0

مرزهاي شرقي تا پايان سال 90 مسدود مي‌شوند

 
amirpetrucci0261
amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/

مرزهاي شرقي تا پايان سال 90 مسدود مي‌شوند

نسخه چاپي ارسال به دوستان
دبير كل ستاد مبارزه با مواد مخدر در جمع خبرنگاران:
مرزهاي شرقي تا پايان سال 90 مسدود مي‌شوند

خبرگزاري فارس: دبير كل ستاد مبارزه با مواد مخدر گفت: سال آينده انسداد كامل مرزهاي شرقي و مجهز كردن مرزها به امكانات رادار و هواپيماي بدون سرنشين به پايان مي‌رسد.

به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان فارس، مصطفي محمد نجار در حاشيه اولين همايش سازمان‌هاي مردم نهاد فعال در حوزه كاهش تقاضاي مواد مخدر كشورهاي عضو اكو كه صبح امروز در مجتمع فرهنگي شقايق برگزار شد اظهار داشت: از آنجا كه ايران از پيشتازان مبارزه با مواد مخدر بوده است و تجربيات ارزشمند در زمينه كاهش تقاضا و آسيب و درمان معتادان دارد اقدام به برگزاري چنين همايشي كرده است تا اين تجربيات را به كشورهاي عضو اكو منتقل كند.

وي افزود: زير ساخت‌هاي مناسب براي توسعه فعاليت‌هاي سازمان‌هاي مردم نهاد در حال حاضر در كشور آماده است و ستاد مبارزه با مواد مخدر حمايت‌هاي لازم را از اين سازمان‌ها انجام خواهد داد.

محمد‌نجار ادامه داد: در حال حاضر 70 درصد فعاليت‌هاي درماني و كاهش آسيب در كشور توسط سازمان‌هاي مردم نهاد انجام مي‌شود و حدود 700 هزار معتاد تحت درمان و اقدامات كاهش آسيب هستند.

دبير كل ستاد مبارزه با مواد مخدر خاطر نشان كرد: مبارزه با خرده‌فروشان و قاچاقچيان مواد مخدر با ابلاغ قانون جديد با قاطعيت بيشتري صورت مي‌گيرد و علاوه بر آن معتادان به عنوان بيمار مورد حمايت‌هاي اجتماعي قرار مي‌گيرند.

وي درباره بودجه امتداد مرزها نيز يادآور شد: بودجه اختصاص يافته امتداد مرزها نسبت به قبل از دولت نهم 17 برابر شده است اما هنوز كافي نيست البته در شمال و شمال شرقي كشور نيز امتداد مرزها را انجام داده‌ايم.

وي يادآور شد: سال آينده انسداد امتداد بقيه مرز شرقي و مجهز كردن مرزها به امكانات رادار و هواپيماي بدون سرنشين صورت خواهد گرفت.

محمد‌نجار در زمينه فعاليت‌هاي پيشگيري در مبارزه با مواد مخدر گفت: در زمان حاضر 30 كنگره پيشگيري از اعتياد در سراسر كشور با حضور نخبگان طراحي شده است كه به زودي انجام مي‌پذيرد.

وي همچنين گفت: پروتكل درمان مخدر‌هاي صنعتي و آيين‌نامه‌هاي آن و همچنين شناسنامه‌دار كردن معتادان به زودي ابلاغ مي‌شود.
انتهاي پيام/ش

شنبه 25 دی 1389  11:50 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها