0

چرا بینی برخی مجسمه‌های مصر باستان شکسته است؟

 
mohammad_43
mohammad_43
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : فروردین 1388 
تعداد پست ها : 41934
محل سکونت : اصفهان

چرا بینی برخی مجسمه‌های مصر باستان شکسته است؟

 
سوال این بود: چرا بینی مجسمه‌های مصر باستان شکسته است؟! بیلبرگ از تعداد زیاد این سوال از سوی بازدیدکنندگان موزه غافلگیر شد. او بینی شکسته مجسمه‌ها را یک ضرر بزرگ برای میراث باستانی مصر برشمرد. بیلبرگ در اینباره دست به پژوهش گسترده‌ای زد و دریافت که این شکستگی‌ها از روی عمد بوده‌ است و مجموعه پیچیده‌ای از دلایل منجر به خراب شدن بخش زیادی از آثار هنری مصری شده‌ است. 
 

چرا بینی برخی  مجسمه‌های مصر باستان شکسته است؟

 

سوال این بود: چرا بینی مجسمه‌های مصر باستان شکسته است؟! بیلبرگ از تعداد زیاد این سوال از سوی بازدیدکنندگان موزه غافلگیر شد. او بینی شکسته مجسمه‌ها را یک ضرر بزرگ برای میراث باستانی مصر برشمرد. بیلبرگ در این باره دست به پژوهش گسترده‌ای زد و دریافت که این شکستگی‌ها از روی عمد بوده‌ و مجموعه پیچیده‌ای از دلایل منجر به خراب شدن بخش زیادی از آثار هنری مصری شده‌ است. 

چرا بینی برخی  مجسمه‌های مصر باستان شکسته است؟

بیلبرگ می‌گوید، می‌توان انگیزه‌های سیاسی، دینی و شخصی را در شکسته شدن بینی مجسمه‌ها پیدا کرد. او می‌گوید: اقدامات مجرمانه در زمینه آثار باستانی بی‌شمار است و این تخریب ها اغلب هدفمند بوده‌ است. او می‌گوید دلیل شکسته شدن بینی مجسمه‌ها به دلیل حملات خارجی و تلاش مهاجمان برای دستیابی به آثار به جای مانده از قدیمی‌ترین و معروف‌ترین تمدن باستان بوده است. آنها مجسمه‌ها را خراب می‌کردند تا بتوانند آنها را به راحتی صاحب شوند. 

چرا بینی برخی  مجسمه‌های مصر باستان شکسته است؟

 
سه شنبه 27 خرداد 1399  1:40 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها