0

حضور پزشكان وزارت بهداشت در تمام مراكز درماني هلال‌احمر در جهان

 
amirpetrucci0261
amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/

حضور پزشكان وزارت بهداشت در تمام مراكز درماني هلال‌احمر در جهان

نسخه چاپي ارسال به دوستان
رئيس جمعيت هلال‌احمر در گفت‌وگو با فارس خبر داد
حضور پزشكان وزارت بهداشت در تمام مراكز درماني هلال‌احمر در جهان

خبرگزاري فارس: رئيس جمعيت هلال‌احمر از حضور و مشاركت پزشكان و كارشناسان بهداشتي و درماني وزارت بهداشت در تمام مراكز درماني از جمله بيمارستان‌ها و درمانگاه‌هاي هلال‌احمر در سراسر جهان خبر داد.

ابوالحسن فقيه در گفت‌و‌گو با خبرنگار اجتماعي باشگاه خبري فارس «توانا» اظهار داشت: جمعيت هلال‌احمر در حال حاضر در بيش از 20 كشور جهان در قاره‌هاي مختلف داراي درمانگاه و بيمارستان است كه متعاقباً در برخي از كشورها نيز داراي چندين درمانگاه در شهر‌هاي مختلف اين كشورها است.

وي افزود: در حال حاضر بر حسب نياز و درخواست كشورهاي جهان به خصوص كشورهاي آفريقايي، آسياي ميانه و آمريكاي جنوبي جمعيت هلال‌احمر ايران درمانگاه و بيمارستان راه‌اندازي كرده است كه خوشبختانه با استقبال بسيار مردم و دولت مردان اين كشورها نيز مواجه شده است.

فقيه به قديمي‌ترين و همچنين بزرگترين بيمارستان جمعيت هلال‌احمر ايران در دبُي يعني "بيمارستان ايرانيان " با قدمت خدمات بهداشتي و درماني در حدود 40 سال اشاره كرد و گفت: در حال حاضر اين بيمارستان محل مراجعه بسياري از هموطنان كشورمان، اهالي بومي اين شهر و حتي شيوخ سرشناس كشورهاي حوزه خليج فارس به دليل دارا بودن بالاترين استانداردهاي جهاني در حوزه بيمارستاني و درماني است.

وي تصريح كرد: جمعيت هلال‌احمر و وزارت بهداشت چندي قبل تفاهمنامه‌اي را منعقد كردند تا از توانايي و پتانسيل نيروها و تجهيزات همديگر در راستاي ارائه خدمات درماني و امدادي خود به هموطنان كشور بيشترين و بهترين بهره را برده كه در اين راستا اعزام پزشكان وزارت بهداشت به تمام درمانگاه‌ها و بيمارستان‌هاي هلال‌احمر در جهان براي مشاركت با پزشكان و كارشناسان اين جمعيت از مهمترين نكات اين تفاهمنامه است.

فقيه خاطرنشان كرد: وزارت بهداشت مي‌تواند خدمات درماني و بهداشتي خود در كشورهاي نيازمند را با استفاده از امكانات جمعيت هلال‌احمر در سراسر جهان از جمله اعزام پزشكان خود را صورت دهد كه متعاقباً اين همكاري مشترك در ارتقاء چهره انقلابي كشورمان در راستاي اهداف بشردوستانه جهاني ايران بسيار تأثيرگذار است.
انتهاي پيام/ش

شنبه 25 دی 1389  11:41 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها