0

گردشگران به زیستگاه خرس قهوه‌ای سبلان نزدیک نشوند

 
hosinsaeidi
hosinsaeidi
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : بهمن 1394 
تعداد پست ها : 10871
محل سکونت : کرمانشاه

گردشگران به زیستگاه خرس قهوه‌ای سبلان نزدیک نشوند

گردشگران به زیستگاه خرس قهوه‌ای سبلان نزدیک نشوند

رئیس اداره نظارت بر امور حیات وحش اداره کل حفاظت محیط ‌زیست استان اردبیل از گردشگران و کوهنوردان خواست از نزدیک شدن به زیستگاه خرس قهوه‌ای در سبلان به ویژه شابیل خودداری کنند.

خرس قهوه‌ای

به گزارش همشهری‌آنلاین به نقل از ایرنا،  ودود رستم‌نژاد پنجشنبه ۹ مرداد با اشاره به استقرار ساختمان پناهگاه شرقی و مجتمع آبگرم شابیل در محدوده اثر طبیعی ملی سبلان و داخل زیستگاه حیات‌وحش به‌ویژه خرس قهوه‌ای گفت: مشاهده شبانه و مکرر این حیوان در محوطه پناهگاه و مجتمع آبگرم شابیل به دلیل زباله‌های انباشته‌شده در این مکان‌ها رخ می‌دهد.

رئیس اداره نظارت بر امور حیات‌وحش اداره کل حفاظت محیط‌زیست استان اردبیل به حضور شبانه‌روزی محیط‌بانان در منطقه و محدوده مناطق گردشگری شابیل و اسکان کوهنوردان در منطقه اشاره کرد و افزود: اطلاع‌رسانی، بنرهای هشدار در محل‌های پرتردد به گردشگران و کوهنوردان و آموزش چهره به چهره درزمینهٔ نحوه برخورد با خرس انجام‌شده است.

گردشگران و کوهنوردان باید مسائل زیست‌محیطی ازجمله عدم ریخت‌وپاش مواد غذایی و رهاسازی زباله در طبیعت، برپا نکردن آتش و عدم مواجه مستقیم با حیوان را رعایت کرده و همکاری لازم با نیروهای یگان حفاظت محیط‌زیست مستقر در سرمحیط‌بانی شابیل را داشته باشند.
گردشگران و کوهنوردان مراقب باشند و برای حیوانات ایجاد خطر نکنند و توصیه می‌شود در صورت مشاهده خرس مراتب را به پاسگاه محیط‌بانی مستقر در منطقه شابیل اطلاع دهند.

سبلان با ارتفاع ۴۸۱۱ متر در استان اردبیل واقع شده و زیستگاه خرس قهوه‌ای است.

شنبه 11 مرداد 1399  2:29 PM
تشکرات از این پست
mahyaran
دسترسی سریع به انجمن ها