0

منازل خود را تبدیل به حسینیه کنید

 
mohammad_43
mohammad_43
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : فروردین 1388 
تعداد پست ها : 41934
محل سکونت : اصفهان

منازل خود را تبدیل به حسینیه کنید

 

عقیق:آیت الله سید محمدتقی مدرسی از مراجع معظم تقلید کربلای معلی در آستانه ماه محرم در بیانیه‌ای به همین مناسبت با اشاره به اینکه دهه اول محرم همانند شبهای قدر و منبع خیر و برکت است عنوان کرد: این دهه وسیله تقرب ما به خداوند و محور جنبش امت اسلامی و به خصوص موالیان اهل بیت علیهم السلام است.

وی افزود: محبین اهل بیت علیهم السلام در این ده روز ایمان خویش را تقویت می‌کنند و در برابر مشکلات دست به دعا و توسل برمی‌دارند.

این مرجع عالیقدر تقلید همچنین ضمن توصیه‌هایی در این رابطه بیان کرد: باید کاری کرد که امت اسلامی حماسه عاشورا را بیشتر درک کرده و خود را بخشی از آن بداند. نه تنها به واسطه شنیدن و حتی منفعل شدن، بلکه به گونه‌ای که حماسه بزرگ عاشورا و ارزش‌های متعالی آن در زندگی انسان تجلی یابد.

وی ادامه داد: ذکر و یاد حماسه عاشورا فراتر از باقی حوادث تاریخی است و ارتباط مستقیم با هویت امت اسلامی دارد. در طول تاریخ خطبا، مبلغین، شعرا و اهل قلم در راستای درک بیشتر و زنده نگه داشتن این حماسه کوشیده‌اند.

اهمیت دهه عاشورا و لزوم بزرگداشت آن

آیت الله مدرسی ضمن تاکید بر مقابله با تبلیغات گسترده بر علیه نهضت بزرگ عاشورا، عنوان کرد: متأسفانه برخی از مدعیان ایمان و ولایتمداری، سعی در کم اهمیت جلوه دادن دهه عاشورا دارند، در حالی که ائمه علیهم السلام همواره به احیا و بزرگداشت این ایام می‌پرداختند و مردم را به زیارت امام حسین علیه السلام و احیای شعائر حسینی دعوت می‌کردند.

وی ادامه داد: خطبای منبر حسینی قبل از روایت حماسه عاشورا برای مردم، باید خود را در آن حادثه عظیم تصور کنند.

این مرجع عالیقدر تقلید همچنین با اشاره به مشکلات جامعه امروز گفت: رسانه‌های گمراه‌کننده با انتشار افکار بیمارگونه، جوامع ما را دچار مشکلات فکری و عقیدتی کرده‌اند و باید با تبلیغات آنها مقابله کنیم.

الگو گرفتن از حضرت زینب (س) در مشکلات و بلایا

آیت الله مدرسی در ادامه افزود: هنگامی که درباره امام حسین علیه السلام سخن به میان می‌آید، شجاعت و اخلاق متعالی در بالاترین سطح نمود پیدا می‌کند. خطبا و مبلغین در این ایام سخت باید در راستای دستیابی جامعه اسلامی به این صفات بکوشند، زیرا که سختی‌ها و مشکلاتی در جوامع مختلف در طول تاریخ وجود داشته‌اند. باید با الگو گرفتن از حضرت زینب سلام الله علیها از این مشکلات و بلایا عبور کنیم، همانگونه که حضرت در پاسخ آن ملعون که گفت دیدی خدا با خاندانت چه کرد؟ فرمودند: به جز زیبایی چیزی ندیدم.

وی در پایان بر رهبری و هدایت جوامع اسلامی طبق روش و سیره اباعبدالله علیه السلام و اهل بیت و یارانش تاکید کرد و گفت: باید از روح عاشورا که همانا هویت و تاریخ امت اسلامی است الهام گرفته و از آن دست بر نداریم. ما این مرحله سخت را به چالش می‌کشیم و این بدین معنی نیست که پروتکل‌های بهداشتی را رعایت نکنیم، بلکه منازل خود را به حسینیه تبدیل می‌کنیم.

منبع:مهر

پنج شنبه 30 مرداد 1399  1:53 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها