0

سکه ای از آسمان اثر خانم هالم

 
mahyaran
mahyaran
کاربر برنزی
تاریخ عضویت : بهمن 1397 
تعداد پست ها : 580
محل سکونت : تهران

سکه ای از آسمان اثر خانم هالم

«سکه‌ای از آسمان» نام کتابی است از جنیفر ال هالم Jennifer L. Holm و برنده مدال افتخار نیوبری. این کتاب را نشر افق با ترجمه شهلا انتظاریان منتشر کرده است.

کتاب سکه‌ای از آسمان

 «باربارا فلودی» که او را به دلایلی «پنی» صدا می‌کنند، دختری یازده ساله است که پدرش مرده و هر کسی علت مرگ او را یک چیزی می‌گوید؛ مادرش او را از رفتن به سینما، انجام بازی بیس‌بال و رفتن به استخر شنا ممنوع کرده است؛ چون می‌ترسد فلج اطفال بگیرد اما پنی این کارها را دوست دارد. او عمویی دارد که در ماشین زندگی می‌کند و با دمپایی به هر جایی می‌رود. همین موضوع باعث شده که او مورد تمسخر بقیه قرار بگیرد؛ پسر عموی او «فرانکی» عاشق داستان‌های پلیسی و جنایی است. او همراه پنی به دنبال گنج‌های گران‌قیمت پدربزرگ خود می‌رود؛ پنی در حین انجام دادن این ماموریت دچار اتفاقات وحشتناکی می‌شود؛ از جمله قطع دست خود. او در بیمارستان دردهای زیادی می‌کشد و رازهای مختلفی را می‌فهمد. مادر پنی می‌خواهد با فردی ازدواج کند؛ با شیر فروش محله. این اتفاق از همه اتفافات دیگر برای پنی سخت‌تر است. بدین ترتیب در این سال برای پنی سرشار از اتفاقات ناگواری بود.

اسم‌کتاب سکه‌ای از آسمان
نویسنده جنیفر ال هالم
مترجم شهلا انتظاریان
جوایز برنده مدال افتخار نیوبری
نوع‌کتاب رمان نوجوان
نشر افق
موضوع داستان‌های آمریکایی قرن۲۰
جوایز دیپلم افتخار نیوبری، منتخب ALA، کتب برتر جوامع جهانی، منتخب کتاب‌های ایتالیا، بنک استریت کالج (۱۰۰ کتاب برتر کتابخانه نیویورک)

 

 

توکل به خدا

سه شنبه 14 مرداد 1399  8:34 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها