0

آیا مصرف فلفل برای کودکان مضر است؟

 
zahra_53
zahra_53
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مهر 1388 
تعداد پست ها : 28735
محل سکونت : اصفهان

آیا مصرف فلفل برای کودکان مضر است؟

در این مقاله شما با مصرف فلفل در کودک و عوارض آن آشنا می کنیم. بهتر است کودک زیر سه سال از فلفل استفاده نکند و برای کودکان بالا تر از سه سال باید به میزان تحمل آن ها از فلفل و ادویه ها استفاده کنید. تا پایان این مقاله همراه ما باشید.

مزه تند می تواند برای سلامت کودکان مضر باشد زیرا برخی از متخصصان بر این باور هستند که غذا های تند و پر ادویه می تواند بر سیستم عصبی کودکان اثر گذاشته و آن را تحریک کند و در  نتیجه باعث ایجاد پرخاشگری در کودکان می شود. برای همین پزشکان تاکید می کنند که کودکان زیر ۳ سال نباید از غذا های پر ادویه و تند استفاده کنند.

 

فلفل برای کودکان

 

مصرف فلفل برای کودکان

باید بدانید که اگر از رژیم غذایی آسیای شرقی استفاده می کنید کودک شما از دوران نوزادی با ذائقه تند آشنا می شود و یکی از دلایل این امر می تواند عادت های غذایی مادر باشد که به غذای تند علاقه دارد و یا غذا های تند مصرف می کند. باید بدانید که رژیم غذایی پر ادویه و تند در دوران بارداری و شیر دهی بر کودکان اثر می گذارد و باعث عادت کردن کودک و جنین به ادویه و فلفل می شود. از طرف دیگر اگر در محیط های گرم زندگی می کنید بدن شما آماده می شود تا غذا های گرم و تند را مصرف کنید و تحمل بالا تری داشته باشید.  باید بدانید که متخصصان نظر مثبتی در مورد مصرف فلفل برای کودکان ندارند.

نظر متخصصان

باید بدانید که متخصصان تغذیه و سلامت به مادران باردار و شیر ده توصیه می کنند که اصلا از غذا های تند و پر ادویه استفاده نکنند. زیرا این ادویه و تندی می تواند برای کودک مضر باشد و سیستم عصبی نوزاد و جنین را فعال می کند و تحریک پذیری عصبی را در افراد افزایش می دهد. باید بدانید که محققان دریافتند که مواد تند و ادویه ها به راحتی می تواند وارد شیر مادر شود و طعم آن شیر را عوض کند بنابراین نوزاد کم تر از شیر مادر استفاده می کند زیرا آن شیر طعم و مزه بدی گرفته است. بهتر است مادرانی که از غذاهای تند مصرف می کنند در ۶ ماهه اول زندگی نوزاد اصلا از این غذا ها استفاده نکنند زیرا عدم مصرف شیر مادر در نوزادان می تواند در رشد آن ها اختلال ایجاد کند و سیستم ایمنی آن ها را ضعیف می کند. برای رشد بهتر نوزادان بهتر است مادران  از فلفل و ادویه دوری کنند. علاوه بر فلفل بهتر است از مصرف غذا هایی که بالقوه در آن ها فلفل ندارد ولی می تواند گیرنده تندی در  زبان کودک را تحریک کند، بپرهیزید و به کودک زیر ۳ سال غذا های تند و فلفل ندهید زیرا می تواند آن ها را تحریک کند تا کمتر غذا بخورند.

مضرات فلفل برای کودکان

باید بدانید که فلفل و غذا های تند و پر ادویه مضراتی برای کودکان دارد که در ادامه به آن ها می پردازیم.

  • مشکلات گوارشی
  • بروز زخم معده
  • بروز زخم روده باریک
  • ایجاد بواسیر
  • سوزش هنگام دفع مدفوع
  • وجود خون در مدفوع
  • حساس شدن سیستم ایمنی
  • ایجاد بیماری های خود ایمنی مانند مالتیپل اسکلروزیس(MS)
  • بروز حساسیت و آلرژی های شدید

مصرف غذا های پر ادویه برای کودکان زیر سه سال ممنوع

مصرف فلفل را از چه سنی آغاز کنیم؟

فواید فلفل بسیار زیاد می باشد و می تواند برای درمان بسیاری از بیماری ها مفید باشد ولی بهتر است از کودک زیر ۳ سال از آن مصرف نکند زیرا ممکن است عوارض بسیار زیادی برای آن ها ایجاد شود که می توان به زخم معده و بواسیر اشاره کرد. باید بدانید که در سنین بالا تر هم باید به میزان تحمل کودک از غذا های پر ادویه و فلفل برای کودکان استفاده کنید. باید بدانید که غذا های پر ادویه می تواند باعث ایجاد بلوغ زود رس در کودکان شود.

نکته مهم

باید بدانید که اگر از غذا های تند و پر ادویه استفاده می کنید ممکن است کودکان شما دچار مقاومت در برابر دفع مدفوع شوند و یا شما در مدفوع آن ها خون مشاهده کنید. نگران نشوید و فورا فلفل را از غذا های خود حذف کنید و اگر به مدت ۳ روز کودک شما بهبود نیافت به پزشک مراجعه کنید تا کودک تحت درمان قرار بگیرد.

ایمن بودن غذای کودک

شاید برای شما هم سوالی پیش بیاید مبنی بر این که چه میزان تندی غذا برای کودک ایمن می باشد؟ برای پاسخ به این سوال لازم است بدانید که تندی تا حدی می تواند برای کودک ایمن باشد که موجب سوزش در زبان آن ها نشود. علاوه بر این ها اگر به کودکان غذا های تند داده اید بهتر است کمی آب نیز بدهید تا باعث رقیق شدن ترکیبات شیمایی شوید و تندی از زبان کودک از بین برود.

   http://bayanbox.ir/view/4901804249511124488/talar-koodak.gif

 

 

اصفهان نگین فیروزه ای جهان

یک شنبه 29 تیر 1399  6:22 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها