0

80 درصد ايتام كردستان تحت پوشش خيرين تهراني هستند

 
amirpetrucci0261
amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/

80 درصد ايتام كردستان تحت پوشش خيرين تهراني هستند

نسخه چاپي ارسال به دوستان
مديركل كميته امداد استان كردستان در گفت‌وگو با فارس:
80 درصد ايتام كردستان تحت پوشش خيرين تهراني هستند

خبرگزاري فارس: مديركل كميته امداد استان كردستان با اشاره به اينكه بيش از 7 هزار يتيم در استان كردستان وجود دارد، گفت: 80 درصد از اين ايتام تحت پوشش خيرين تهراني هستند.

علي‌اكبر بسطامي در حاشيه همايش تجليل از حاميان ايتام كردستان در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعي باشگاه خبري فارس «توانا» با بيان اينكه 58 هزار خانوار شامل 132 هزار نفر از مددجويان تحت پوشش كميته امداد هستند، اظهار داشت: ارائه خدمات تحصيلي، حمايتي، درماني و بهداشتي برخي از اقدامات امداد به اين افراد است.

وي اضافه كرد: از كل ايتام تحت پوشش استان كردستان كه بالغ بر 7 هزار نفر هستند تنها 230 نفر حامي ندارند كه اميدواريم با برگزاري چنين مراسم‌هايي صاحب حامي شوند.

بسطامي تصريح كرد: 10 هزار و 600 نفر از خيرين حدود 7 هزار نفر از ايتام را تحت پوشش دارند به طوري كه برخي از ايتام بيش از 2 و 5 حامي دارند.

مديركل كميته امداد استان كردستان در خصوص كمك‌هاي انجام شده به ايتام تصريح كرد: بالغ بر يك ميليارد و 111 ميليون تومان حاصل كمك خيرين به ايتام بوده است ضمن اينكه خيرين و نيكوكاران به طور مستقيم پول را به حساب ايتام جاري و در واقع امداد هيچ دخل و تصرفي در مبلغ‌هاي واريز شده ندارد.

وي تصريح كرد: اشتغال و تأمين مسكن از جمله برنامه‌هاي امداد براي مدد‌جويان است چرا كه با اين دو برنامه به سمت توانمندي مددجويان گام برمي‌داريم.

بسطامي سفرهاي استاني دولت نهم و دهم را مثبت ارزيابي كرد و افزود: در خلال اين سفر‌ها اقدامات خوبي براي مددجويان در زمينه مسكن، اشتغال صورت گرفته است و در واقع ساخت واحد‌هاي مسكوني خوبي در اين سفر‌ها مصوب شده است.

مديركل كميته امداد استان كردستان با اجراي برنامه‌هاي توانمند سازي و اشتغال در آينده تعداد زيادي از خانواده‌هاي تحت پوشش به استقلال معيشتي خواهند رسيد و از چرخه حمايتي امداد خارج مي‌شوند.
انتهاي پيام/گ

شنبه 25 دی 1389  11:40 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها