0

تسهيلات جديد بانك كشاورزي براي توليد ماهيان خاوياري

 
amirpetrucci0261
amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/

تسهيلات جديد بانك كشاورزي براي توليد ماهيان خاوياري

نسخه چاپي ارسال به دوستان
مديرعامل بانك كشاورزي خبر داد:
تسهيلات جديد بانك كشاورزي براي توليد ماهيان خاوياري

خبرگزاري فارس: مديرعامل بانك كشاورزي از تفاهم جديد اين بانك با سازمان شيلات براي توليد ماهيان خاوياري خبر داد.

به گزارش خبرنگار اقتصادي خبرگزاري فارس، محمد طالبي در نخستين همايش فرصت‌هاي سرمايه گذاري در شيلات گفت:‌ شيلات سهم بسيار خوبي در اقتصاد كشور دارد كه نتيجه زحمت فعالان بخش خصوصي است‌، بانك كشاورزي هم براي حمايت از توليد آبزي پروري آمادگي كامل دارد.
مدير عامل بانك كشاورزي سياست‌هاي اصل 44 را نقطه عطف در رشد عرصه‌هاي اقتصادي دانست و گفت: براي موفقيت بيشتر بايد الزامات مربوط به واگذاري‌ها را آماده كنيم.
وي آب را به عنوان محدوديت در بخش شيلات ياد كرد و گفت: در صورتي كه توليدكنندگان اين بخش با اجراي سيستم‌هاي نوين در راستاي كاهش مصرف آب تلاش كنند، بانك كشاورزي نيز در اين زمينه تسهيلات لازم در اختيار خواهد گذاشت.
وي همچنين با اعلام اينكه بانك كشاورزي آماده ارائه تسهيلات براي پرورش آبزي‌پروري است، گفت: در حال حاضر روش‌هاي مختلف پرورش با سازه خاكي، بتني و در قفس وجود دارد و با توجه به مرز آبي زيادي كه در كشور ما وجود دارد پرورش ماهي مي‌تواند براي كشور بسيار ارزشمند باشد.
طالبي همچنين از تفاهم بانك كشاورزي با سازمان شيلات در زمينه ارائه تسهيلات به صيد در آب‌هاي دور خبر داد و گفت: اگر چه در اين بخش توجه كافي نشده اما بانك كشاورزي آماده است تا پرورش ماهي در قفس را كه ميزان سرمايه‌گذاري، چارچوب‌ها، اعداد و ارقام آن مشخص شده است در اختيار بخش شيلات قرار دهد.
مدير عامل بانك كشاورزي گفت: همچنين بانك كشاورزي براي پرورش ماهي خاوياري با هدف توليد گوشت و خاويار اعلام آمادگي كرد با توجه به اينكه ماهيان خاوياري ديربازده هستند بايد همواره اعتبار لازم به آنها تزريق شود كه در اين مورد با سازمان شيلات به تفاهم رسيده‌ايم.
وي همچنين خاطرنشان كرد: حمايت دولت مي‌تواند در كنار آورده مالي بخش خصوصي بانك را در اعطاي تسهيلات دلگرم‌تر كند به ويژه اينكه توليد ماهي خاوياري به زمان طولاني نيازمند است.
طالبي با اعلام اينكه از سوي بيمه بسته‌هاي خاصي براي ماهيان خاوياري در نظر گرفته شده است، گفت: اما اين موضوع نمي‌تواند از اهميت حمايت دولت در توليد ماهيان خاوياري بكاهد.
طالبي با بيان اينكه بايد در بخش صيد ماهي در آب‌هاي دور سرمايه‌گذاري شود، گفت: با اعتبار 30 ميليارد تومان كشتي پارسيان شيلا در حال آماده سازي است تا براي صيد در آب‌هاي دور فرستاده شود.
طالبي در خصوص پرورش ميگو گفت:‌ با تلاش‌هايي كه انجام شده بدهي پرورش دهندگان ميگو برطرف مي‌شود اما در حال حاضر 7 هزار مزرعه پرورش ميگو در كشور وجوددارد كه تنها از 4 هزار هكتار آن بهره‌برداري مي‌شود بنابراين نياز است از 3 هزار هكتار باقيمانده در پرورش ماهي استفاده شود.
انتهاي پيام/ص

شنبه 25 دی 1389  11:58 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها