0

آشنایی با الگوریتم پاندا گوگل

 
hamyardev
hamyardev
کاربر جدید
تاریخ عضویت : تیر 1398 
تعداد پست ها : 20
محل سکونت : تهران

آشنایی با الگوریتم پاندا گوگل

یکی از مهم ترین، تاثیرگذارترین و البته یکی از پرخطرترین الگوریتم های گوگل، الگوریتم پاندا است که بسیاری از افرادی که آن را جدی نگرفتند، اکنون در تله و زندان گوگل گیر گرده اند و بسیار از کار خود پشیمان هستند.

اصولا تمام تمرکز الگوریتم پاندا بر روی محتوای وبسایت ها می باشد. این پاندای الگوریتمی هرگاه که می بیند یک وبسایت، مطلب سایت دیگری را کپی کرده است یا این که مطلبش ضعیف و بی کیفیت است ناراحت و در برخی موارد هم بسیار خشمگین می شود.

تمامیت الگوریتم پاندا هنوز برای افراد شناخته شده نیست چون بهرحال گوگل همه رمز و راز خود را فاش نمی کند. ما تا جایی که می شود سعی می کنیم تا این الگوریتم را برای شما شرح دهیم. با ما همراه باشید.

چرایی پیدایش الگوریتم پاندا گوگل

پیش از آن که این پاندای جالب وارد گوگل شود(قبل از سال 2011) ، الگوریتمی به نام کافئین در گوگل وجود داشت که شعارش "هر چه محتوا بیشتر بهتر" بود(البته این شعار هیچ گاه توسط گوگل تایید و حتی تکذیب نشد و صرفا یک حدس تجربی است). با وجود این الگوریتم، فضای اینترنت پر از محتواهای زیاد و بی کیفیت بود و بازار اسپم ساز ها هم بسیار داغ شده بود(اسپمر ها ربات هایی هستند که برای کسب رتبه بهتر در گوگل محتواها می سازند و بیشتر این محتواها بی کیفیت و بدردنخور هستند).

مدت کوتاهی بیشتر نگذشت که بانک اطلاعاتی گوگل پر شد و بسیاری از این اطلاعات و مطالب هم بی کیفیت بودند. این اتفاق باعث شده بود تا مدیریت صفحات و محتوایشان برای گوگل دشوار شود. به همین دلیل گوگل، الگوریتم پاندا را به کار گرفت تا به این مشکلات پایان دهد.

هدف الگوریتم پاندا تولید محتوای با کیفیت و جلوگیری از منتشر شدن محتواهای بی کیفیت بود. این الگوریتم توانست محبوبیت گوگل را از قبل بیشتر کند چون با وجود محتواهای باکیفیت و مناسب، حالا دیگر افراد بیشتری برای رفع نیازهای خود به سراغ گوگل می آمدند و از سویی دیگر کار ربات های گوگل هم برای ساماندهی صفحات راحت تر شده بود.

الگوریتم پاندا گوگل با چه کسانی دشمنی دارد؟

 

الگوریتم پاندا گوگل با چه کسانی دشمنی دارد؟

پاندا گوگل ممکن است با هر کدام از ما برخورد کند و برای این کار خود هم دلایلی دارد. برای فهمیدن این دلایل مطلب زیر به شما کمک خواهد کرد.

در زیر به برخی از مواردی که پاندا گوگل ممکن است با آنها برخورد شدید کند آمده است:

  • اگر دوست ندارید که پانداگوگل را حسابی عصبانی کنید پس مطلب دیگر وبسایت ها را در صفحه خود کپی نکنید. پاندای دوست داشتنی گوگل از این کار متنفر است.
  • بازنشر یک مطلب در یک سایت ممنوع می باشد( یعنی نباید یک مطلب را دو بار در یک سایت منتشر کنیم).
  • مقاله بدون کامنت رتبه پایین تری دارد(گوگل دوست دارد تا افراد پس از خواندن یک مطلب نظر خود را بیان کنند بنابراین رتبه مقالاتی که دارای کامنت های بیشتری هستند بالاتر است).
  • استفاده بیش از حد از تبلیغات ممنوع می باشد( تبلیغات نباید فردی را که در حال بازدید یک وبسایت است زده کند و فراری دهد. تبلیغات باید به اندازه و مناسب باشند).
  • باید مطالب قدیمی را آپدیت و بروز کرد( منظور از بروز کردن اطلاعات، اطلاعاتی است که حالا مشخص شده منسوخ شده هستند و نمی توان به درستی آنها اطمینان کرد).

هدف الگوریتم پاندا گوگل چیست؟

هدف الگوریتم پاندا گوگل چیست؟

هدف نهایی این پاندای مهربان، تولید محتوای باکیفیت است. در گوگل درباره همه چیز مطلب و محتوا وجود دارد و تا چند سال دیگر می توان با اطمینان کامل گفت که هیچ موضوعی نیست که درباره آن در گوگل مطلبی وجود نداشته باشد. تا چند سال دیگر در گوگل، اکثر وبسایت ها کیفیت محتوای متوسطی دارند و در این میان وبسایت هایی رتبه های برتر را خواهند  داشت که محتواهای خاص و باکیفیت تر تولید می کنند.

چرایی پیدایش الگوریتم پاندا گوگل

نتیجه گیری

اگر می خواهیم در گوگل و رتبه بندی آن موفق باشیم باید برایش وقت صرف کنیم. سئو و تولید محتواهای باکیفیت نیازمند صرف هزینه و وقت است و برای داشتن یک وبسایت خوب با ترافیک بالا ، محتوایتان باید هم با کیفیت و هم متنوع و مرتبط با نیاز افراد باشد(البته به جز کیفیت، چیزهای دیگری هم در رتبه بندی بهتر یک وبسایت تاثیر دارند).

یک شنبه 22 تیر 1399  2:38 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها