0

همایش سراسری روسای پلیس فتا

 
mahyaran
mahyaran
کاربر برنزی
تاریخ عضویت : بهمن 1397 
تعداد پست ها : 580
محل سکونت : تهران

همایش سراسری روسای پلیس فتا

رئیس پلیس کشور گفت: حوادث زیادی را در سال‌های گذشته پشت سر گذاشته‌ایم که با همت پلیس، آرامش به مردم برگشته است، اما مطمئناً دشمنان به دنبال ایجاد ناامنی و بحران برای مردم هستند

 
 
                          سالم‌سازی فضای مجازی اولویت نیروی انتظامی
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 


این مقام ارشد انتظامی با اشاره به اینکه امروز زندگی مردم با فضای مجازی عجین شده است، تصریح کرد: مردم به واسطه کسب و کار و همچنین حوزه‌های علمی، پژوهشی و تحقیقاتی با فضای مجازی در ارتباط هستند و هر روز وابستگی جامعه به این فضا بیشتر می‌شود.

وی تصریح کرد: یکی از موضوعات مهمی که در سند چشم‌انداز بیست ساله کشور به آن توجه شده، امنیت فضای سایبری است و اولویت نیروی انتظامی نیز سالم‌سازی این فضا است.

اشتری با بیان اینکه امروز پلیس فتا، یک پلیس پاسخگو و مؤثر در تامین امنیت سایبری شهروندان است، خاطرنشان کرد: مردم عزیز ما به پلیس فتا اعتماد دارند و در تمام زمینه‌ها (راهنمایی گرفتن در امور و حل مشکلات) به این پلیس مراجعه می‌کنند.

رئیس پلیس کشور ادامه داد: باید از ظرفیت‌های موجود در پیشرفت کار‌ها و حل و فصل امور و جلوگیری از بروز تهدیدات بهره لازم را ببریم و فضای مجازی را برای مردم امن کنیم چرا که آن‌ها از ما توقع دارند.

این مقام ارشد انتظامی با بیان اینکه تدبیر مقام معظم رهبری (مدظله العالی) این است که اینترنت ملی را در کشور راه‌اندازی کنیم، گفت: در این زمینه توصیه‌هایی شده است، امیدواریم هر چه زودتر بتوانیم اینترنت ملی را در کشور راه‌اندازی کنیم.

وی در ادامه ضمن قدردانی از زحمات سردار وحید مجید؛ رئیس پلیس فتا ناجا تأکید کرد: ما باید برای رشد و تعالی این مجموعه پلیس از نظر دانش روز و تجهیزات با برنامه‌ریزی دقیق و اصولی، هر روز شتاب بیشتری داشته باشیم؛ هر چقدر پلیس فتا تقویت شود آثار آن را در امنیت و آرامش مردم و جامعه شاهد خواهیم بود ضمن اینکه در مأموریت‌های پلیس نیز تأثیرات مطلوبی خواهد داشت.

اشتری به نقش مؤثر و نظرات کارشناسی و کاربردی مجموعه پلیس در شورای عالی فضای مجازی و اهمیت اطلاع‌رسانی دقیق به مردم اشاره و عنوان کرد: هر چقدر اطلاع‌رسانی درست به مردم را افزایش دهیم شاهد کاهش جرایم و خنثی‌سازی توطئه‌های دشمنان خواهیم بود.

فرمانده نیروی انتظامی تأکید کرد: باید به واسطه اطلاع‌رسانی دقیق و ظرفیت‌های فنی که در اختیار داریم، فضای مجازی را برای جولان مجرمان ناامن کنیم ضمن اینکه پلیس فتا باید قاطعانه و در چارچوب قانون با افرادی که باعث ناامنی می‌شوند، برخورد کند.

این مقام عالی انتظامی در ادامه به شیوع ویروس کرونا در کشور و شایعه‌سازی توسط برخی سودجویان اشاره کرد و گفت: یک عده افراد سودجو با سوء‌استفاده از شرایط موجود به دنبال تشویش اذهان عمومی بودند، اما در این زمینه پلیس ورود پیدا کرد و با شناسایی و برخورد با مجرمان توانست فضای آرام و امنی به مردم و جامعه برگرداند.

وی به حملات سایبری اشاره و عنوان کرد: حوادث زیادی را در سال‌های گذشته پشت سر گذاشته‌ایم که با همت پلیس، آرامش به مردم برگشته است، اما مطمئناً دشمنان به دنبال ایجاد ناامنی و بحران برای مردم هستند که باید در این رابطه هوشیار باشیم و پلیس فتا باید در این حوزه پیشدستانه عمل کند.

اشتری به اقدامات پلیس فتا درباره رمز پویا (رمز دوم) اشاره کرد و گفت: این امر یکی از اقدامات مطلوب پلیس فتا بوده چرا که به دنبال آن شاهد کاهش ۱۸ درصدی وقوع جرایم و افزایش کشفیات بوده‌ایم.

رئیس پلیس کشور به ضرورت وجود پلیس فتا در شهرستان‌ها اشاره و تصریح کرد: این امر یکی از خواسته‌های نمایندگان مجلس در شورای اسلامی است که باید مورد اهتمام ویژه قرار بگیرد.

این مقام ارشد انتظامی درباره راه‌اندازی دانشکده سایبری در دانشگاه علوم انتظامی، گفت: بنده موافق این موضوع هستم البته باید مورد تأیید ستاد کل نیروی‌های مسلح نیز قرار بگیرد؛ اگر نیازمندی ما در حد کافی باشد این دانشگاه را راه‌اندازی می‌کنیم؛ قطعاً راه‌اندازی آن می‌تواند یک پشتوانه علمی برای پلیس فتا در سراسر کشور باشد.

وی افزود: در بحث آینده‌نگری و رصد تحولات باید یک کار علمی صورت بگیرد که در این زمینه می‌توان از ظرفیت پژوهشگاه علوم انتظامی و نهاد‌های بین‌المللی (با هماهنگی پلیس بین‌الملل) بهره ببریم.

فرمانده نیروی انتظامی به اهمیت افزایش رضایت‌مندی مردم از مجموعه پلیس و تأکید مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در این رابطه اشاره و خاطرنشان کرد: این موضوع باید به عنوان یک مسئله مهم در دستور کار قرار بگیرد.

توکل به خدا

چهارشنبه 15 مرداد 1399  6:53 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها