0

قانون نظام وظيفه تغيير مي‌كند

 
amirpetrucci0261
amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/

قانون نظام وظيفه تغيير مي‌كند

نسخه چاپي ارسال به دوستان
مدير‌كل بازرسي امور نظامي، انتظامي و امنيتي سازمان بازرسي ‌كل ‌كشور:
قانون نظام وظيفه تغيير مي‌كند

خبرگزاري فارس: مدير‌كل بازرسي امور نظامي، انتظامي و امنيتي سازمان بازرسي ‌كل ‌كشور گفت: عمده نارضايتي مردم از قانون نظام وظيفه است نه برخورد مسوولان، كه اين قانون در دست تجديدنظر است.

به گزارش خبرگزاري فارس به نقل از روابط عمومي سازمان بازرسي كل كشور، قاسم مزيناني مدير‌كل نظارت و بازرسي امور نظامي، انتظامي و امنيتي سازمان بازرسي ‌كل ‌كشور اظهار داشت: در تدوين بازرسي‌هاي برنامه‌اي سال 89، انجام بازرسي‌هاي سرزده از نيروي انتظامي مدنظر قرار گرفت و پس از صدور دستورالعمل رئيس سازمان بازرسي‌كل‌كشور در سال جاري، 8 مورد بازرسي سرزده به صورت فوق العاده در برنامه وزارت دفاع و نيروي انتظامي گنجانيده و در حال اجرا است كه هدف آن بررسي نحوه خدمات رساني دستگاه و جلب رضايت ارباب رجوع است.

مدير‌كل نظارت و بازرسي امور نظامي، انتظامي و امنيتي سازمان بازرسي كل كشور، به محدويت‌هاي ورود به برخي دستگاه‌هاي امنيتي اشاره كرد و افزود: طبق بند سوم اصل 156و اصل 174 قانون اساسي اين اجازه به سازمان بازرسي‌ كل ‌كشور داده شده است و با توجه به وظايف ذاتي و حساسيت دستگاه‌هاي تحت نظارت، طبعا محدوديت‌هايي وجود دارد كه با رايزني‌هايي انجام گرفته اميدواريم رفع موانع شود.

مزيناني تصريح كرد: جهت رفع موانع، مبادرت به برگزاري جلسات متعددي با امرا، سرداران و مقامات امنيتي كشور نموده كه تاثيرات خوب و مطلوبي را به همراه داشته است.

وي در خصوص برنامه‌هاي بازرسي گفت: اجراي 20 مورد بازرسي برنامه‌اي و رسيدگي به 80 پرونده و شركت در 70 جلسه برگزاري مناقصات از جمله اقدامات اين اداره ‌كل بوده است. ضمنا درسال جاري 11 مورد بازرسي فوق‌العاده انجام شد كه 8 مورد آن سرزده بوده و اثربخشي‌هاي مطلوب داشته و موجب رضايتمندي مردم مخصوصا در امور ‌كلانتري‌ها شده است.

* / عمده نارضايتي‌ها از قانون نظام وظيفه است نه برخورد مسوولان

مدير‌كل نظارت و بازرسي امور نظامي، انتظامي و امنيتي سازمان بازرسي ‌كل ‌كشور در خصوص بازرسي از سازمان نظام وظيفه عمومي گفت: در سال جاري اين مركز به صورت فوق‌العاده (سرزده) مورد بازرسي قرار گرفت. وضعيت كلي سازمان نظام وظيفه عمومي ناجا در حال بهبود است. مخصوصا با استفاده از سامانه دولت الكترونيك و تسريع در انجام امور مربوطه، بهبودي نسبي در جلب رضايت مردم حاصل شده است. همانطور كه مطلع هستيد عمده نارضايتي مردم از قانون نظام وظيفه است نه برخورد مسوولان، كه اين قانون در دست تجديدنظر است.

* تلاش قابل ملاحظه پليس راهنمائي و رانندگي براي ايجاد نظم ترافيكي

قاسم مزيناني با اشاره به نقش پليس راهور در ايجاد نظم ترافيكي تاكيد كرد: البته ايجاد نظم ترافيكي در كشور تنها بر عهده پليس نيست و ارگان‌هاي مختلف و عمدتا شهرداري‌ها و وزارت راه در اين زمينه نقش محوري دارند ولي پليس راهنمائي و رانندگي در اين زمينه طي بررسي‌هائي كه بازرسان اين اداره كل به عمل آورده‌اند به تناسب امكاناتي كه دارد تلاش قابل ملاحظه‌اي داشته است.

اخيرا نيز با سردار مومني و همكارانشان جلسه‌اي برگزار شد و مواردي از اشكالات موجود مطرح و مقرر شد جهت ارتقاء سطح خدمات‌دهي و برطرف شدن مشكلات، اقدامات لازم صورت گيرد.

مدير‌كل نظارت و بازرسي امور نظامي، انتظامي و امنيتي سازمان بازرسي كل كشور اظهار داشت: نظارت همگاني پشتوانه توسعه و پيشرفت كشور است و در اين راستا، اطلاع‌رساني از جايگاه بسيار قابل ملاحظه و با اهميتي برخوردار است.

وي تصريح كرد: در جامعه‌اي كه افكار عمومي در آن نقش تعيين‌كننده‌اي دارند رسانه‌ها مي‌توانند براي نهادينه كردن فرهنگ نظارت در جامعه، بسيار تأثيرگذار عمل كنند.

مزيناني در پايان از‌ شهروندان خواست موارد تخلف و يا سوء جريان در رابطه با نيروي انتظامي و ديگر مراكز نظامي و امنيتي را از طريق سامانه ملي رسيدگي به شكايات و اعلامات سازمان بازرسي كل كشور به آدرس http://shekayat.bazrasi.ir و يا تلفن 136 اعلام كنند.
انتهاي پيام/ب

شنبه 25 دی 1389  11:43 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها