0

لحظه شماری برای شگفتی بزرگ یمنی‌ها/ انصارالله در یک قدمی شهر نفتیِ جاسوس‌ها

 
hosinsaeidi
hosinsaeidi
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : بهمن 1394 
تعداد پست ها : 22670
محل سکونت : کرمانشاه

لحظه شماری برای شگفتی بزرگ یمنی‌ها/ انصارالله در یک قدمی شهر نفتیِ جاسوس‌ها

لحظه شماری برای شگفتی بزرگ یمنی‌ها/ انصارالله در یک قدمی شهر نفتیِ جاسوس‌ها

نیرو‌های ارتش و کمیته‌های مردمی یمن پس از سیطره بر ۱۲ منطقه از ۱۴ منطقه مارب اعلام کردند که یک شگفتی بزرگ از جانب انصارالله در راه است.

لحظه شماری برای شگفتی بزرگ یمنی‌ها/ انصارالله در یک قدمی شهر نفتیِ جاسوس‌ها

 

به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان، پس از سیطره جنبش انصارالله یمن بر ۱۲ منطقه از استان مارب و ادامه پیشروی‌های آن٬ منابع این جنبش اعلام کردند که به زودی شاهد شگفتی بزرگی در مارب خواهیم بود.

دلایل تاخیر در ورود انصارالله به مارب

قهرمانان ارتش و کمیته مردمی پیروزی‌های بزرگ داشته و پیشروی‌های قابل توجهی در جبهه‌های مختلف مارب کرده است که آخرین آن‌ها در منطقه «ماهلیه» و «العبدیه» و «حجره» و «خلفان» در جبهه جنوبی مارب بود. علاوه بر آن نیرو‌های ارتش و کمیته‌های مردمی یمن با پیشروی در جبهه «جدعان» و «مدغل» و «مجزر» و «رغوان» از همه جوانب کنترل استان را در دست گرفته و از تاسیسات نفتی و منافع عمومی آن محافظت می‌کنند.

در زمینه تاخیر ورود ارتش و کمیته‌های مردمی به مارب می‌توان گفت که این امر چند علت دارد: وجود منافع و تاسیسات بزرگ و مهم در مارب مانند تاسیسات صافر موجب شده تا ارتش و کمیته‌های مردمی از دادن هرگونه بهانه به دست دشمن برای انجام عملیات‌های جنایتکارانه ضد این تاسیسات مهم خودداری کنند؛ چراکه اکنون یمنی‌ها با دشمنی می‌جنگند که نه چیزی از اخلاق می‌داند و نه مسئولیتی دارد٬ بنابراین ممکن است این تاسیسات حساس را با جنگنده‌ها مورد هدف قرار دهد یا اینکه مزدورانش اقدام به انفجار آن‌ها بکنند.

لحظه شماری برای شگفتی بزرگ یمنی‌ها/ انصارالله در یک قدمی شهر نفتیِ جاسوس‌ها

در حال حاضر استراتژی انصارالله برای پیشروی در مارب در وهله اول محافظت از جان شهروندان و اموال عمومی و خصوصی است؛ به ویژه اینکه مارب یک شهر بزرگ با شمار زیادی جاسوس است که در هر زمان ممکن است غیرنظامیان را به گونه‌ای قربانی کنند.

از ۶ سال گذشته به ویژه در دوره اخیر هر زمانی که ارتش و کمیته‌های مردمی در مارب پیشروی می‌کردند٬ مزدوران دشمن به یک سری واسطه‌ها برای نفوذ در شورای سیاسی و دولت نجات یمن متوسل می‌شوند.

آخرین کشوری که مزدوران تلاش کردند از آن به عنوان واسطه برای نفوذ به انصارالله استفاده کنند٬ عمان بود. آن‌ها می‌گفتند که میان انصارالله و عمان رابطه وجود دارد و بنابراین این کشور می‌تواند آن‌ها را در خصوص پرونده مارب قانع کند. اما ارتش و کمیته‌های مردمی یمن٬ این موضوع را یک مسئله ملی برای خود می‌دانند و هیچ واسطه‌ای در این زمینه نمی‌پذیرند.

پیش از این انصارالله از مزدوران دشمن خواسته بود تا ابتکار آشتی ملی را اجرایی کنند که هم به نفع ملت یمن است و هم طرف مقابل٬، اما آن‌ها نپذیرفتند؛ چرا که تصمیم‌گیرنده این‌ها نیستند و طرف دیگری است.

مارب در انتظار ورود قهرمانان وطنی

در این میان ارتش و کمیته‌های مردمی یمن تلاش زیادی برای ارتباط با قبایل موجود در مارب که در مناطق تحت سیطره دشمن هستند، کردند و این قبیله‌ها طی ۶ سال مزدوران و تروریست‌های داعشی را محاکمه و زندانی کردند.

لحظه شماری برای شگفتی بزرگ یمنی‌ها/ انصارالله در یک قدمی شهر نفتیِ جاسوس‌ها

مزدوران دشمن هرکدام از اهالی مارب که نمی‌خواهد در کنار آن‌ها باشد را متهم می‌کنند که از طرفداران انصارالله است و در صورتی که ممکن است اصلا از آن‌ها نباشد. آن‌ها از طریق این اتهامات اهالی مارب را با روش‌های گوناگون تحت فشار قرار می‌دهند و مجبورشان می‌کنند تا در کنار آن‌ها قرار بگیرند.

در حال حاضر از ۱۴ منطقه مارب تنها دو منطقه آن در دست مزدوران است٬ ضمن اینکه نیرو‌های انصارالله با شخصیت‌های بارز قبیله‌ای در این استان روابط خوبی دارند و می‌توان گفت قبایل مارب منتظر ورود ارتش و کمیته‌های مردمی به شهرشان هستند.

علاوه بر آن انصارالله با شماری از فرماندهان نظامی که همچنان در صف دشمن هستند ارتباط دارند و این افسران می‌گویند که اگر ترس از بمباران و تجاوز به خانواده‌هایشان از جانب دشمن نبود٬ آن‌ها اولین کسانی بودند که در کنار ارتش و کمیته‌های مردمی کشورشان قرار می‌گرفتند. البته گفته می‌شود آن‌ها پیام‌های اطمینان بخشی به انصارالله در خصوص همکاری با آن داده‌اند.

خیانت‌های ادامه دار سازمان ملل به یمنی‌ها

اما در خصوص ابتکار سازمان ملل برای حل درگیری‌های یمن باید گفت که «مارتین گریفیتس» به عنوان فرستاده سازمان ملل به یمن درواقع اهداف دشمن را به یمنی‌ها دیکته می‌کرد و به جای اینکه راه‌حلی برای مشکل باشد خودش بخشی از مشکل شده است. حتی زمانی که ارتش و کمیته‌های مردمی یمن شروع به پیشروی در مارب کردند او به گونه‌ای خشمگین شد که انگار یکی از عناصر داعش است و نه فرستاده سازمان ملل!

ائتلاف متجاوز سعودی تمرکز زیادی بر مارب داشته وترس زیادی از سقوط آن و سیطره انصارالله بر این استان دارد. اما با وجود زرادخانه نظامی بزرگی که دشمن در این شهر مستقر کرده و نیرو‌های زیادی که دارد٬ شکست‌ها و خسارت‌های بزرگی به ویژه در دوره اخیر متحمل شده است.

لحظه شماری برای شگفتی بزرگ یمنی‌ها/ انصارالله در یک قدمی شهر نفتیِ جاسوس‌ها

هزینه این تجهیزات توسط عربستان و امارات تامین می‌شود و در عین حال حمایت‌های ویژه ترکیه به اضافه ثروت‌های نفتی مارب نیز وجود دارد. درواقع اینطور باید گفت مزدوران به اندازه‌ای در این منطقه حمایت می‌شوند که نمی‌خواهند آنجا را ترک کنند.


بیشتر بخوانید

  • توهم به سبک اماراتی/ منافع پنهانی بن زاید از توافق خائنانه با رژیم صهیونیستی چیست؟

پول خون یمنی‌ها به جیب چه کسانی می‌رود؟

اما دشمن مبالغ مورد نظر را به حساب شخصی فرماندهان محلی که جنگ را در مارب رهبری می‌کنند٬ واریز می‌کند و مابقی آن صرف دستمزد مزدوران می‌شود. اما اهالی مارب در طی ۶ سال حقیقت را متوجه شده و اعتراف به اشتباهاتشان کرده‌اند و دیگر با پول وسوسه نمی‌شوند؛ به ویژه اینکه پس از جنگیدن در صف دشمن مقابل هم وطنان خود اولا دچار معلولیت‌های جبران‌ناپذیری شده‌اند و دوم اینکه همواره مورد تحقیر و توهین به دلیل وطن فروشی قرار می‌گیرند.

آن‌ها می‌گویند نیرو‌های ارتش و کمیته‌های مردمی درحالی که هزار ریال یمنی هم در جیب ندارند برای دفاع از حاکمیت و وطن خود می‌جنگند؛ در حالی که مزدوران با جیب‌های پر از چند هزار ریال سعودی خودشان را فروخته و به خدمت دشمن اشغالگر درآمده‌اند.

در طی این سال‌ها منابع و ثروت‌های نفتی مارب تحت سیطره دشمن و مزدوران آن بوده و طبق گفته یمنی‌ها به حساب شخصی مسئولان حزب «اصلاح» در مارب واریز شده است.

پس از پیروزی‌های بزرگ انصارالله در عملیات «بنیان مرصوص» و «فامکن منهم» در محور «نهم» و «الجوف» و «مارب» و پیشروی‌های آن در این شهر ٬ متجاوزان و مزدوران بانک مرکزی این شهر را غارت کرده اند و اکنون این بانک کاملا خالی از پول شده که بخش قابل توجهی از این پول‌ها به حساب دفتر حزب اصلاح واریز و بخش دیگر آن میان مقامات این حزب در مارب تقسیم شده است.

«سلطان العراده» استاندار دست نشانده مارب و از رهبران حزب اصلاح اولین مسئول غارت اموال در مارب است و وی به همراه شرکای خود قطعا محاکمه خواهند شد.

غارت و انتقال آثار نفیس یمنی‌ها به کشور‌های دشمن

شهر مارب همچنین یک منطقه باستان‌شناسی با آثار قیمتی است که پس از تجاوزات دشمن بخشی از آن‌ها نابود و بخشی دیگر غارت و به خارج از یمن منتقل شده است. برخی اطلاعات نشان می‌دهد که مزدوران این آثار باستانی را به امارات انتقال داده‌اند.

لحظه شماری برای شگفتی بزرگ یمنی‌ها/ انصارالله در یک قدمی شهر نفتیِ جاسوس‌ها

اما در خصوص دستاورد‌های دشمن متجاوز در مارب طی سال‌ها باید بگوییم قتل وکشتار و نشر خیانت در میان یمنی‌ها تنها چیزی است که دشمن از خلال جنایت‌های خود به دست آورده است.

ارتباط گروه‌های تروریستی با ائتلاف عربستان در مارب

اما قبل از تجاوزات ائتلاف جنگی سعودی٬ گروه تروریستی القاعده در مارب فعالیت داشت و دو سال قبل نیز تروریست‌های داعشی به این منطقه آمدند.

عملیات‌های این دو گروه تروریستی در ارتباط با یکدیگر بوده و همه می‌دانند که آن‌ها ساخته و پرداخته آمریکا و رژیم صهیونیستی در راستای تحقق اهدافشان در منطقه هستند.

ائتلاف متجاوز سعودی ضد یمن نیز مورد حمایت مستقیم ایالات متحده و صهیونیست‌هاست؛ بنابراین کاملا طبیعی است که عناصر داعش به یمن و به ویژه مارب که تحت مدیریت اصلاح به عنوان اداره کننده گروه‌های تروریستی است٬ سرازیر شوند.

اما در نهایت آنچه که می‌تواند پیروزی نهایی انصارالله و همه یمنی‌های آزاده را در مارب رقم بزند٬ هوشیاری یمنی‌هاییست که گرفتار وسوسه‌های دشمن شده‌اند. آن‌ها باید بدانند ارتش و کمیته‌های مردمی دشمن آن‌ها نیستند و از زیر چتر امارات و عربستان بیرون بیایند تا کشورشان را از سلطه دشمنان خارج کنند.

منبع: مشرق

یک شنبه 2 شهریور 1399  4:38 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها