0

عطاری طبیعت - attaritabiat.com

 
asdownload
asdownload
کاربر تازه وارد
تاریخ عضویت : دی 1397 
تعداد پست ها : 23

عطاری طبیعت - attaritabiat.com

فروشگاه اینترنتی عطاری طبیعت مرکز خرید گیاهان دارویی، داروهایی طبیعی ، انواع مومنایی و میایی، انواع عسل طبیعی کوهی ، عسل وحشی با بهترین قیمت در بازار ایران می باشد.

همه چیز در مورد مومنایی( موملایی )

 

عطاری طبیعت - attaritabiat.com

مومنایی یا موملایی ماده ای شگفت انگیز و بی نظیر که برای درمان اغلب درد ها و مشکلاتی جسمانی که انسان به آنها دچار می شود, مورد استفاده قرار می گیرد. در بعضی از نقاط زمین از شکاف بین سنگ ها این ماده به مقدار خیلی کمی خارج می شود و حاصل روند طولانی از تجزیه مواد گیاهی و مواد معدنی می باشد .

این ماده چسبناک، سیاه و قیر مانند از سنگ های موجود در دامنه های کوهستانی به دست می آید. در گذشته در طب سنتی استفاده های زیادی از این ماده ی در درمان بیماری ها می شد ولی امروزه با آگاهی از خواص معجزه آسای مومنایی در شفای اکثر بیماری های ساده و حاد مورد استفاده دارویی زیادی قرار گرفته است. به همین دلیل تقاضا برای بدست آوردن این ماده و بخصوص اصل آن بسیار بیشتر شده است.

بهترین نوع موملایی که در حال حاضر در کشور ما بدست می آید, و بسیار گرانبها و کمیاب می باشد, از کوه های کهگلویه و بویر احمد، استهبانات، زاگرس بختیاری بدست می آید. مومنایی علاوه بر ایران در کشورهای دیگری مثل هند, افغانستان و کوههای تبت نیز بدست می آید. قرن هاست در هند از موملایی بهره های فراوان پزشکی می برند. مومیایی را به اسم های شیره کوه، قیر طبیعی، زفت رومی ، قیر معدنی،عرق الجبال ، زفت البحر ،کفر الیهود ، فقر الیهود و آسفالت معدنی و مومیا هم می شناسند.

انواع مومنایی :

مومیایی سیاه یا سنگ, زرک, مخ, و شش موم

مومنایی سیاه یا سنگ : مومنایی سیاه که طعم ناگوتر از زرد دارد و بسیار تلخی دارد برای درمان زخم معده، جهاز تنفسی، شکستگی و درد استخوان ها، و بخصوص برای درمان نا توانی های‌ جنسی موثر است، به انسان انرژی می بخشد بخصوص به دل (قلب) قوت زیاد می‌دهد. یکی ازبهترین داروی های‌ طبیعی شمرده می شود.

مومنایی زرک : مومنایی زرک یا همان عصاره ریشه زرشک کوهی با خواصی فوق العاده و مشابه با موملایی سنگ. عصاره زرشک کوهی با مومنایی ترکیب می شود و موملایی زرک درست می شود.

دوشنبه 19 خرداد 1399  6:53 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها