0

ايران و تركيه خواهان حل بحران لبنان بدون مداخله قدرتهاي فرامنطقه‌اي شدند

 
amirpetrucci0261
amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/

ايران و تركيه خواهان حل بحران لبنان بدون مداخله قدرتهاي فرامنطقه‌اي شدند

نسخه چاپي ارسال به دوستان
در مكالمه تلفني احمدي‌نژاد با نخست وزير تركيه مطرح شد؛
ايران و تركيه خواهان حل بحران لبنان بدون مداخله قدرتهاي فرامنطقه‌اي شدند

خبرگزاري فارس: پايگاه اطلاع‌رساني رياست جمهوري اعلام كرد: ايران و تركيه در مكالمه تلفني احمدي‌نژاد با نخست وزير تركيه، خواهان حل بحران لبنان، به دور از مداخلات قدرتهاي فرا منطقه‌اي شدند.

به گزارش خبرنگار اقتصادي خبرگزاري فارس به نقل از پايگاه اطلاع‌رساني رياست جمهوري، رييس جمهوري اسلامي ايران و نخست وزير تركيه در مكالمه تلفني آخرين تحولات لبنان را مورد بحث و تبادل نظر قرار داده و بر ضرورت تلاش مشترك دو كشور براي حل مشكل لبنان تاكيد كردند .
محمود احمدي نژاد و رجب طيب اردوغان در گفتگوي تلفني با اظهار تاسف از وضعيت كنوني لبنان ، اتخاذ تصميم فوري براي حل مشكل اين كشور به دور از ملاحظات سياسي و دخالت بيگانگان را خواستار شدند.
رييس جمهوري اسلامي ايران با اشاره به شرايط حساس لبنان خاطر نشان كرد: رژيم صهيونيستي به دنبال سوء استفاده از شرايط كنوني لبنان و آسيب زدن به اين كشور و منطقه است، از اين رو بايد با همكاري و هماهنگي كشورهاي منطقه راه حلي براي رفع مسايل لبنان اتخاذ شود.
نخست وزير تركيه نيز در اين تماس تلفني با اشاره به نقش مثبت و سازنده ايران در منطقه، تلاش مشترك براي ايجاد ثبات در لبنان را مورد تاكيد قرار داد.
اردوغان با اشاره به اينكه ثبات منطقه وابسته به ثبات لبنان است ، گفت: ايران و تركيه به همراه ساير كشورهاي منطقه مي‌توانند در كنترل بحران لبنان نقش آفرين باشند.
انتهاي پيام/

یک شنبه 26 دی 1389  12:41 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها