0

در حریم هوایی سوریه:جنگنده‌های اسرائیلی یا امریکایی

 
ravabet_rasekhoon
ravabet_rasekhoon
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : دی 1392 
تعداد پست ها : 8825
محل سکونت : اصفهان

در حریم هوایی سوریه:جنگنده‌های اسرائیلی یا امریکایی

در حریم هوایی سوریه اتفاق افتاد؛

تعرض جنگنده های آمریکایی به هواپیمای مسافربری ماهان

تعرض جنگنده های آمریکایی به هواپیمای مسافربری ماهان

یک فروند هواپیمای مسافربری ماهان که از تهران عازم بیروت بود، در آسمان دمشق مورد تعرض دو فروند جت جنگنده آمریکایی قرار گرفت.

به گزارش خبرگزاری مهر، ساعاتی پیش یک فروند هواپیمای مسافربری ایران متعلق به شرکت هواپیمایی ماهان که از فرودگاه امام خمینی به مقصد بیروت در حرکت بود، پس از ورود به حریم هوایی سوریه و پرواز بر فراز دمشق از سوی دو فروند جت جنگنده آمریکایی مورد تعرض قرار گرفت.

این دو فروند جت جنگنده که گفته می شود از یکی از پایگاه های نظامی آمریکا در منطقه مدیترانه بر فراز سوریه در حال پرواز بودند، به صدمتری هواپیمای مسافربری ماهان نزدیک شدند که این امر سبب شد خلبان ایرانی این هواپیما تصمیم به کاهش ناگهانی ارتفاع بگیرد.

یک منبع آگاه در یکی از نهادهای رصد ترافیک هوایی به خبرنگار مهر گفت که در اثر این کاهش ارتفاع سه تن از مسافران لبنانی به دلیل نبستن کمربند دچار مصدومیت شدند که حال یکی از مصدومان وخیم است؛ ولی هیچکدام از مسافران ایرانی در میان مصدومان نبودند. تعدادی از خدمه پروازی نیز آسیب دیدند.

در حالیکه گفته شده این جنگنده‌ها آمریکایی بودند، برخی منابع از اسرائیلی بودن آن خبر دادند. شبکه المیادین به نقل از یک منبع خبری گزارش داد که «جنگنده‌های اسرائیلی» تعمداً اقدام به پرواز در نزدیکی هواپیمای مسافربری ایران کرده‌اند تا پدافند هوایی سوریه هواپیما را ساقط کند.

ارتش رژیم صهیونیستی و ارتش آمریکا تاکنون در خصوص این رویداد اظهارنظری نکرده اند.

به گزارش المیادین، هواپیمای ایرانی شرکت ماهان که در حریم هوایی سوریه مورد تعرض دو جنگنده قرار گرفته بود، وارد حریم هوایی ایران شد.

کد خبر 4981574

جمعه 3 مرداد 1399  4:07 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها