0

کتابی درباره «بررسی نقش امام خامنه‌ای» منتشر شد

 
zahra_53
zahra_53
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مهر 1388 
تعداد پست ها : 28735
محل سکونت : اصفهان

کتابی درباره «بررسی نقش امام خامنه‌ای» منتشر شد

 

به همت موسسه فرهنگی هنری مرکز اسناد انقلاب اسلامی؛

کتاب بررسی نقش امام خامنه‌ای در مهار بحران‌های سیاسی–اجتماعی ایران - کراپ‌شده

کتاب «بررسی نقش امام خامنه‌ای در مهار بحران‌های سیاسی – اجتماعی ایران (۱۳۸۸-۱۳۶۸)» از سوی موسسه فرهنگی هنری مرکز اسناد انقلاب اسلامی روانه بازار نشر شد.

به گزارش مشرق، کتاب «بررسی نقش امام خامنه‌ای در مهار بحران‌های سیاسی–اجتماعی ایران (۱۳۸۸-۱۳۶۸)» از سوی موسسه فرهنگی هنری مرکز اسناد انقلاب اسلامی روانه بازار نشر شد.

هدف از این تحقیق، وقایع‌نگاری، روایت تحلیلی رویدادها، بازخوانی رهنمودها، یافتن مصادیق تاریخی در اسلام و حتی پرداختن به پیشینه مدیریت بحران‌های گذشته نبوده، بلکه نویسنده به دنبال آن است تا ضمن مروری گذرا به تاریخچه بحران‌های جمهوری اسلامی از سال ۶۸ تا ۸۸، مدیریت مقام معظم رهبری در بزنگاه‌های سیاسی–اجتماعی را مورد تبیین قرار دهد.

کتابی درباره «بررسی نقش امام خامنه‌ای» منتشر شد

در بخشی از مقدمه این کتاب می‌خوانیم: «نقش ولایت‌فقیه به ویژه در دوران زعامت آیت‌الله خامنه‌ای به دلیل کارکردهای آن از جمله رهبری سیاسی، رهبری دینی، مدیریت سیاسی جامعه و دولت، رهبری معنوی، دفاع و مقابله همه‌جانبه با تهاجم خارجی، مرزبانی از فرهنگ دینی و گسترش آن، مقابله با تهاجم فرهنگی، تولید علم و جنبش نرم‌افزاری و ... در مقوله‌ی هدایت و کارآمدی نظام اسلامی به صورت عمومی و مواجهه و مدیریت بحران‌ها به طور خاص، بسیار مهم و حیاتی جلوه نمود. درمجموع شش سطح تحلیل مدیریت راهبردی در هدایت و کار آمدن جمهوری اسلامی شامل سطح بینشی، قانونی، قدرتی، سازمانی، عمومی و مردمی پدید آورد.»

این کتاب در هفت فصل تدوین شده است؛ در فصل اول که مطالعات نظری را دربر می‌گیرد مباحث تئوریک مورد نیاز در تحقیق (بحران، مدیریت بحران، ولایت فقیه، رهبری و ...) آورده شده است تا پیش از ورود به بحث، خواننده اطلاعات مورد نیاز را از مفاهیم پایه‌ای مربوط کسب کند.

فصل دوم درصدد پاسخ دادن به این سوال است که «راهبردهای امام خامنه‌ای در مهار بحران‌های سیاسی و اجتماعی جمهوری اسلامی چیست؟» و فصل سوم به بازخوانی پیشینه تاریخی مهم‌ترین بحران‌ها در جمهوری اسلامی قبل از زعامت آیت‌الله خامنه‌ای اختصاص دارد و می‌کوشد به نقش بی‌بدیل ولی‌فقیه ـ در آن بازه زمانی مشخصا امام خمینی ـ در مهار بحران‌های جمهوری اسلامی بپردازد.

چهارمین فصل کتاب با عنوان «بحران ارتحال امام خمینی(ره)» خطرات و تهدیدات پیش‌روی انقلاب اسلامی بعد از این واقعه و تدابیر مقام معظم رهبری در مهار این بحران‌ها را بررسی می‌کند.

فصل پنجم و ششم به واکاوی مهم‌ترین بحران‌های سیاسی، امنیتی و فرهنگی، که در بازه‌ی زمانی تحقیق، نظام مقدس جمهوری اسلامی را به طور جدی تهدید نمود، و همچنین بررسی نقش امام خامنه‌ای در مهار و مدیریت آنها اختصاص دارد. فصل هفتم و پایانی نیز به تبیین بحران‌های اقتصادی نظام جمهوری اسلامی و نقش مقام معظم رهبری در برون رفت از این بحران‌ها می‌پردازد.

کتاب «بررسی نقش امام خامنه‌ای در مهار بحران‌های سیاسی–اجتماعی ایران (۱۳۸۸-۱۳۶۸)» توسط حمیدرضا گل‌محمدی تالیف شده و با قیمت ۷۰ هزار تومان توسط موسسه فرهنگی هنری مرکز اسناد انقلاب اسلامی در ۵۸۴ صفحه و با جلد گالینگور منتشر شده است.

علاقمندان می‌توانند برای تهیه این کتاب ضمن مراجعه به صفحه منشورات سایت مرکز اسناد انقلاب اسلامی به آدرس www.irdc.ir با شماره ۰۲۱۲۲۲۱۱۱۷۴ تماس حاصل نمایند و یا به فروشگاه مرکز اسناد انقلاب اسلامی واقع در خیابان انقلاب، خیابان ۱۲ فروردین، بعد از خیابان شهدای ژاندارمری، نبش مجتمع ناشران مراجعه کنند.

   http://bayanbox.ir/view/4901804249511124488/talar-koodak.gif

 

 

اصفهان نگین فیروزه ای جهان

چهارشنبه 28 خرداد 1399  11:22 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها