0

سئو

 
zahrapp
zahrapp
کاربر جدید
تاریخ عضویت : تیر 1399 
تعداد پست ها : 7

سئو

سئو

سئو یا Search Engine Optimization که معادل SEO به عبارتی دیگر بهینه سازی موتور جستجو نام هایی است که به سئو متعلق هستن که همگی به یک معنا می باشند که می توان سئو را به انواع مختلفی تعریف کرد:

سئو کار راحت وآسانی نیست که پیاده سازی شود چون که نیازمند اطلاعات زیاد، صبر و پیش زمینه ای است. موتورهای جستجو گوگل مرتب در حال تغییر دادن الگوریتم های رتبه بندی خود هستند و نمی شود آنها را پیش بینی کرد پس بر این اساس مهندسین سئو مدام باید اطلاعات خود را در این زمینه  افزایش دهند.

سئو سایت یا بهینه سازی سایت یکی از فعالیت های مهمی است که توسط مهندسان سئو صورت می گیرد.

الگوریتم های رتبه بندی گوگل بیش از 200 معیار برای رتبه بندی دارند و سئوکارها باید مهم ترین این معیارها را برای پیاده سازی و بهبود سایت در نظر بگیرند که سایت خود را در رتبه های اول سرچ گوگل قرار دهند.

اهمیت سئو در سایت

اکثر و یا تمامی کاربرانی که از اینترنت استفاده می کنند معمولا برای سرچ گوگل را انتخاب می کنند و از این رو سئو بهترین و مناسب ترین کلید برای رسیدن به رتبه اول گوگل و در نتیجه بازدید بیشتر است. و موتور های جستجو دقیقا همان چیزی را که کاربران میخواهند در اختیارشان قرار می دهد  به همین دلیل بیشتر کاربران بیشتر به سایت ها اعتماد خواهند کرد و این باعث شده اهمیت سئو سایت را بالا ببرد و همین طور کلمات جستجو شده در موتور های جستجو اهمیت بالایی دارند، که سایت شما پر بازدید تر بشود.

اهداف سئو

هدف سئو کمک کردن به سایت ها برای بالا امدن در نتایج جستجوی طبیعی  و افزایش کلمات کلیدی در رتبه های اول گوگل است.

اهداف سئو را می توان به صورت زیر خلاصه کرد:

  • باعث شده وب سایت ها در نتایج موتور های جستجو در رتبه های اول قرار بگیرند.
  • باعث افزایش فروش محصولات شده است.
  • در بازدید وب سایت تاثیر داشته است.
  • باعث افزایش فروش محصولات سایت ها شده است.

سئو کلاه سفید(White Hat)

بهترین سئو، سئو کلاه سفید است که شامل روش ها و تکنیک هایی که از قوانین و راهنمایی های موتور جستجو استفاده می کند شامل می شود. که فریب یا دستکاری موتورهای جستجو نیست و به نحوی گوگل را دور نمیزند همچنین کلاه سفید به سئو اخلاقی یاد می شود چون که از سیاست های و دستورهای صحیح برای به دست آوردن رتبه های بالا در نتایج جسجو استفاده می شود.

سئو کلاه سیاه (Black Hat)

سئو کلاه سیاه از یک سری دستوراتی استفاده می کند که گوگل را دور میزند مثل فریب، بازی و دستکاری الگوریتم ها که باعث می شود در رتبه های بالا جستجو قرار بگیرد این روش ها غیراخلاقی است و این روش ها خطر خارج شدن از رتبه های اول سرچ با گوگل را شامل می شود و هیچ موتور جستجویی این روش ها را تایید نمی کند و همین طور ممکن است اون سایت حذف شود و یا مجبور به پرداخت جریمه شود.

سئو درون صفحه و برون صفحه

عوامل الگوریتم گوگل که رتبه بندی سایت رو تعیین می کنه شامل دو دسته هستند:

  1. عوامل درون صفحه
  2. عوامل برون صفحه

سئو درون صفحه

المان های سئو درون صفحه همگی همان عناصر وب سایت شما هستند. این المان ها شامل کیفیت کدنویسی، تنظیمات فنی، محتوای متنی و کاربر پسند بودن است. پس سئو درون صفحه به کنترل مستقیم کدها و تولید محتوا که شامل متن ، پیوند وتصویر و...مرتبط می شود یعنی هر چیزی که در سایت خود بارگذاری میکنید را On Page SEO می شود. و در جستجو تاثیر گذار است بنابراین سئو درون صفحه خیلی مهم است و باید قبل از سئو بیرون صفحه قرار بگیرد.

المان های مهم سئو درون صفحه شامل سه اصل مهم هستند:

  • کیفیت فنی
  • محتوای با کیفیت
  • تجربه ی کاربری خوب
  • متا تگ ها

 

سئو بیرون صفحه

سئو بیرون صفحه برخلاف سئو درون صفحه است که کدها را مستقیم کنترل میکرد. روش بهینه سازی بیرون صفحه که شامل تمام ارتقاهایی است که در خارج از وب سایت انجام می شود. این سئو بیرون صفحه یا Off Page SEO شامل همه ی چیزهایی است که می شود در رتبه بندی بالای سایت به دست آورد. سئو بیرون صفحه اول به پیوند هایی که از بیرون به سایت شما وصل می شوند و این روش برای سئوکارها نامحدود است و جهت به دست آوردن پیوند اداره می شود.

دوشنبه 23 تیر 1399  12:36 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها