0

سفر رویاها به ترکیه

 
mahyaran
mahyaran
کاربر برنزی
تاریخ عضویت : بهمن 1397 
تعداد پست ها : 580
محل سکونت : تهران

سفر رویاها به ترکیه

به نظر خیلی ها شادی آورترین لحظه ی عمر هر کسی در زندگی وقتی است که قدم به سرزمینی ناشناخته می گذارد. البته این ناشناخته بودن می تواند این معنی را هم بدهد که شما به شهر و یا کشوری سفر کنید که هیچگاه به آن جا نرفته اید؛ هرچند که ممکن است بسیاری راجع به آن جا شنیده و یا خوانده باشید.

image-20200721152848-1.png

 

دقیقا ترکیه نیز همین ویژگی را دارد. ممکن است در روز خیلی از آن بشنویم و بخوانیم اما بسیاری از ما ها به این سرزمین نرفته باشیم.

طولانی‌ترین سفرها، حتی سفرهای چند هزار کیلومتری با یک گام شروع می‌شوند. البته نمی توان سفر را به هر نقطه ای از دنیا انقدر هم ساده دانست. اما چرا باید دست رو دست گذاشت و حتی به سرزمین هایی که می توان به آن جا راحت سفر کرد، نرفت؟ به قول معروف سفر کردن انسان‌ها را فروتن می‌کند زیرا در سفر است که شما پهناور بودن جهان و عظیم بودن همه آنچه در آن زندگی می کنید را کشف می‌کنید.

 

 

تماشای شهرهای اروپایی ترکیه

ترکیه، سرزمینی است در همسایه غربی ایران که هم می توان به راحتی به آن جا سفر کرد و هم به تماشای زیبایی های این دنیا نشست. به همین دلیل در "سال های اخیر به پرطرفدارترین تور مسافرتی میان ایرانیان تبدیل شده است که می خواهند بهترین سفر را در زندگی خود تجربه کنند". اینکه در این جا فقط از بخش اروپایی ترکیه نام بردیم و اشاره ای به بخش آسیایی این کشور نکرده ایم به این معنا نیست که قسمت آسیایی آن زیبا نیست. تنها دلیل آن است که شهرهای اروپایی ترکیه پرطرفدارتر هستند که با نام بردن این شهرها می توانید به این موضوع پی ببرید.

استانبول و آنتالیا از مطرح ترین شهرهای اروپایی این کشور در کنار دیگر نقاط آن همچون مارماریس، ازمیر، کوش آداسی، بدروم، آنکارا و دیدیم می باشند که همیشه نام آن ها در لیست بهترین تورهای ترکیه دیده می شود.

بهترین برنامه ریزی برای سفر به استانبول

استانبول یک مقصد رویایی برای مسافران تور ترکیه است. که در لبه ی اروپا در جایی که شرق به غرب میرسد، قرار دارد. معماری، غذا، مردم و همه چیز در استانبول گویای یک داستان است. این شهر پر هیاهو، هرگز متوقف نمی شود، اما زمانی که شما نیاز به یک استراحت فارغ از همه‌ی این زندگی پر حرارت دارید، همیشه یک باغ زیبا، یک چایخانه‌ی کوچک یا یک مسجد وجود دارد که در آنجا می توانید آسوده بنشنید و در آرامش نفسی تازه کنید. به پیشنهاد مهرپرواز، برای خرید تور استانبول مخصوصا برای اولین بار "سفر حداقل 5 روزه را در نظر داشته باشید تا بتوانید بیشتر تلفیق مدرن و باستان استانبول را نظاره گر باشید".

 

بسیاری از مکان ها و جاذبه های توریستی استانبول را می توان از طریق حمل و نقل عمومی، به ویژه تراموا، مترو، قایق ها و فیکسچرها بازدید کرد. اما پیشنهاد ما به شما این است که تا می توانید راه بروید! استانبول یک شهر شگفت انگیز با معماری عالی و مکان های پنهان است و پیاده طی کردن مسیرها فرصتی به شما میدهد تا لذت واقعی را از دیدن مردم محلی و معماری شهر تجربه کنید.

پیشنهاد می کنیم حتما تنگه بسفر را تماشا کنید و همچنین اگر قصد کردید سوار کشتی شوید می توانید از محلات، مساجد، و بناهای باستانی نیز دیدن کنید.

 

پل بسفر استانبول یادآور پل گلدن گیت کالیفرنیا

پل بسفر استانبول یادآور پل گلدن گیت کالیفرنیا

سفر به آنتالیا، دومین شهر توریستی ترکیه

آنتالیا بزرگترین شهر در امتداد سواحل مدیترانه ترکیه و هشتمین شهر بزرگ این کشور با بیش از یک میلیون نفر می باشد. قدمت این شهر به حدود 200 سال قبل از میلاد مسیحی برمی گردد. گردشگران زیادی در طول سال به این شهر زیبا سفر می کنند. زیرا "مجاورت آنتالیا با دریایی که توانسته است در میان 3 قاره به تنهایی نفوذ کند و از طرفی وجود مناظر زیبای طبیعی و تاریخی، این شهر را به منطقه ای فوق العاده و شگفت آور تبدیل کرده است".در این شهر علاوه بر سواحل زیبا با شن های ساحلی تمیز، تفریحات متعدد دیگری نیز برای گردشگران وجود دارد.

 

در برنامه سفر به خود با آنتالیا اگر کارهای زیر را انجام دهید، سفر عالی را برای خودتان رقم میزنید:

· در شهر قدیمی کلیسی قدم بزنید

· به تئاتر آسپندوس بروید.

· به تماشای دریای مدیترانه بنشینید.

· به بالای کوه تاهتالی صعو کنید.

· از آبشارهای بی نظیر آنتالیا دیدن کنید.

· سافاری در آنتالیا را تجربه کنید.

زندگی یعنی تجربه کردن و تجربه کردن، هم تجربه های خوب و هم تجربه های بد و چه دوست داشته باشید و چه نه هر دو در زندگی تان اتفاق می افتد. اما وقتی بتوانید اتفاقات خوب را در زندگی تان پیش بیاورید چرا این کار را نکنید؟ سفر یکی از آن ها می باشد.

شک نکنید با تجربه سفر به ترکیه مخصوصا به این دو شهر، بیش از پیش علاقه مند به سفرهای ماجراجویانه در دیگر کشورها خواهید بود.

 

رستورانهای لاکچری آنتالیا

رستورانهای لاکچری آنتالیا

فاصله استانبول تا آنتالیا

اگر بهترین تور استانبول را خریداری کردید و خواستید به آنتالیا بروید مسافت هوایی استانبول به آنتالیا 481 کیلومتر است و مسافت زمینی آن نیز 804 کیلومتر است که حدود 9 ساعت نیز زمان می برد.

توکل به خدا

شنبه 11 مرداد 1399  12:52 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها