0

شهرستان جوانرود

 
fatemeh_75
fatemeh_75
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : آبان 1388 
تعداد پست ها : 10557
محل سکونت : اصفهان

شهرستان جوانرود

 

 

 

جوانرود,شهر جوانرود,شهرستان جوانرود

جوانرود کرمانشاه

جوانرود یکی از شهرستان های مهمان پذیر استان کرمانشاه است که به واسطه طبیعت بکر و دیدنی و بازارچه مرزی هر ساله پذیرای مسافران فراوانیاز داخل و خارج از کشور است.

شهر جوانرود:

 جوانرود شهری در استان کرمانشاه است. جوانرود یکی از شهرهای پر جمعیت استان کرمانشاه است. این شهر دارای مرز مشترک با کشور عراق است. جمعیت آن بالغ بر صد هزار نفراست، مردم شهر جوانرود زبان مادریشان کردی است. این منطقه دارای پوشش گیاهی جنگل های بلوط است.

 

جوانرود,شهر جوانرود,شهرستان جوانرود

شهر جوانرود کرمانشاه

 

مکان های تفریحی جوانرود
جوانرود دارای اماکن تفریحی بسیار زیبایی است که در گونه خود بی همتا است آب چشمه های زاگرس هر عاشق طبیعتی را سیراب می کند و صدای کبک ها گوش هر مسافر خسته از شهرها را می نوازد. از دیگر مکان های تفریحی جوانرود میتوان به غار کاوات، روستای سفید برگ، رود لیله، آبشار روستای سیاران نهرآب اشاره کرد.

 

جوانرود,شهر جوانرود,شهرستان جوانرود

مکان های تفریحی جوانرود

 

جوانرود,شهر جوانرود,شهرستان جوانرود

دیدنی های جوانرود

 

مکان های تاریخی جوانرود:

جوانرود علاوه بر مکان های تفریحی دارای مکان های تاریخی مانند: قلعه چنگیزخان، قلعه آلانی ونقاره خان، برج جوانرود، قلعه دوان، تپه صفی الدین خان نیز می باشد.


امنیت جوانرود
امنیت معمولاً از مواردی است که مسافران موقع سفر به منطقه ای خاص در مورد آن جویا میشوند که آیا این منطقه از نظر امنیتی در وضعیت خوبی قرار دارد یا خیر. امنیت جوانرود باتوجه به یکدست بودن جامعه از نظر قومی و دینی و وجود طایفه های با اصالت و حضور بسیار ناچیز افراد دیگر شهرها بسیار بالاست. و بسياري از اسیب های اجتماعی در جوانرود وجود ندارد. یا به نحو درست تر بگوییم بسیار کم رنگ است. بزه هایی مثل اعتياد به مواد مخدر و سرقت در این شهر فوق العاده کم است.

نقشه جوانرود
امروزه با گسترش علوم کامپیوتری شرکتهای فراوانی مانند گوگل و وایز دسترسی به نقشه های حرکت در شهر را اسان نموده اند نقشه جوانرود و محل قرارگیری بسياري از اماکن به وسیله لوکال گایدهای گوگل جوانرودی برروی نقشه جوانرود تعبیه شده است.


جوانرود کرمانشاه
فاصله و راههای دسترسی به شهرها از موضوعات مهمی است که در موقع سفر به آن توجه می شود. جوانرود کرمانشاه مسافت ای 90کیلومتری دارد. با خودرو سواری نهایت در یک ساعت و نیم قابل دسترسی است و با اتوبوس ها در حد دوساعت است.


هواشناسی جوانرود
اب و هوا هم از ديگر معیارهای سفر است. هوای جوانرود معتدل کوهستانی است. خبری از زمستان های سخت و تابستان های بسیار گرم نیست. دمای هوا به طور متوسط در فصل زمستان به 0 تا_ 5 درجه سانتی گراد میرسد در شرایط برف و سرما و در شرایط معمولی بین 12 تا، 20 درجه است. و در فصل تابستان هم دما بین  25 تا 35 درجه متغیر است. و چندان دشوار نیست. هواشناسی جوانرود بسیار حائز اهمیت است و بهتر است پیش از سفر به این منطقه حتماً وضعیت هوا را چک کنید.


بیمارستان جوانرود
جوانرود دارای یک بیمارستان نه چندان بزرگ و پیشرفته است این بیمارستان که به نام حضرت رسول نامیده شده است. نقش مهمی در سلامت منطقه دارد. و از ارجاع بیماران به مرکز استان تا حد زيادي کمکرده است. زمین این بیمارستان که محوطه بزرگی است به وسیله یک خیر جوانرودی اهدا شده است.


نوبت دهی بیمارستان حضرت رسول جوانرود
نوبت دهی بیمارستان حضرت رسول جوانرود به صورت اینترنتی درآمده است. اگرچه گرفتن نوبت و نوبت دهی اینترنتی برای همگی زیاد اسان نیست. این مدل نوبت دهی سبب کاهش تجمع در بیمارستان شده است. این انلاین سازی نوبت دهی موجبات به دردسر انداختن عده زيادي از مردم را فراهم کرده و ایجاد شغل های کاذب مثل رزرو کردن نوبت دهی بیمارستان و گرفتن دستمزد شده است که فشاربیشتری به بیماران نیازمند وارد می سازد.


دیوار جوانرود
فروش وسیله های دسته دوم و نو در جوانرود ما بین ساکنان اهمیت و جایگاه خاصی دارد. به صورتی که علاوه برسایت های اینترنتی مثل دیوار و شیپور تعدادی گروه و کانال تلگرامی با اسم دیوار جوانرود ساخته شده است. که مردم جوانرود در آن جا وسایل مازاد خود را به اشتراک گذاشته و به تبادل و داد و ستد مشغولند.


جوانرود کجاست؟

سوالی که بسیار در ذهن مردمی که دنبال خرید وسیله های ارزان هستند بوجود امده این است که جوانرود کجاست.

جوانرود نه تنها در کشور ایران شهرت مناسبی کسب کرده است. بلکه در خارج از کشور هم مورد توجه فروشندگان کالا و صادر کنندگان کشورهای خارجی قرار گرفته است. جوانرود در ایران استان کرمانشاه واقع شده است. که از مرکز این استان که خود شهر کرمانشاه است، فاصله 90 کیلومتری دارد.

 

جوانرود,شهر جوانرود,شهرستان جوانرود

دیدنی های جوانرود

 
شهر جوانرود

این شهر دارای بافت فرهنگی خاصی است از عجایب شهر جوانرود میتوان به روحیات و فرهنگ عامه آن اشاره نمود.

شب نشینی یکی از رسوم اصیل ایرانی که هنوز در این شهر رایج است. رفتن به منزل هم‌دیگر در شب برای صرف شام یا بعد ازشام جهت دید و بازديد است. تقریباً 5 تا شب نشینی در هفته از چیزهای بسیار عادی است. مردم این شهر بسیار خون گرم هستند و از تنهایی بیزارند.

 

مقاصد گردشگری نزدیک در دیگر شهرستانها:
چشمه شفا بخش ریزه که از اب ان برای درمان مشکلات کلیوی استفاده می شود و در شهرستان ثلاث باباجانی قرار دارد. غار آبی قوری قلعه در محور پاوه جوانرود، سراب زیبا روانسر، سد داریان پاوه ، قلعه بردزنجیر در شهرستانها هرسین و کرمانشاه


بازار جوانرود

جوانرود,شهر جوانرود,شهرستان جوانرود

بازار جوانرود

 
بازار جوانرود شامل چند نوع بازار است.


بازارچه مرزی 
اولی بازار متمرکز در قسمت موسوم به بازارچه مرزی، این بازار تعطیلی ندارد و در تمامی روزهای سال باز است چه بسا در اعیاد و لحظه تحویل سال و جمعه ها. در بازارجوانرود وسایل خانگی خارجی و بدون ضمانت یا با ضمانتنامه های غیر اصلی در منطقه بازارچه موجود است. اما برای خرید وسایل خانگی گارانتی دار و داخلی نباید به بازارچه مرزی جوانرود مراجعه نمود

برای خرید بازار جوانرود تلویزیون های متنوعی با قيمت های مناسب ولی بدون گارانتی در بازارچه دارد. برای خرید تلویزیون از جوانرود حتماً آشنای محلی در اختیار داشته باشید تا بتواند سریع بهترین و ارزانترین جنس را بخرید.

مرکز فروش لوازم آرایشی دو مکان است یکی داروخانه ها و دیگری بازارچه

دربازار جوانرود لوازم آرایشی فروش زيادي دارد به طوری که نزدیک به 80 غرفه یا همان دکه مشغول فروش لوازم آرایشی و بهداشتی هستند

مسافت کرمانشاه تا بازارچه مرزی جوانرود 92 کیلومتر است


بازار میوه و تره بار
بازار دوم تحت عنوان بازار میوه و تر بار از ابتدای خیابان سیل بند روبروی مخابرات آغاز می شود و دو طرف خیابان تا محل ورود بازارچه مرزی را شامل می شود. به نوعی میدان میوه و ترباره شهر است.


بازار محلی
بازار سومی که در جوانرود موجود است از آغاز میدان مولوی تا انتهای خیابان شافعی را شامل می شود. این بازار بازار محلی است و اکثر مردم جنس های خود را از این بازار تامین می کنند


بازار جدید
نوع دیگری از بازارهای درون کوچه ها که جدیداً شکل گرفته خیاطی و پارچه فروشی زنانه است. و هر محله یک لباس فروشی محلی زنانه و خیاطی افتتاح شده است.

کلاغ جوانرود
اشتباه نکنید بحث از پرنده ها نیست کلاغ جوانرود یا به کردی قالاو یک کانال تلگرامی است که سالها است در زمینه ارائه اخبار در داخل شهر فعال است. مهمترین کانال های اطلاع رسان جوانرود دو کانال قالاو و اموات هستند.


پیام نور جوانرود
نخستین دانشگاهی که در جوانرود به بهره برداری رسید دانشگاه پیام نور بود این دانشگاه اول در انتهای خیابان سعدی در یک مدرسه شروع به فعالیت کرد و بعد ازمدتی در منطقه موسوم به بیمارستان ساختمان بزرگی برای خود ایجاد نمود.

سه شنبه 31 تیر 1399  8:46 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها