0

اميرحسين پيرواني:ايران هوشمندانه بازي كرد

 
amirpetrucci0261
amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/

اميرحسين پيرواني:ايران هوشمندانه بازي كرد

اميرحسين پيرواني:ايران هوشمندانه بازي كرد
 

اميرحسين پيرواني گفت: اين تيم ملي پتانسيل آقايي در آسيا را دارد.


 پيرواني در رابطه با پيروزي تيم ملي فوتبال مقابل کره شمالي که به صعود به دور بعدي جام ملت‌هاي آسيا منجر شد، اظهار کرد:‌ در ابتدا اين صعود را به همه مردم ايران تبريک مي‌گويم. ايران در اين بازي نمايش هوشمندانه‌اي در مقابل کره شمالي از خود نشان داد و بازيکنان باز هم با انگيزه و دوندگي بالاي خود توانستند حريف خود را شکست دهند.

 وي ادامه داد: به اعتقاد من اين بازي به مراتب سخت‌تر از بازي عراق بود چرا که عراقي‌ها باز بازي مي‌کردند، اما کره شمالي مانند هميشه يک بازي دفاعي را در دستور کار خود قرار داده بود و سعي داشت از دفاع سريعا به حمله منتقل شود.

 پيرواني با بيان اينکه بازي بسته کره شمالي کار را براي ايران در نيمه اول سخت کرده بود، گفت: کره‌اي‌ها با سيستم 1 ـ 5 ـ 4 بازي مي‌کردند و هنگامي که توپ را از دست مي‌دادند با 10 نفر در يک سوم دفاعي خود در مقابل بازيکنان ما قرار مي‌گرفتند و اين باعث مي‌شد که هيچ فضايي براي تيم ما فراهم نشود. به همين دليل کار ما در نيمه اول کمي سخت شده بود و حيدري و خلعتبري نمي‌توانستند به خوبي نفوذ کنند. در کل نيمه اول بازي پاياپايي را از دو تيم شاهد بوديم که البته ما در اين نيمه يک گل را هم به ثمر رسانديم که به نظر صحيح بود و داور به اشتباه آن را مردود اعلام کرد.

 پيرواني افزود: در نيمه دوم با تعويض‌هايي که قطبي انجام داد و آمدن رضايي و عقب رفتن خسرو حيدري، نشان داديم که تمايل داريم از جناح راست هم حمله کنيم. ضمن اينکه پاس‌هاي قطري ما هم اين موضوع را ثابت مي‌کرد که ما برنامه حمله از جناحين را در دستور کار داريم. همچنين با خروج مبعلي از زمين که به خاطر خستگي يا فشار بازي بود و آمدن محمد نوري، خلاقيت هم به خط هافبک ايران اضافه شد و ما توانستيم روي يک حرکت زيبا، تک گل بازي را به ثمر برسانيم. پس از گل هم ملي‌پوشان به غير از صحنه‌اي که در دقايق پاياني پيش آمد، بازي را به خوبي کنترل کردند و به اعتقاد من اين دوندگي و انگيزه بالاي بازيکنان بود که باز هم باعث شد ما سه امتياز اين ديدار را به اندوخته‌هاي خود اضافه کنيم.

 مربي پيشين تيم ملي فوتبال اميد با اشاره به اينکه اين تيم ملي پتانسيل آقايي در آسيا را دارد ادامه داد: اين تيم ملي خيلي خوب بازي مي‌کند و شرايط قهرماني در آسيا را دارد. اميدوارم که به آن چيزي که حقش است برسد.

 وي در پاسخ به اين سوال که با صعود ايران به دور بعد ديدار مقابل امارات هم يک بازي تشريفاتي خواهد بود، گفت: اين بستگي به تفکرات قطبي دارد که در بازي بعد از چه نفراتي استفاده کند. در مورد حريف ايران در دور بعدي هم بايد بگويم که فکر مي‌کنم بهتر است با کره جنوبي رودررو شويم. البته همان طور که ما اين دغدغه را داريم که در دور بعد به کدام تيم خواهيم خورد، کره و استراليا هم در فکر خود از ايران مي‌ترسند.

یک شنبه 26 دی 1389  12:23 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها