0

تردد يك ميليون خودروي فاقد معاينه فني در شهر

 
amirpetrucci0261
amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/

تردد يك ميليون خودروي فاقد معاينه فني در شهر

نسخه چاپي ارسال به دوستان
مدير عامل ستاد مركزي معاينه فني خودروهاي شهر تهران خبر داد
تردد يك ميليون خودروي فاقد معاينه فني در شهر

خبرگزاري فارس: مدير عامل ستاد مركزي معاينه فني خودروهاي شهر تهران گفت: حدود يك ميليون خودروي فاقد معاينه فني در شهر تردد مي‌كند.

به گزارش خبرگزاري فارس، وحيد نوروزي با بيان اينكه نخستين روز هفته هواي پاك روز "قانون ، معاينه فني ، هواي پاك " نام گذاري شده است، گفت: صبح امروز تعداد زيادي از تاكسي‌هاي شهر تهران در مراكز معاينه فني به ويژه مركز نيايش حضور يافتند تا باور قلبي رانندگان تاكسي به اجراي قانون و اهميت معاينه فني خودروها را نشان دهند.

وي ادامه داد: از ابتداي سال تاكنون 68 هزار تاكسي مورد معاينه فني قرار گرفته‌اند و ميزان مراجعات تاكسي‌ها به مراكز معاينه فني در مجموع رشد 15 درصدي داشته است.

وي افزود: از ابتداي سال تاكنون مجموعا 860 هزار خودرو شهر تهران به مراكز معاينه فني مراجعه كرده‌اند كه نسبت به سال گذشته در اين زمينه شاهد رشد 20 درصدي مراجعات بوده‌ايم، با اين وجود هنوز حدود 1 ميليون خودروي فاقد معاينه فني در شهر تردد دارند و ميزان مراجعات خودروها به مراكز معاينه فني از حد ايده آل فاصله دارد.

نماينده شهرداري تهران در كارگروه كاهش آلودگي تهران با بيان اينكه طبق قانون نحوه جلوگيري از آلودگي هوا، تردد خودروهاي فاقد معاينه فني ممنوع است، گفت: هرجا كه به قوانين احترام گذاشته شود نتيجه آن مستقيم عايد شهروندان مي‌شود و در اين ميان مي‌توان بررسي كرد مقيد بودن به اجراي قوانين و احترام به قوانين در بخش‌هاي مختلف به چه صورت است و مشخص شود چه كساني به قوانين بي‌توجه بوده‌اند، چون عزت و بزرگي قانون بايد محترم شمرده شود و هر ارگاني خود را موظف به رعايت قانون بداند.

وي افزود: با توجه به اعلام پليس راهنمايي و رانندگي مبني براينكه در سفرهاي زمستاي خودروهاي فاقد معاينه فني از مبدا بازگردانده مي‌شود و افزايش مراجعات به مراكز معاينه فني در بهمن و اسفند ماه، از شهروندان درخواست مي‌شود هم‌اكنون كه مراكز معاينه فني در شرايط نسبتا خلوتي به سر مي برند، نسبت به مراجعه و دريافت برگه معاينه فني اقدام كنند، زيرا اكنون حداكثر با 20 دقيقه انتظار قادر خواهند بود كه خودروي خود را مورد معاينه فني قرار دهند.
انتهاي پيام/گ

شنبه 25 دی 1389  11:42 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها