0

طرح كاهش رابطه با امارات در دستور كار كميته روابط خارجي مجلس

 
amirpetrucci0261
amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/

طرح كاهش رابطه با امارات در دستور كار كميته روابط خارجي مجلس

نسخه چاپي ارسال به دوستان
فلاحت‌پيشه خبر داد:
طرح كاهش رابطه با امارات در دستور كار كميته روابط خارجي مجلس

خبرگزاري فارس: رئيس كميته روابط خارجي مجلس از بررسي طرح كاهش رابطه با امارات متحده عربي در اين كميته و در هفته‌هاي آتي خبر داد و بدرفتاري با اتباع ايراني را از جمله علل پيگيري اين طرح عنوان كرد.

حشمت‌الله فلاحت‌پيشه عضو كميسيون امنيت ملي و رئيس كميته روابط خارجي مجلس شوراي اسلامي در گفت‌وگو با خبرنگار پارلماني خبرگزاري فارس با اشاره به تهيه طرح كاهش رابطه با امارات متحده عربي، گفت: با توجه به اينكه بررسي طرح كاهش رابطه با امارات در دستور كار كميته قرار دارد، اعضا در هفته‌هاي آتي بررسي‌ها درباره اين طرح را آغاز خواهند كرد.

وي در اين باره افزود: پس از انجام بررسي‌هاي كارشناسانه درباره كاهش روابطه با امارات، كميته روابط خارجي نظرات خود را به كميسيون امنيت ملي و سياست خارجي براي اتخاذ تصميم نهايي ارائه خواهد داد.

" در جلسه كميته روابط خارجي كميسيون امنيت ملي براي بررسي طرح كاهش رابطه با امارات مسئولاني از وزارت امور خارجه، وزارت كشور و وزارت بازرگاني حضور خواهند داشت. "

عضو كميسيون امنيت ملي مجلس بد رفتاري با اتباع ايراني را از جمله علل پيگيري نمايندگان براي كاهش روابط با دولت امارات عنوان كرد و اظهار داشت: نوع رابطه تجاري ايران با امارات، به نفع امارات متحده است ولي در مقابل نوع رفتار آنها با اتباع كشورمان به هيچ وجه قابل توجيه نيست.

فلاحت پيشه ادامه داد: نقش امارات در موضوعات سياسي مربوط به ايران در منطقه، نقشي منفي است چرا كه آنها همواره سعي دارند كه موضوعاتي كه از اساس باطل است را مطرح و موجب تنش سياسي شوند.

وي در پايان خاطرنشان كرد: كشورها بايد رابطه سياسي و اقتصادي را مكمل يكديگر قرار دهند اما در مورد روابط اقتصادي ايران و امارات صرفا اين روابط به نفع اماراتي‌هاست و در مقابل روابط سياسي بين دو كشور نوعا به ضرر اتباع كشورمان است.
انتهاي پيام/ب

یک شنبه 26 دی 1389  12:44 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها