0

ضد آفتاب فضایی هم ساخته شد

 
zahra_53
zahra_53
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مهر 1388 
تعداد پست ها : 28735
محل سکونت : اصفهان

ضد آفتاب فضایی هم ساخته شد 
 
اخبار,اخبار علمی,محافظی برای فضانوردان
محققان با الهام از ضدآفتاب، محافظی برای فضانوردان ابداع کرده‌اند که از آنها در برابر اشعه‌های خطرناک فضایی محافظت می‌کند.

به گزارش ایرنا به نقل از روزنامه دیلی میل، محققان دانشگاه «نورث وسترن» با ساختن نوع جدیدی از ملانین غنی شده با سلنیوم، یک ماده بیولوژیکی به نام «سلنوملانین» ایجاد کردند که از بافت های انسانی محافظت می کند.

 

آزمایش این ماده بیولوژیکی در آزمایشگاه نشان داد که سلول هایی که به این ضد آفتاب آغشته شده بودند، پس از قرار گرفتن در معرض دوز کشنده ای از اشعه، چرخه عادی حیاتشان را ادامه دادند.

 

 آزمایش های دیگر نشان دادند، زمانی سلنوملانین به خودی خود در بدن تکثیر می شود که سلول ها مواد مغذی مناسب دریافت کنند؛  به این ترتیب فضانوردان می توانند هنگام سفر به فضا محافظی برای بدنشان تولید کنند.

 

ناتان جیانشی رهبر این تحقیق گفت: توجه روزافزون به سفرهای فضایی و نیاز به مواد زیستی که چند کاربردی هستند و از بدن انسان دربرابر اشعه های رادیواکتیو محافظت می کنند، سبب شده تحقیقات زیادی درباره ظرفیت های ملانین انجام شود.  

 

وی افزود: وی کائو یکی از همکاران ما در تحقیق پست دکتری خود متوجه شد ملانین حاوی سلنیوم قابلیت بهتری برای حفاظت در برابر اشعه ها دارد.  

  • ضد آفتاب فضایی هم ساخته شد

    مدل های پرفروش تلفن بی سیم

  • ضد آفتاب فضایی هم ساخته شد

    همین حالا وکیل بگیر

 

 

ملانین در بیشتر ارگانیسم های زمین  وجود دارد. هرچند این ماده به عنوان رنگدانه پوست و مو و چشم مشهور است، اما از سلول ها در برابر اشعه های رادیواکتیویته نیز محافظت می کند.

   http://bayanbox.ir/view/4901804249511124488/talar-koodak.gif

 

 

اصفهان نگین فیروزه ای جهان

شنبه 11 مرداد 1399  11:14 AM
تشکرات از این پست
mahyaran
mahyaran
mahyaran
کاربر برنزی
تاریخ عضویت : بهمن 1397 
تعداد پست ها : 580
محل سکونت : تهران

پاسخ به:ضد آفتاب فضایی هم ساخته شد

اشعه فضایی است بیشتر و خیلی نمی توان آن را آفتاب فضایی نامید ، بهرحال جالب بود.

توکل به خدا

شنبه 11 مرداد 1399  11:18 AM
تشکرات از این پست
zahra_53
دسترسی سریع به انجمن ها