0

معرفی جاهای دیدنی سلفچگان در استان قم

 
fatemeh_75
fatemeh_75
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : آبان 1388 
تعداد پست ها : 10557
محل سکونت : اصفهان

معرفی جاهای دیدنی سلفچگان در استان قم

جاهای دیدنی سلفچگان

 

 

جاهای دیدنی سلفچگان

شهرستان سلفچگان در استان قم قرار دارد و در سال  ۱۳۸۷ از بخش به شهر تبدیل شد. شهر سلفچگان به دلیل عبور راه‌آهن جنوب-شمال و تهران-شرق، از میان خود، اهمیت زیادی دارد. علاوه‌بر راه‌آهن، آزادراه‌های بسیاری مانند تهران-ساوه و تهران-اراک از سلفچگان می‌گذرد. سفر به شهر سلفچگان تجربه‌ای ارزشمند برای گردشگران خواهد بود. در ادامه از جاهای دیدنی سلفچگان و جاذبه های گردشگری سلفچگان برایتان بیشتر می‌گوییم.

جاهای دیدنی سلفچگان

دره قاهان یکی از جاهای دیدنی سلفچگان

قاهان منطقه‌ای خوش آب‌و‌هوا و سرسبز در شهرستان سلفچگان بوده که مقصد گردشگران بسیاری است. چندین روستا در این دره قرار دارند که هرکدام زیبایی خاص خود را دارد. بهترین زمان برای سفر به دره قاهان فصل بهار است.

شما می‌توانید برای رزرو ویلا و سوئیت در سلفچگان و نزدیک به دره قاهان در صفحه اصلی سایت ما نام این شهر را جستجو کنید و اقامتگاه‌های منطقه را ببینید.

دره قاهان

معرفی جاهای دیدنی سلفچگان در استان قم

اجاره روزانه سوئیت ارزان در

قم

پل طایقان یکی از جاذبه های گردشگری سلفچگان

پل طایقان بنایی تاریخی است که از دوره صفویه به یادگار مانده است. پل طایقان در روستای طایقان از توابع شهر سلفچگان قرار دارد. شکل قوس‌مانند پل که از جنس سنگ و آجر است نمای زیبایی را ایجاد کرده. این پل در سال ۱۳۸۲ در فهرست آثار ملی ایران ثبت شد.

پل طایقان

پلنگ دره

پلنگ دره منطقه‌ای حفاظت شده است که در شهرستان سلفچگان قرار دارد. رودخانه قم‌رود در این منطقه در جریان است و آب مورد نیاز آن را تأمین می‌کند. پلنگ دره در گذشته زیستگاه آهو بوده است اما اکنون جانداران بیشتری در این منطقه زندگی می‌کنند؛ قوچ، میش، گرگ، شغال، سوسمار، بزمجه و لاک‌پشت از حیوانات پلنگ‌دره‌اند. پوشش گیاهی دره شامل بادام‌ کوهی، نسترن وحشی و پسته وحشی می‌شود.

پلنگ دره

 

یک شنبه 8 تیر 1399  11:24 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها