0

مصرف داروهاي نيروزا باروري در مردان را كاهش مي‌دهد

 
amirpetrucci0261
amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/

مصرف داروهاي نيروزا باروري در مردان را كاهش مي‌دهد

نسخه چاپي ارسال به دوستان
مدير گروه اورولوژي دانشگاه علوم پزشكي اهواز:
مصرف داروهاي نيروزا باروري در مردان را كاهش مي‌دهد

خبرگزاري فارس: مدير گروه اورولوژي دانشگاه علوم پزشكي جندي شاپور اهواز مصرف بي‌رويه داروهاي نيروزا را از عوامل كاهش باروري در مردان دانست.

محمدعلي حسيني امروز در گفت‌و گو با خبرنگار فارس در اهواز اظهار داشت: استفاده از داروهاي نيروزادر باروري مردان تاثير منفي دارد و مصرف اين داروها به هيچ وجه توصيه نمي‌شود.
وي بيان داشت: بسياري از افراد در باشگاه‌هاي ورزشي به صورت خودسر از داروهاي نيروزا استفاده مي‌كنند و هيچ اطلاعي از عوارض مصرف اين داروها ندارند.
اين مقام مسئول هشدار داد: بسياري از داروهاي نيروزا كه در باشگاه‌هاي ورزشي و توسط افراد غير تخصصي تجويز مي‌شوند بر باروري مردان تاثير منفي دارد و موجب ناباروري مي‌شوند.
حسيني تصريح كرد: مصرف بي‌رويه داروهاي نيروزا موجب كاهش توليد هورمون تستروژن در بدن فرد مصرف‌كننده مي‌شود و به اين ترتيب با افزايش غلظت اين هورمون به تدريج قطع توليد آن باروري فرد كاهش مي‌يابد.
متخصص اورولوژي بيمارستان گلستان اهواز افزود: معمولا سه ماه پس از گذشت اولين مصرف داروهاي نيروزا آثار منفي اين داروها نمايان مي‌شود.
مدير گروه اورولوژي دانشگاه علوم پزشكي جندي شاپور اهواز افزود: به جاي مصرف داروهاي نيروزا به ورزشكاران توصيه مي‌شود با مراجعه به متخصص تغذيه و اصلاح رژيم غذايي نيروي بدني خود را افزايش دهند.
وي افزود: هر چند كه در اين زمينه معاونت غذا و داروي دانشگاه علوم پزشكي اهواز كارهاي آموزشي زيادي را در اين زمينه انجام داده است تا ورزشكاران را از عواقب خطرناك اين داروها مطلع سازد.
اين مقام مسئول بيان داشت: معاونت غذا و داروي دانشگاه علوم پزشكي اهواز با برگزاري كلاس‌هاي آموزشي براي مربيان باشگاه‌هاي اهواز سعي داشته است تا آموزش‌هايي را به منظور بالا بردن آگاهي در زمينه مصرف داروهاي نيروزا به آن‌ها منتقل كنند تا ورزشكاران از اين داروها كمتر استقبال كنند.
حسيني گفت: بهترين راه براي جلوگيري از مصرف اين داروها فرهنگ‌سازي و استفاده از رژيم غذايي مناسب است تا در آينده عوارض منفي اين داروها مشكلاتي را براي سلامتي افراد به وجود نياورد.
انتهاي پيام/خ30/ب

شنبه 25 دی 1389  11:42 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها