0

تجهيز بيمارستان حافظ شيراز به نخستين دستگاه استرئوميكروسكوپ

 
amirpetrucci0261
amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/

تجهيز بيمارستان حافظ شيراز به نخستين دستگاه استرئوميكروسكوپ

نسخه چاپي ارسال به دوستان
/اخبار كوتاه از استان فارس/
تجهيز بيمارستان حافظ شيراز به نخستين دستگاه استرئوميكروسكوپ

خبرگزاري فارس: تجهيز بيمارستان حافظ شيراز به نخستين دستگاه استرئوميكروسكوپ، احياي تاريخ پزشكي ايران و ... مهم‌ترين عناوين اخبار كوتاه از استان فارس است.

به گزارش خبرگزاري فارس از شيراز به نقل از روابط عمومي دانشگاه علوم پزشكي شيراز، سعيده شنونده، فوق‌ تخصص روماتولوژي بيمارستان حافظ شيراز عنوان كرد: با راه‌اندازي دستگاه استرئوميكروسكوپ در اين بيمارستان امكان بررسي مويرگ‌ها و ارائه گزارش لازم به پزشكان براي تسهيل در درمان بيماران فراهم شده است.
وي افزود: اين دستگاه در مورد بيماري‌هاي عروقي كه در آنها مويرگ‌ها نياز به بررسي دارند مورد استفاده قرار مي‌گيرد.
شنونده يادآور شد: بيماري‌هاي روماتيسمي و رينود از جمله مواردي هستند كه استفاده از اين دستگاه كمك قابل توجهي به تشخيص آنها مي‌كند.

* احياي تاريخ پزشكي ايران
دفتر مطالعات تاريخ پزشكي در دانشگاه علوم پزشكي شيراز سعي در حفظ و احياي تاريخ پزشكي ايران دارد.
مدير دفتر مطالعات تاريخ پزشكي ايران اظهار داشت: اين دفتر سعي در بازشناخت مفاخر ايران در تاريخ پزشكي دارد.
آرمان زرگران افزود: در همين راستا نخستين جلسه پژوهشي تاريخ پزشكي ايران با حضور اساتيد برجسته دانشگاه‌هاي شيراز و علوم پزشكي در دانشكده پزشكي شيراز برگزار شد.
وي گفت: در اين جلسه چهار محور حقوق بيماران در تاريخ بيمارستان‌هاي ايران و اسلام، حقوق پزشكي از ديدگاه خلافه‌الحكمه و مقايسه آن با منشور حقوق بيمار، حقوق پزشكي زنان در ايران باستان و چشم پزشكي در جهان اسلام، مورد بررسي قرار گرفتند.
مدير دفتر مطالعات تاريخ پزشكي ايران تصريح كرد: بازشناخت مفاخر و تاريخ پزشكي ايران، بررسي تجارب گذشتگان و استفاده از آنها در عرصه پزشكي امروز از هدف‌هاي عمده برگزاري اين جلسه بود.
وي از برگزاري سومين سمينار كشوري طب اسلامي و ايراني در دانشگاه علوم پزشكي شيراز خبر داد و ابراز داشت: اين سمينار نوزده و بيستم اسفند ماه سال جاري با همكاري طب اسلامي و ايراني دانشگاه برگزار مي‌شود.
زرگران اضافه كرد: چاپ پنج شماره مجموعه دانستني‌هاي تاريخ پزشكي ايران، نشريه آشنايي با تمدن ايران و برگزاري كارگاه‌هاي طب سنتي و تاريخ پزشكي از جمله فعاليت‌هاي دفتر مطالعات تاريخ پزشكي ايران در دانشگاه علوم پزشكي شيراز است.

* ارائه خدمت دانشگاه علوم پزشكي شيراز به مسافران نوروزي
دانشگاه علوم پزشكي شيراز نوروز سال 90 در قالب معاونت بهداشت و درمان ستاد تسهيلات نوروزي شهرستان شيراز به مسافران نوروزي ارائه خدمت مي‌كند.
نماينده دانشگاه علوم پزشكي شيراز در ستاد تسهيلات نوروزي شهرستان شيراز گفت: نخستين جلسه ستاد تسهيلات نوروزي سال 90 در فرمانداري شيراز برگزار و طي آن از فعاليت‌هاي بهداشتي و درماني دانشگاه علوم پزشكي شيراز در نوروز سال 89 قدرداني شد.
اكبر اجرايي افزود: بر اساس اعلام ستاد مركزي تسهيلات سفر‌هاي نوروزي، خدمات انجام شده توسط دانشگاه علوم پزشكي شيراز در نوروز گذشته در كشور بي‌نظير بوده است.
وي اذعان داشت: در نخستين جلسه ستاد تسهيلات نوروزي شيراز علاوه ‌بر بررسي نقاط قوت و ضعف برنامه‌‌هاي نوروز گذشته، 14 معاونت براي ارائه خدمات در نوروز مشخص شدند.
اجرايي يادآور شد: ستاد تسهيلات نوروزي در قالب اين 14 معاونت در حوزه‌‌هاي مختلف، با حضور سازمان‌هاي مرتبط فعاليت مي‌كند.
اين مسئول با اشاره به اينكه استان فارس به دليل جاذبه‌‌هاي تاريخي، فرهنگي و مذهبي قابل توجه، هر سال پذيراي تعداد زيادي از علاقمندان است، اظهار داشت: دانشگاه علوم پزشكي شيراز در قالب معاونت بهداشت و درمان اين ستاد، سعي در ارائه بهترين خدمات بهداشتي و درماني به مسافران را دارد.

* برگزاري نخستين يادواره شهداي جامعه پزشكي استان فارس
نخستين يادواره شهداي جامعه پزشكي استان فارس در دانشگاه علوم پزشكي شيراز برگزار مي‌شود.
يادواره شهداي جامعه پزشكي براي نخستين بار در شيراز برگزار مي‌شود كه در راستاي آن از مقام شامخ بيش از يكصد شهيد جامعه پزشكي استان قدرداني مي‌شود.
علاقمندان مي‌توانند با ارائه طرح‌‌هاي پژوهشي خود با موضوع‌‌هاي ترويج فرهنگ ايثار و شهادت در جامعه پزشكي، نقش جامعه پزشكي در عملكرد‌هاي درماني در دفاع مقدس، مراقبت‌هاي بهداشتي و آموزش بهداشت در مناطق جنگي در دفاع مقدس و نقش مديريت و پشتيباني در اعزام و سازمان‌دهي نيرو‌هاي جامعه پزشكي، در اين يادواره شركت كنند.
اين يادواره دهم اسفند ماه سال جاري برگزار و كتابچه زندگي‌نامه و آثار شهداي جامعه پزشكي استان فارس نيز منتشر مي‌شود.
انتهاي پيام/ن20/ح

شنبه 25 دی 1389  11:52 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها