0

خلأهاي قانوني حاشيه‌نشيني در تهران را افزايش مي‌دهد

 
amirpetrucci0261
amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/

خلأهاي قانوني حاشيه‌نشيني در تهران را افزايش مي‌دهد

نسخه چاپي ارسال به دوستان
عضو فراكسيون مديريت شهري مجلس:
خلأهاي قانوني حاشيه‌نشيني در تهران را افزايش مي‌دهد

خبرگزاري فارس: عضو فراكسيون مديريت شهري مجلس شوراي اسلامي گفت: خلأهاي قانوني يكي از دلايل عمده افزايش حاشيه‌نشيني در پايتخت است.

جعفر قادري در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعي فارس، درباره افزايش حاشيه‌نشيني در اطراف پايتخت، اظهار داشت: حل مشكل حاشيه‌نشيني به تنهايي از عهده مديريت شهري برنمي‌آيد و با خروج افراد از شهرها و روستاها تقاضا براي مهاجرت همچنان ادامه دارد.

وي افزود: بسياري از افراد با اين تفكر كه با هزينه كم از خدمات موجود در پايتخت مي‌توانند بهره‌مند شوند از شهر خود مهاجرت مي‌كنند ولي تا زماني كه مشكلات و معضلات موجود در شهرهاي كوچك را حل نكنيم طبعاً تلاش براي سازماندهي حاشيه‌نشيني نيز امكان‎پذير نخواهد بود.

قادري تصريح كرد: خلأهاي قانوني نيز مزيد بر علت شده تا بسياري از افراد به سمت تهران عازم شوند البته در اين بين اداره كردن شهرها از طريق مديريت يك‏پارچه شهري مي‌تواند كمي از اين مشكلات را حل كند.

وي با تأكيد بر اينكه افزايش حاشيه‌نشيني به دليل خلأهاي قانوني است، ادامه داد: به عقيده بنده مسئولان مربوطه دولتي و مديريت شهري در اين زمينه كوتاهي داشته‌اند.

وي ادامه داد: متأسفانه با ديد ترحم به افرادي كه اين نقاط را براي زندگي انتخاب مي‌كنند، خدماتي مانند آب، برق و گاز در اختيارشان قرار مي‌گيرد كه اين امر عاملي براي گرايش اين افراد به اين نقاط است.

عضو فراكسيون مديريت شهري مجلس خاطرنشان كرد: به عقيده بنده با علت و معلول در اين معضل بايد برخورد شود. همچنين دليل ترك محل زندگي توسط اين افراد بايد مورد بررسي قرار گيرد و شرايط مناسب براي اشتغال آنها را فراهم كرد. طبيعي است كه بدين وسيله بخشي از مشكلات مربوط به حاشيه‌نشيني كاسته خواهد شد.
انتهاي پيام/گ

شنبه 25 دی 1389  11:45 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها