت جرایم جنایی که منجر به کشف این پرونده شد، متهمان نیز با صدور قرار قانونی توسط بازپرس پرونده برای انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار کارآگاهان اداره یازدهم پلیس آگاهی هستند.

پنج شنبه 13 شهریور 1399  9:01 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها