0

بی‌بی‌سی: منظور هاشمی از "سران روحانی" خودش و منتظری است!

 
teimoury
teimoury
کاربر برنزی
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 308
محل سکونت : یزد

بی‌بی‌سی: منظور هاشمی از "سران روحانی" خودش و منتظری است!

 

رسانه دولتی انگلیس به شناسایی و معرفی روحانیونی پرداخته است که بنابر یادداشت دیروز آقای هاشمی مورد توهین و تهمت قرار گرفته‌اند.


صدای شیعه: آقای هاشمی رفسنجانی که معمولا نظرات خود را در پوشش «بیان دیدگاه درباره مناسبت‌های روز» ابراز می‌کند، روز گذشته با رسانه‌ای کردن یادداشتی درباره 19 دی 56، از آنچه «توهین به علما و مراجع قم» خوانده، ابراز ناراحتی کرد و نوشت که بقایای فکری دین‌زدایی و روحانیت‌ستیزی پس از توهین و تهمت به "سران روحانی عرصه سیاست" در 30 سال گذشته، به فضلا، علما و مراجع قم رسیده‌اند.
گرچه سکوت آقای هاشمی در برابر توهین‌های مکرر جریان فتنه به مقدسات در 20 ماه گذشته سایه سنگینی از ابهام را بر «ابراز نگرانی» دیروز او انداخته است اما با این حال بی‌بی‌سی منظور آقای هاشمی از «سران روحانی عرصه سیاست» را خود او و آقای حسینعلی منتظری دانسته است.
بی‌بی‌سی فارسی با اشاره به یادداشت آقای هاشمی نوشته است: اشاره آقای هاشمی رفسنجانی به رویدادهای یک و سال و نیم اخیر و توهین به برخی از مراجع تقلید است که مواضعی در همراهی با معترضان به نتایج انتخابات و شرایط سیاسی و اجتماعی کشور داشتند.
رسانه دولتی انگلیس با بیان اینکه موقعیت و نفوذ سیاسی اکبر هاشمی رفسنجانی، پس از آخرین انتخابات ریاست جمهوری ایران نسبت به گذشته رو به افول گذاشته، درباره ابراز نگرانی اخیر او عنوان کرده است که «به نظر می‌رسد یکی از مصادیق مورد انتقاد آقای هاشمی رفسنجانی از توهین به سران روحانی مملکت شخص خود اوست.»
بی‌بی‌سی همچنین از مرحوم حسینعلی منتظری به عنوان دیگر مصداق «سران روحانی سیاست» در یادداشت آقای هاشمی نام برده است.
رسانه دولتی انگلیس در بخشی از گزارش خود به «سکوت» رئیس مجلس خبرگان در برابر اقدمات جریان فتنه اشاره و عنوان کرده، این رفتار آقای هاشمی از نظر بخشی از منتقدانش «خیانت» دانسته شده است.
شبکه ایران
یک شنبه 26 دی 1389  7:55 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها