0

انتظارات خود را اصلاح کنید

 
hosinsaeidi
hosinsaeidi
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : بهمن 1394 
تعداد پست ها : 22813
محل سکونت : کرمانشاه

انتظارات خود را اصلاح کنید

 

انتظارات خود را اصلاح کنید!

حتی در ازدواج های درست نیز نوع عشقی که بین زن و شوهر وجود دارد، با گذشت زمان عوض می شود.

انتظارات خود را اصلاح کنید!

 

همه ما با هزاران امید و آرزو ازدواج می کنیم و انتظار داریم همسرمان مطابق باورها و انتظاراتی که ما از یک همسر ایده آل و یک زندگی زناشویی موفق در ذهن داریم، عمل کند و وقتی این اتفاق نمی افتد، شاکی می شویم و می گوییم که «این زندگی انتظارات من را برآورده نمی کند»، اما خوب است بدانید که اگر انتظارات تان جزو انتظارات زیر است، این انتظارات شماست که اشتباه است، نه رفتار همسرتان.

1- «اگر من و همسرم واقعا یکدیگر را دوست داشته باشیم، باید در همه لحظات در کنار یکدیگر شاید و راضی باشیم.» بعد از ازدواج، یک زوج خیلی بیشتر از حد انتظارشان با یکدیگر خواهند بود و خیلی طبیعی است که گاهی از این با هم بودن زیاد خسته شوند، یک انسان به صرف انسان بودن، خلق های متفاوتی را تجربه می کند. البته اگر انسان همسرش را دوست داشته باشد، احساسات منفی کمتری را تجربه می کند، ولی احساساتی مثل غم، ترس و عصبانیت هیچ گاه به صفر نمی رسند. همه این ها احساساتی طبیعی هستند که بعد از ازدواج و داشتن یک همسر دوست داشتنی، باز هم وجود خواهند داشت.

2- «اگر یک ازدواج درست باشد، زوجین هیچ گاه از یکدیگر عصبانی نخواهند شد.» حتی در درست ترین ازدواج ها نیز زوجین گاهی از یکدیگر عصبانی می شوند و این موضوع هرگز درستی یا نادرستی یک ازدواج را تأیید نمی کند. در ازدواج، دو نفر با نیازها و خواسته های متفاوت در کنار هم قرار می گیرند و گاه نیز نیازها و خواسته های افراد دو سمت رابطه در مقابل یکدیگر قرار خواهد گرفت و این امر عصبانیت افراد را در پی خواهد داشت.

 

 

 

 

5edda5b4e2be4.jpg

در درست ترین ازدواج ها نیز زوجین گاهی از یکدیگر عصبانی می شوند

3- «اگر بین دو نفر عشق واقعی وجود داشته باشد، با گذشت زمان کاهش نخواهد یافت و اگر کاهش یافت، بدین معناست که از ابتدا این عشق، یک عشق واقعی نبوده است.» حتی یک عشق واقعی نیز ممکن است با گذشت زمان نوسان داشته باشد. معمولاً حتی در ازدواج های درست نیز نوع عشقی که بین زن و شوهر وجود دارد، با گذشت زمان عوض می شود، زیرا در عشقی که در اوایل ازدواج وجود دارد، هورمون های جنسی نقش زیادی دارند، ولی پس از حدود شش ماه تا دو سال، نقش هورمون ها تا حد زیادی از بین می رود و در آن زمان نوع عشقی که فرد به همسرش دارد، متفاوت خواهد شد. در این زمان ممکن است از آن عشق آتشین و شورانگیز خبری نباشد، ولی اگر زن و شوهر در حل تعارضات به وجود آمده خوب عمل کرده باشند، عشقی به مراتب عمیق تر و آرامش دهنده تر را تجربه خواهند کرد. پس انتظارات خود را اصلاح کنید تا احتمال ناکامی خود را در ازدواج تان کاهش دهید!

منبع: کلید روابط پایدار در زندگی زناشویی، دکتر زهره سپهری شاملو، ملیحه سالاری

سه شنبه 20 خرداد 1399  4:24 PM
تشکرات از این پست
maryam35444
maryam35444
کاربر برنزی
تاریخ عضویت : تیر 1397 
تعداد پست ها : 755
محل سکونت : خراسان شمالی

پاسخ به:انتظارات خود را اصلاح کنید

نکات خیلی مفید و آموزنده ای بود

سه شنبه 20 خرداد 1399  5:17 PM
تشکرات از این پست
hosinsaeidi
دسترسی سریع به انجمن ها