0

جزئیات محدودیت‌های کرونایی تهران از روز شنبه

 
nazaninfatemeh
nazaninfatemeh
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : خرداد 1389 
تعداد پست ها : 81124
محل سکونت : تهران

جزئیات محدودیت‌های کرونایی تهران از روز شنبه

جزئیات محدودیت‌های کرونایی تهران از روز شنبه

 
معاون فنی مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت درباره اعمال محدودیت‌های کرونایی در تهران از روز شنبه توضیحاتی ارائه داد.

خبرگزاری تسنیم: محسن فرهادی، معاون فنی مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت درباره اعمال محدودیت‌های کرونایی در تهران از روز شنبه گفت: بر اساس مصوبه ستاد ملی کرونا محدودیت‌های اعمال‌شده به‌صورت منطقه‌ای است و مثل روزهای ابتدایی شیوع کرونا محدودیت‌ها در سطح کشور نیست؛ اعمال محدودیت در شهر تهران حساسیت بیشتری دارد زیرا تهران پایتخت است و با سایر شهرها از نظر تجاری ارتباط دارد.

وی افزود: برگزاری مراسم‌ و همایش‌ها ممنوع است؛ کارکنان ادارات دولتی یک‌سوم کاهش پیدا خواهند کرد، یعنی دوسوم کارکنان باید در ادارات حاضر شوند؛ استخرهای سرپوشیده با محدودیت فعالیت مواجه خواهند بود. نگرانی ما از استخرهای سرپوشیده مشکل تهویه آن‌هاست؛ برخی استخرهای سرپوشیده دارای سطوح مشترک هستند که باعث شیوع کرونا می‌شوند و به همین دلیل با محدودیت فعالیت مواجه شدند؛ همچنین فعالیت باشگاه‌های ورزشی پربرخورد یک هفته ممنوع است.

فرهادی ادامه داد: در ورزش‌های تیمی فقط لیگ برتر آن هم به‌دلیل تعهداتی که به فیفا دارند با رعایت پروتکل‌های بهداشتی فعالیت دارند؛ باشگاه‌های کشتی، کاراته، تکواندو و جودو تعطیل خواهند بود؛ انجام ورزش‌هایی مثل دو و ورزش همگانی در پارک‌ها با گروه‌های 50نفره و با حفظ فاصله اجتماعی ممنوع نیست و مشکلی ایجاد نخواهد کرد.

وی گفت: فعالیت باشگاه بدنسازی منوط به تأیید همکاران وزارت ورزش و فدراسیون‌هاست، آن‌ها باید تأیید کنند که باشگاه، دارای تهویه مناسب و شرایط تمرینات انفرادی هست یا خیر؛ سپس همکاران و بازرسان بهداشت نیز باید آن را تأیید کنند در آن صورت نیز ورزش بدنسازی باید به‌صورت انفرادی انجام شود.

معاون فنی مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت درباره سایر محدودیت‌های شهر تهران تصریح کرد: بر اساس مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا برگزاری مراسم اجتماعی، فرهنگی، مذهبی و همایش‌ها تعطیل است؛ مدارس شبانه‌روزی نیز تعطیل است؛ دورکاری شاغلین گروه‌های حساس باید صورت پذیرد؛ فعالیت کافه‌ها، قهوه‌خانه‌ها و چایخانه‌ها به‌خصوص با عرضه مواد دخانی ممنوع است؛ باغ‌وحش و شهربازی، مراکز تفریحی آبی، استخرهای سرپوشیده و باشگاه‌های ورزشی سالنی تعطیل هستند.

وی در پاسخ به سؤالی مبنی بر نحوه نظارت بر این اماکن خاطرنشان کرد: بر اساس مصوبه هفته گذشته ستاد ملی کرونا تمامی دستگاه‌ها و سازمان‌های درگیر، موظف به نظارت در حوزه خود هستند؛ واحدهای صنفی، اتاق اصناف مسئول نظارت اولیه هستند.

وی با ارائه مثالی تصریح کرد: نظارت بر باشگاه‌های ورزشی به‌عهده واحدهای استانی وزارت ورزش و نظارت بر مترو و اتوبوس‌ها، به‌عهده شهرداری تهران است و ناظر عالی در تهران، وزارت بهداشت، دانشگاه‌های علوم پزشکی تهران، شهید بهشتی و ایران هستند که باید گزارش‌های خود را به ستاد ملی مبارزه با کرونای استانی اعلام کنند.

وی درباره لغو طرح غربالگری دانش‌آموزان گفت: تا جایی که من اطلاع دارم آموزش و پرورش آزمون سمپاد را متوقف کرد و غربالگری دانش‌آموزان نیز متوقف شده است.

طرح ترافیک فعلاً لغو نمی‌شود

همچنین در این برنامه، کرمی، رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران تهران، درخصوص لغو طرح ترافیک گفت: طرح ترافیک دارای مزایا و معایبی است که در ستاد ملی درباره آن مباحثی مطرح شده است، تصمیم بر این است که فعلاً طرح ترافیک ادامه پیدا کند اما لغو یا اجرای آن تابع تصمیمات ستاد ملی مقابله با کرونا است و در بحث‌هایی که انجام شده است لغو آن مصوب نشده است و در نتیجه قابل اعمال نیست. در مورد حمل‌ونقل عمومی نیز تصمیم جدیدی گرفته نشده است و استفاده از ماسک در وسایل حمل‌ونقل عمومی اجباری است.

از همه دل بریده ام،دلم اسیر یک نگاست،تمام آرزوی من زیارت امام رضـــــــــاست

جمعه 3 مرداد 1399  2:26 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها