0

انتقاد ي از نمايش «هدا گابلر»؛ "چهره‌جنجالي " کشور اباحه‌گري فرهنگي را مذموم

 
teimoury
teimoury
کاربر برنزی
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 308
محل سکونت : یزد

انتقاد ي از نمايش «هدا گابلر»؛ "چهره‌جنجالي " کشور اباحه‌گري فرهنگي را مذموم

 صدای شیعه: جواد آرين‌منش نايب رئيس کميسيون فرهنگي مجلس شوراي اسلامي در گفت‌وگو با خبرنگار پارلماني خبرگزاري فارس، در پاسخ به سؤالي درباره ترويج اباحه‌گري و نمادهاي يک فرقه منحرف جنسي در نمايش تئاترشهر که نوعي از نهيليسم‌ غربي را نمايان و ناهنجاري‌ها اخلاقي را در جامعه ترسيم کرده‌ بود، اظهار داشت: متأسفانه بايد بگويم امروز ما در تمامي افتتاحيه‌ها، اختتاميه‌ها، جشنواره‌ها و تئاترهايي که برگزار مي‌شود نگران خدشه‌دار شدن ارزش‌هاي اسلامي هستيم.

وي با بيان اينکه اهانت به ارزش‌هاي اسلامي در دولت اصولگرا جاي تأسف دارد، افزود: متأسفانه هنجارشکني‌هاي اجتماعي در دولت اصولگرا در حالي ادامه دارد که تذکر و هشدار دلسوزان انقلاب کمتر به ثمر مي‌نشيند اما همه بايد بدانند که در صف مبارزه با ناهنجاري‌هاي فرهنگي ملت ايران مقاوم هستند.

نايب رئيس کميسيون فرهنگي مجلس معتقد است که برخي افراد نزديک به دولت که اعتقادي به مقابله و مبارزه با اباحه‌گري فرهنگي ندارند.

آرين‌منش با اشاره به تصاوير غيراخلاقي منتشر شده از نمايش «هدا گابلر» در تئاتر شهر، با بيان اينکه کميسيون فرهنگي مجلس به هيچ عنوان سکوت نخواهد کرد، گفت: بايد بگوييم که برخي‌ها که چهره جنجالي دارند اين گونه تصاوير و اقدامات غيراخلاقي را مذموم نمي‌دانند.

نماينده مردم مشهد با بيان اينکه نيروهاي مذهبي و حزب‌اللهي در امور فرهنگي کمتر نقش ايفا مي‌کنند، گفت: متأسفانه امروز نيروهاي مذهبي در تئاترها و جشنواره‌ها حضور بسيار کمرنگي دارند در حالي‌که بايد نيروهاي مذهبي با حضور فعال خود در عرصه‌هاي فرهنگي استفاده درست و اسلامي از تئاتر و جشنواره‌ها را عملي کنند.

وي با اشاره به مراسم افتتاحيه و اختتاميه جشنواره‌ها گفت: با کمال تأسف بايد بگويم که در اکثر جشنواره‌ها کمترين پوشش از سوي خانم‌ها انجام مي‌شود؛ به طوري که حجاب اسلامي کمترين نمود خود را در جشنواره‌ها دارد.

آرين‌منش در پايان خطاب به مسئولان فرهنگي و کسي که او را چهره جنجالي کشور مي‌خواند گفت: بايد بدانيد که ملت ايران در صورت زير پا گذاشتن اصول و ارزش‌هاي اسلامي حمايت خود را از هيچ کسي ادامه نخواهند داد.

یک شنبه 26 دی 1389  7:59 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها