0

دالان بهشتی که شما را در خود اسیر می کند! +تصاویر

 
majid68
majid68
کاربر طلایی2
تاریخ عضویت : بهمن 1388 
تعداد پست ها : 4493
محل سکونت : اصفهان

دالان بهشتی که شما را در خود اسیر می کند! +تصاویر

 

معرفی جنگل دالخانی

در ۳۰ کیلومتری جنوب شرقی رامسر، یکی از زیباترین جنگل های ایران قرار گرفته است. جنگلی نیمه کوهستانی که در ارتفاعات کوهستان البرز و در جاده ییلاقی جنت رودبار قرار گرفته است. غلظت مهی که در جنگل دالخانی وجود دارد به اندازه ای بالاست که بیشتر آن را شبیه به یک تابلو در بوم نقاشی کرده است.

دالخانی، جنگل پنهان شده در مه رامسر

 جنگل فاصله‌ی بسیار کمی از دریا در حدود ۱۰ کیلومتردارد و منظره ای بی نظیر از دریا را برایتان رقم خواهد زد. این همه زیبایی و بکر بودن وسوسه تان می کند تا شب را در این جنگل بکر اقامت کنید و در آغوش طبیعت بمانیدو هوای تازه تنفس کنید اما این کار را پیشنهاد نمی‎کنیم چراکه حیوانات مختلفی همانند شغال در این منطقه وجود دارند و مجبورید با حشرات مختلف اوقات خود را تلخ کنید.  

دالخانی، جنگل پنهان شده در مه رامسر

جغرافیای جنگل دالخانی

ارتفاع جنگل بکر و زیبای دالخانی از سطح دریا ۸۰۰ متر است، محور این جنگل از ابتدای جاده میرزا کوچک خان شروع می  شود و در ادامه ی این مسیر به ییلاق های زیبایی مثل گلین می رسید. خروجی این جنگل در جاده ی رامسر به تنکابن قرار دارد و از مسیرهای مختلفی می توانید به این جنگل برسید که شاید بهترین مسیر به خصوص از کسی که از شهر دیگری به این منطقه می خواهد برود، مسیری باشد که از سمت رامسر به آن منتهی می شود، چون سر راست ترین مسیر است.

دالخانی، جنگل پنهان شده در مه رامسر

 برای رسیدن به دالخانی باید بعد از اینکه به شهر رامسر رسیدید به جاده رامسر به تنکابن وارد شوید، بعد از طی مسافتی ۷ کیلومتری به سه راهی جنت رودبار می رسید و بعد از طی مسافتی حدود ۲۲ کیلومتر هم به جنگل دالخانی خواهید رسید.

دالخانی، جنگل پنهان شده در مه رامسر

هوای این جنگل در تمام فصل ها معتدل و البته در زمستان سرد است. به همین دلیل حتی اگر در فصل تابستان به آن جا بروید نیازی به کولر نخواهید داشت. اگر هم تصمیم گرفتید در زمستان به جنگل دالخانی سفر کنید حتما لباس و پوشش گرم همراهتان ببرید.

دالخانی، جنگل پنهان شده در مه رامسر

 

سه شنبه 10 تیر 1399  12:30 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها