0

۳۰ راهکار به خانم ها برای اینکه همسر بهتری باشند

 
karsan
karsan
کاربر جدید
تاریخ عضویت : خرداد 1399 
تعداد پست ها : 10

۳۰ راهکار به خانم ها برای اینکه همسر بهتری باشند

زمانی که ازدواج میکنید و بچه دار میشوید و شغل موفقی هم دارید، اولین چیزی که در زندگی روزمره تان مورد غفلت قرار میگیرد، وقت شماست و اما دومین مسئله چیست؟ وقت گذاشتن برای خودتان و همسرتان.

یک خبر خوب: زمان زیادی طول نمیکشد تا دوباره به مسیر و روال قبل برگردید. اگر کارشناسان باتجربه در این زمینه را باور دارید (و باید باور داشته باشید!) این کارهای کوچک را براساس برنامه روزانه انجام دهید که واقعا میتواند تفاوت بین ازدواج موفق و ناموفق را نشان دهد. این کارهای کوچک و ممکن را امتحان کنید تا تبدیل به بهترین همسر شوید.

 

مقاله مرتبط: راهنمای 6 مرحله ای در خصوص بهبود و حفظ یک ازدواج ناموفق

 

۱- به همسرتان بگوئید که در روابط جنسی تان فوق العاده است

روابط زناشویی

اگر تا به حال نگفته اید، امروز به او بگوئید.

آپریل ماسینی، نویسنده و کارشناس روابط و آداب معاشرت، معتقد است که "او همیشه میخواهد برایتان بهترین همسر باشد؛ بنابراین به او بگوئید تا بداند که فوق العاده است. به راحتی گفتن این جملات را فراموش میکنید. هوشیارانه تلاش کنید به او بگویید تا بداند که کاملا جذاب است."

 

۲- از روابط دوستی همسرتان حمایت کنید

کارن جانز، کارشناس روابط و بنیان گذار موسسه heart matter معتقد است که "مردها بعد ازدواجشان، روابط با دوستانشان را کنار میگذارند و این مسئله واقعا موجب شرمساری است. با تشویق همسرتان به ادامه دادن روابط با دوستانش، از نظر او بهترین همسر خواهید بود. آنها مسائلی را باهم درمیان میگذرانند که نمیتوانند درموردشان با شما صحبت کنند. آنها سرخوش تر شده و وظایف کمتری خواهند داشت و پیشرفت زیادی خواهند کرد. و وقتی که به موفقیت های زیادی رسیدند، میخواهند همسرشان را شادتر کنند. میبینید که چه معامله خوبی است!"

 

۳- تلفن همراهتان را کنار بگذارید

کِلسی مَتسون، مشاور زندگی، توصیه میکند "زمانی که همسرتان میخواهد با شما درمورد مسئله ای حرف بزند -حتی اگر برای چند دقیقه باشد- تلفن همراهتان را کنار بگذارید. بسیار غیرمحترمانه است که در حال صحبت کردن با همسرتان بخواهید تلفن همراهتان را چک کنید. تمام توجهتان را به همسرتان بدهید. او تفاوت را احساس خواهد کرد و ناخودآگاه احساس تقدیر بیشتری نسبت به شما خواهد داشت و بیشتر با شما ارتباط برقرار خواهد کرد. با توجهات کامل شما به همسرتان، ممکن است حتی موضوعات جدیدی را درمورد او بفهمید."

 

۴- از همسرتان تعریف کنید

دکتر کرولاین مادن، نویسنده و مشاور خانواده و ازدواج در شهر برنانک، کالیفرنیا، درمورد این موضوع میگوید "همسرتان به تحسین و تعریف و توجه نیاز دارد. آگاهانه تلاش کنید تا قدردانی خود نسبت به همسرتان را نشان دهید و در چشم او بهترین همسر باشید. یک راه مؤثر برای این اینکه همسر بهتری باشید این است که به او اجازه دهید تا اتفاقی صحبت شما با دیگران درمورد اینکه چقدر همسرتان را دوست دارید و از اینکه همسرش هستید احساس خوشبختی میکنید را بشنود."

 

 

۵- به او کمی فرصت بدهید

دکتر وِنِسا ماری پری، کارشناس روابط و موسس و مدیر موسسه love write میگوید "زن ها همیشه دوست دارند صحبت کنند اما مردها معمولا حرف زدن را دوست ندارند. بنابراین زمانی که همسرتان از سرکار برمیگردد، شما انتظار دارید که همه اتفاقاتی که درروز برایش افتاده را برایتان تعریف کند. مردها میخواهند به آرامش زمانی که متعهد به کسی نبودند، برگردند. برای این اینکه همسر بهتری باشید به او اجازه دهید تا خودش صحبت را شروع کند، به او اجازه نفس کشیدن بدهید."

 

۶- از اهدافش حمایت کنید

حمایت از همسر

پاتریشیا بوباش، مشاور تخصصی، اظهار داشت: "اگر همسرتان میخواهد کار جدیدی را شروع کند یا سرگرمی جدیدی را امتحان کند یا رژیم غذایی جدیدی برای تناسب اندام امتحان کند، او را تشویق کنید تا به هرچه که میخواهد برسد. به عبارت دیگر، مشوق او باشید."

 

۷- بگوئید بله

مخصوصا اگر همیشه نه میگوئید.

دکتر روانپزشک، جرد هیتمن از شهر هیوستون میگوید "زن و شوهرها اغلب بعد از اظهار عشق و محبت به هم، نسبت به هم صادق تر شده و کمتر با همدیگر فعالیت های سرگرم کننده دارند. بله گفتن را شروع کنید و به عنوان زوج، سرگرمی های جدیدی را امتحان کنید تا در نظر او بهترین همسر باشید."

 

۸- قبل از انتقاد، لحظه ای صبر کنید

اگر بخواهیم بگوئیم که هرگز همسرتان را سرزنش نکنید دور از واقعیت است، اما اگر از قبل اطمینان حاصل کنید که این مسئله چقدر مهم است، میتواند بر کم کردن انتقاد و سرزنش شما نسبت به او تأثیر بگذارد.

روندا میلراد، مددکار اجتماعی و بنیان گذار موسسه relation up میگوید "زمانی که همسرتان در انجام کاری یا در موضوعی با شما موافق نیست، کار آسانی است که بخواهید غرولند کرده و او را سرزنش کنید، اما زمانی که میخواهید او را سرزنش کنید، خوب فکر کنید و از خودتان بپرسید که آیا واقعا لازم است چنین حرف هایی بزنید یا نه. 

اگر به نظرتان لازم است، پس بگوئید. اما اگر لازم نیست، زبانتان را نگه دارید و از گفتن آن حرف ها خودداری کنید. سرزنش کمتر از جانب شما موجب میشود تا کمتر حس کند مورد تهدید قرار گرفته یا کنترل میشود و بیشتر مورد تقدیر واقع میشود و درنتیجه بیشتر مشتاق همراهی و کمک به شما میشود و تبدیل به بهترین همسر از دید او خواهید شد."

 

۹- صبح ها قبل همسرتان از خواب بیدار شوید

خواب

خصوصا اگر در خانه کار میکنید یا خانه دار هستید. مادن میگوید: "برایش قهوه دم کنید و همراهش دوش بگیرید. دلیلش چیست؟ چون حتی مهربانترین و روشنفکرترین مردان هم از اینکه صبح ها تنهایی بیدار شوند و به سرکار بروند، درحالیکه همسرشان خوابیده است، دلخور میشوند."

 

۱۰- وقتی که بین دعوا و فرار، باید یکی را انتخاب انتخاب کنید، دعوا انتخاب بهتری است

نیکول مریت، کارشناس روابط و بنیان گذار موسسه jthreeNMe معتقد است که "مشاجرات اغلب راه حل خوبی برای مؤثر واقع شدن روابط بین شما و همسرتان هستند. از مواجهه با یکدیگر اجتناب نکنید، انجامش دهید، اما تا جایی که ممکن است احترام یکدیگر را نگه دارید و آرام باشید. این مشاجره را به عنوان راه حل مناسبی برای کناره گیری آشکار از هم و پرخاشگری های بی اثر میانتان، درنظر بگیرید."

 

۱۱- او را ترغیب کنید تا به سلامتی اش اهمیت بدهد

البته بدون اجبار! بوباش معتقد است که "اگر به او کمک کنید تا سبک زندگی سالمتری داشته باشد، در چشم او بهترین همسر خواهید بود. اگر خودتان آشپزی میکنید، طوری برنامه ریزی کنید تا غذاهای سالمتری بپزید، با هم به باشگاه یا پیاده روی بروید". وی میگوید که زن و شوهرهای زیادی را دیده که یکی از آنها میخواست زندگی سالمی داشته باشد و دیگری نمیخواست و در زمان بازنشستگی یکی از آنها پرستار دیگری شده بود. در این مورد باهم همکاری داشته باشید، که در این صورت سالهای زیادی را با امیدواری با هم خواهید بود و با سلامتی از همراهی یکدیگر لذت خواهید برد.

 

۱۲- رازهایش را نگه دارید

راز داری

کیمبرلی هرشنسون، مددکار اجتماعی، میگوید "وقتی همسرتان به شما اطمینان دارد و مسئله ای را به شما میگوید، به هیچکس حتی به دوست صمیمی تان هم نگوئید. این راز را پیش خودتان نگه دارید و مهم نیست که چقدر وسوسه شوید یا چقدر با صحبت های شما مرتبط باشد. بسیار سخت است که آسیب پذیر باشید و بخواهید مشکلاتتان را با دیگران درمیان بگذارید. وقتی همسرتان راحت حرف هایش را به شما میزند، بسیار مهم است که اعتمادش را از بین نبرید."

 

۱۳- شما نخستین قدم را در رابطه جنسی بردارید

خصوصا اگر معمولا این کار را نمیکنید! دکتر پِری میگوید "اغلب مردها آغازکننده رابطه هستند، وقتی زن ها کنترل اتاق خواب را به دست میگیرند، خوششان می آید. با نشان دادن توانایی هایتان، شوهرتان را شگفت زده کنید. این کار آنها را مشتاق تر خواهد کرد و در نظر او بهترین همسر خواهید بود."

 

مقاله مرتبط: متاهل ها هرچند وقت رابطه جنسی دارند؟

 

۱۴- قبل گفتن کلمات تند و خشن ، کمی حرفتان را سبک سنگین کنید

دکتر هیتمن میگوید "بعد از مدت ها زندگی، طبیعی است که باهم راحت تر حرف بزنید. بسیار خوب است که باهم راحت باشید، اما میتواند به جای صحبت های مؤدبانه، منجر به صحبت های بدون تعارف و نزاکت شود." با اینکه روراست بودن با همسرتان درمورد هر موضوعی بسیار خوب است، اما همچنین توجه به این نکته مهم است که همیشه نظر منفی نداشته باشید.

 

۱۵- شام بپزید

آشپزی

اگر کارتان آشپزی نیست، پس لازم نیست که هرشب غذاهای زیادی درست کنید، اما اگر بخواهید از روی محبت کاری برای شوهرتان انجام دهید، آشپزی معمولا خوب جواب میدهد. مردها معمولا غذای خانگی را ترجیح میدهند. درست کردن شام و آماده کردن همه چیز برای شبی آرام، بسیار بهتر از خوردن غذاهای بیرون است.

 

۱۶- مادرشوهرتان را به ناهار دعوت کنید

بله، حتی اگر تنها آدم روی زمین است که دوستش ندارید! دکتر جانز میگوید: اگر کارهایی جزئی برای ارتباط برقرار کردن با او انجام دهید، چه بخواهید پیامی برایش بفرستید و چه او را به ناهار دعوت کنید یا برایش تولد بگیرید، شوهرتان میفهمد که شما با او همراه هستید و از او حمایت میکنید. شما در چشم او بهترین همسر خواهید بود.

 

۱۷- برای شوهرتان وقت بگذارید

ممکن است بدیهی به نظر برسد اما زندگی، پراز مشغله است. یک روز کامل یا یک شب را بدون هیچ مانعی به همسرتان اختصاص دهید. بوباش میگوید "همه ی ما به مهر و عاطفه و اظهار قطعی آن، نیاز داریم. اگر همیشه پرمشغله هستید و نمیتوانید مهربان باشید و برای شوهرتان وقت بگذارید، ممکن است به سمت فرد دیگری برود یا نسبت به شما بی تفاوت شود."

 

۱۸- از شوهرتان تعریف کنید

تعریف کردن از شوهر

کمی تعریف میتواند تأثیر زیادی بگذارد تا از نظر او بهترین همسر شوید. چه بخواهید از ظاهر همسرتان تعریف کنید و چه از شغل و شخصیتش، تعریف کردن روش ساده و مؤثری است که به همسرتان حس بسیارخوبی میدهد. دکتر یات فیشر، روانشناسی از شهر بولدر ایالت کلرادو، معتقد است که "بیشتر مردان به قدردانی نیاز دارند و میخواهند حس کنند که همسرشان سختی کارشان را درک میکنند و به همین خاطر قدردان آنها هستند."

 

۱۹- شب ها کارکردن با تکنولوژی را کنار بگذارید

مَتِسون میگوید "شاید حتی بعد از خوابیدن بچه ها، شما به جای خوابیدن، خود به خود به سراغ روشن کردن اینترنت و سرزدن به شبکه های اجتماعی بروید! طوری برنامه ریزی کنید که شب ها تلویزیون و تبلت و تلفن های همراهتان را خاموش کنید. ممکن است بخواهید باهم آشپزی کنید یا زیر پتو باهم دراز بکشید و حرف بزنید یا شاید باهم به حمام بروید. تنها قانونی که برای بهترین همسر بودن باید رعایت کنید این است که از وسایل الکترونیکی استفاده نکنید."

 

۲۰- بهترین دوست شوهرتان باشید

شوهرداری

ممکن است همسرتان یک دوست صمیمی داشته باشد، اما به دلایل زیادی شما هم باید مثل دوست صمیمی با او رفتار کنید تا از نظر او بهترین همسر باشید. ویکی زیگلر، وکیل طلاق و نویسنده کتاب برنامه ریز قبل ازدواج، عقیده دارد "دوستان صمیمی همدیگر را دوست دارند و بی قید و شرط از هم حمایت میکنند و به اشتباهشان پایبندند. چنین مشوقی برای شوهرتان باشید تا بداند که اگر هر اتفاقی بیفتد، شما شکست ناپذیر هستید؛ بنابراین اینگونه او حساستر، مهربانتر، و صادق تر میشود."

 

مقاله مرتبط: راهنمایی برای روابط با نیمه گمشده خود

 

۲۱- به دورهمی ها بروید

مسینی میگوید "صرف نظر از اینکه آیا شما همه افراد حاضر در جمع دوستانه او را دوست دارید یا نه. فقط چون از دوستان همسرتان خوشتان نمی آید، به این معنی نیست که وقتی شوهرتان از شما درخواست میکند، همراهشان بیرون نروید. اجازه دهید همسرتان شما را به دوستانش معرفی کند و اگر واقعا از آنها خوشتان نیامد، به همسرتان بگوئید و به دورهمی هایشان نروید. در یک رابطه ی سالم، زن و شوهر برای همدیگر هرکاری میکنند. با فداکاری، صمیمیت بسازید."

 

۲۲- از کج خلقی های همسرتان چشم پوشی کنید

آیا همه چیزهایی که درمورد همسرتان در ابتدای آشنایی تان فکر میکردید قابل ستایش هستند، اکنون به طرزی بی معنی برایتان آزاردهنده شده اند؟ گاهی اوقات تلاش برای کمتر آزردن دیگران، به راحتی میتواند برای ذهنیاتتان شگفتی ایجاد کند. مریت اذعان دارد "علی رغم نقص های به اصطلاح مهمتان، عادت های عجیبتان و آنچه که به عنوان نقص های همسرتان قبول دارید، نشان میدهد که همسرتان به اندازه کافی دوستتان دارد که بخواهید از همه ی آنها چشم پوشی کنید."

 

۲۳- یک کمک ابزار جنسی انتخاب کنید

میلراد پیشنهاد میدهد که "با آوردن وسیله ای جدید و غیرمنتظره در رابطه معاشقه تان، شوهرتان را شگفت زده کنید. به فروشگاه مخصوص بزرگسالان سر بزنید و یک کمک ابزار جنسی برای همسرتان و یکی هم برای خودتان بخرید. همسرتان از اینکه میبیند شما زندگی جنسی تان را جذاب تر میکنید و روند عادی روابطتان را تغییر میدهید، هیجان زده میشود."

 

۲۴- مراقبت از خودتان را در اولویت قرار دهید

متسون عقیده دارد "ممکن است زمانی که درمورد روابطمان حرف میزنیم، دور از انتظار به نظر برسد اما بسیار مهم است که یک زن مقداری از وقتش را به خودش اختصاص دهد یا اینکه کاملا وقتش را صرف همسرش نکند. یک ماساژور استخدام کنید، با یک لیوان آبمیوه درون وان پراز حباب لذت ببرید، به کلاس های رقص بروید، یا هرکاری که برایتان مؤثر واقع میشود را انجام دهید. وقتی کمی به خودتان اهمیت بدهید و خودتان را غرق در عشق کنید؛ در این صورت در چشم او بهترین همسر خواهید بود و او را نیز غرق در عشقتان خواهید کرد."

 

۲۵- توجهتان را به همسرتان معطوف کنید

هرشنسون اظهار داشت: کار آسانی است که بخواهید از کسی بپرسید روزش را چطور گذرانده است و سپس شروع به صحبت درمورد خودتان بکنید. اما به جای این کار، سعی کنید که گاهی، صحبت هایتان فقط درمورد همسرتان باشد. گاهی اوقات حتی بدون اینکه مشکلات شخصی تان را با شوهرتان درمیان بگذارید، از او درمورد کارهایش سوأل بپرسید. با این کار کاملا خود را در اختیار همسرتان قرار میدهید و اجازه میدهید بداند که شما کاملا برای گوش دادن به او، آماده هستید.

 

۲۶- بگذارید خودش انتخاب کند

حتی اگر درمورد موضوعات جزئی باشد، مثل انتخاب غذا برای شام، یا اینکه بعدازظهر جمعه چگونه وقت بگذرانید. بوباش میگوید "بسیاری از زنان شبیه مدیربرنامه ای (چون باید کارهای مرتبط با شغل و خانواده مان را مدیریت کنیم) میشوند که میخواهند هر کاری را مدیریت کنند- مثلا اینکه چه رستورانی بروند، چه فیلمی ببیند، اتاق خوابشان را چه رنگی کنند و … بگذارید شوهرتان هم در این انتخاب ها نقش داشته باشد از نظر او بهترین همسر باشید."

 

۲۷- همسرتان را ماساژ بدهید

ماساژ دادن همسر

لمس غیرجنسی درحقیقت یک رابط فوق العاده قوی میان شما میباشد. دکتر پری میگوید "اگر مهارت ماساژ دادنتان زیاد خوب نیست، ویدیوهایی در یوتیوب ببینید یا به کلاس آموزشی بروید تا روش ماساژ دادن به همسرتان را یاد بگیرید. بعد از مدتی، با ماساژ دادن همسرتان، سریعتر عضلاتش شل میشود، بینتان صمیمیت ایجاد شده و روابط عمیق تری خواهید داشت."

 

۲۸- از دیدن شوهرتان هیجان زده شوید

استقبال از شوهر

ممکن است کاری کم اهمیت به نظر برسد اما واقعا تأثیر بسیار زیادی دارد. جانز پیشنهاد میکند "مشتاق باشید و ارتباط چشمی برقرار کنید، به او لبخند بزنید و نشان دهید که چقدر از دیدنش خوشحال هستید از نظر او بهترین همسر شوید. از میزان تأثیر آن، متعجب خواهید شد. کار بسیار آسانی است که بخواهید به بچه هایتان/ شغل/ شبکه های اجتماعی و یا به هرکدام از میلیون های دیگر اجازه دهید خواستار توجهتان باشند که بر لحظه خاص میان شما و همسرتان تقدم داشته باشد. تحولی ناگهانی برای همسرتان خواهید بود؛ با پنج دقیقه توجه کامل به همسرتان، او حس عشق شما را درک خواهد کرد و او نیز به شما نشان میدهد که چقدر دوستتان دارد."

 

۲۹- در کمد لباسهایتان تغییری ایجاد کنید

هیچ حسی بهتر از آن نیست که در پایان روز بخواهید لباسهایتان را با لباس راحتی عوض کنید. اما چرا لباسهایی که به راحتی و سریع پوشیده میشوند و جذاب هم هستند را امتحان نمیکنید؟

ماسینی پیشنهاد میدهد که "شلوارهای گرمکن و لباس خواب های کهنه را دور بیاندازید. همسرتان خیلی به لباسهایتان توجه میکند. با اینکه لباسهای کهنه تان ممکن است خیلی راحت باشند، اما در خرید سختگیر باشید و لباسهایی که جذاب و راحت هستند را انتخاب کنید."

 

۳۰- هر روز کارهایی جزئی برای همسرتان انجام دهید

متسون عقیده دارد " برای اینکه همسر بهتری باشید میتوانید یادداشتی برای همسرتان بنویسید و درون ماشینش بگذارید، با پختن غذای موردعلاقه اش او را شگفت زده کنید، یا معجونی (مخصوص مردان مجنون) برایش درست کنید که وقتی ازسرکار برگشت بخورد، یا پیامکی برایش بفرستید تا قدردانی تان نسبت به او را نشان دهید و از نظر او بهترین همسر باشید. ممکن است بخواهید کارهای کوچک یا بزرگتری انجام دهید، اما هرروز که از خواب بیدار میشوید، انجام یکی از این کارها را انتخاب کنید تا قدردانی و سپاسگذاری به خاطر بودن همسرتان را به او نشان دهید.

چهارشنبه 21 خرداد 1399  4:51 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها