0

حل مشكل صندوق بازنشستگي جهاد نيازمند حمايت دولت و مجلس است

 
amirpetrucci0261
amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/

حل مشكل صندوق بازنشستگي جهاد نيازمند حمايت دولت و مجلس است

نسخه چاپي ارسال به دوستان
تابش:
حل مشكل صندوق بازنشستگي جهاد نيازمند حمايت دولت و مجلس است

خبرگزاري فارس: نماينده مردم اردكان در مجلس شوراي اسلامي گفت: حل مشكل صندوق بازنشستگي جهاد نيازمند حمايت دولت و مجلس در اين زمينه است.

به گزارش خبرگزاري فارس از يزد به نقل از روابط عمومي دفتر نماينده مردم اردكان در مجلس شوراي اسلامي، محمدرضا تابش در ديدار با مديران سابق جهاد استان يزد و مسئولان كانون‌هاي فرهنگي و صنفي، حضور در جمع جهادگران استان را باعث تجديد خاطرات دوران مسئوليت خود در جهاد سازندگي و دوران دفاع مقدس دانست و با بيان اينكه اخلاص، معنويت، تعهد، تخصص و كارداني نيروهاي جهاد باعث شد تا با كمترين امكانات، بزرگ‌ترين حماسه‌ها در دوران دفاع مقدس و سازندگي كشور رقم بخورد، افزود: به نحو موثري مي‌توان از اين تعهد و تجربه خيل عظيم جهادگران استفاده كرد و اين جريان بايد در روح مديريت اجرايي جامعه جاري شود تا با كمترين هزينه شاهد اجراي پروژه‌ها و ارائه خدمات مطلوب به مردم و جلب رضايت‌مندي آنها باشيم.
تابش در مورد حل مشكل صندوق بازنشستگي جهاد سازندگي عنوان كرد: اين امر نيازمند حمايت دولت و مجلس است تا اعتبارات مورد نياز تامين و يا اين صندوق در صندوق بازنشستگي كشوري و يا تامين اجتماعي ادغام شود.
وي پيشنهاد كرد تا با توجه به اشراف كامل مقام معظم رهبري از فعاليت‌هاي جهادگران در عرصه‌هاي مختلف، مسائل و تنگناهاي موجود اين قشر به ويژه در قشر جهادگران عرصه دفاع مقدس، خدمت رهبر معظم انقلاب مطرح و از ايشان طلب استمداد شود.
حمايت از جهادگران در عرصه‌هاي اجرايي و فرهنگي، حل مشكل واگذاري زمين مسكن جهادگران و ... از جمله مواردي بود كه در اين جلسه مطرح شد و نماينده مردم اردكان در مجلس در گفت‌وگوي تلفني با معاون وزير جهاد كشاورزي و مديران اجرايي در سطح كشور نسبت به موارد ياد شده مذاكره كرد و مقرر شد تا مسائل جمع‌بندي تا در ملاقات وي با وزراي جهاد كشاورزي و مسكن و شهرسازي اين موارد پيگيري شود.
تابش در اين جلسه همچنين عنوان كرد: با توجه به اينكه تا سال 1390 تقريبا كل جهادگران شاغل در دستگاه‌هاي اجرايي بازنشسته مي‌شوند، ضرورت دارد تا به مشكلات آنان رسيدگي شود ضمن اينكه نيروهاي جايگزين بايد روحيه انقلابي و جهادگري داشته باشند.
رئيس كانون بازنشستگان جهاد استان يزد نيز در اين نشست با تشريح وضعيت بازنشستگان جهادي افزود: در دوران دفاع مقدس جهاد استان يزد در 12 عمليات حضور داشته و 51 شهيد، 144 جانباز و 130 آزاده را تقديم انقلاب كرده است.
وي زحمات و فداكاري‌هاي جهادگران در جبهه‌هاي جنگ را غيرقابل توصيف دانست و با اشاره به عدم توازن حقوق پرداختي از طرف صندوق بازنشستگي با هزينه‌هاي روزمره، خواستار رفع مشكلات به وجود آمده براي بازنشستگان عضو اين صندوق‌ شد.
به گزارش فارس؛ در اين نشست نمايندگان كانون‌هاي بازنشستگان جهاد، اعضاي كانون سنگرسازان بي‌سنگر و مديران جهاد نصر حضور داشتند.
انتهاي پيام/م30/ب

شنبه 25 دی 1389  11:53 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها