0

عرض ارادت شاعران اهل‌سنت در رثای سیدالشهداء (ع)

 
hosinsaeidi
hosinsaeidi
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : بهمن 1394 
تعداد پست ها : 22670
محل سکونت : کرمانشاه

عرض ارادت شاعران اهل‌سنت در رثای سیدالشهداء (ع)

عرض ارادت شاعران اهل‌سنت در رثای سیدالشهداء (ع)

عرض ارادت شاعران اهل‌سنت در رثای سیدالشهداء (ع)

امروزه در مناطق مختلف جهان اسلام اهل تسنن برای امام حسین(ع) عزاداری می‌کنند؛ مثلاً در بین تاجیکان سنی مذهب، مرثیه خوانی رواج دارد و منحصر به روز عاشورا نیست.

در کشور ایران نیز محبت و دوستی رسول خدا صلی‌الله‌علیه‌وآله و فرزندان پاک او مرز و نژاد و کیش و آیین نمی‌شناسد و اهل تسنن در کنار شیعیان به عزاداری سیدالشهداء (ع) می‌پردازند.

جنگ رسانه و تبلیغات سوء رسانه‌های معاند نه تنها نتوانسته از حب اهل سنت نسبت به اهل بیت (ع) کم کنند، بلکه اهل سنت در ایران، خودشان اقدام به برپایی مراسم سوگواری سیدالشهداء (ع) می‌کنند.

محرم امسال با توجه به شرایط ویژه آن فرصتی را فراهم ساخت تا اهل سنت ایران در کنار عزاداری سید و سالار شهیدان به مدح و ثنای امام حسین(ع) بپردازند.

در همین راستا، تعدادی از شاعران اهل سنت در شهرهای مختلف ایران در دهه اول محرم با حضور در مراسم سوگواری امام حسین (ع) از عشق و ارادت خود به ایشان خواندند.

چندی پیش شاعره جوان اهل سنت تربت جام با حضور در ویژه برنامه حوزه علمیه خواهران تهران که در بوستان بانوان تهران برگزار شد، اشعاری را از سروده‌های خود و شعرای دیگری از اهل‌سنت، در بیان محبت و ارادت نسبت به اهل‌بیت رسول خدا (ص) و امام حسین (ع) قرائت کرد.

معصومه سادات صادقی، مدیریت حوزه‌های علمیه خواهران تهران در حاشیه این مراسم در خصوص وحدت اسلامی عنوان کرد: توجه به عقاید مشترک یکی از بهترین راهکارهای ایجاد وحدت در بین مسلمانان پیرو مذاهب اسلامی است.

وی افزود: تدارک چنین محفل‌هایی برای ایجاد نزدیکی و وحدت بین شیعیان و اهل‌سنت راه‌گشاست؛ برنامه‌های مشترک آموزشی و پژوهشی میان خواهران شیعه و اهل‌سنت نیز در پیشبرد این هدف، کمک کننده خواهد بود.

مدیر حوزه علمیه خواهران تهران در پایان خاطرنشان کرد: حوزه‌های علمیه و گروه‌های جهادی ظرفیت‌هایی هستند که می‌توانند در مسیر ایجاد وحدت بین مسلمین استفاده شوند و حوزه‌های علمیه خواهران تهران آماده ایفای نقش در این راه است.

یک شنبه 9 شهریور 1399  12:53 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها