0

350 تشكل مردم‌نهاد در حوزه پيشگيري از اعتياد فعاليت مي‌كنند

 
amirpetrucci0261
amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/

350 تشكل مردم‌نهاد در حوزه پيشگيري از اعتياد فعاليت مي‌كنند

نسخه چاپي ارسال به دوستان
مدير كل سازمان‌هاي مردم نهاد ستاد مبارزه با مواد مخدر:
350 تشكل مردم‌نهاد در حوزه پيشگيري از اعتياد فعاليت مي‌كنند

خبرگزاري فارس: مدير كل سازمان‌هاي مردم نهاد ستاد مبارزه با مواد مخدر گفت: 350 تشكل مردم‌نهاد در حوزه پيشگيري از اعتياد در كشور فعاليت مي‌كنند كه تجربيات آنها مي‌تواند در اختيار كشورهاي ديگر قرار گيرد.

به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان فارس محمد صادق فتح‌الهي در اولين همايش سازمان‌هاي مردم نهاد ستاد مبارزه با مواد مخدر كه صبح امروز در مجتمع فرهنگي شقايق برگزار شد، اظهار داشت: كشورهاي اكو با اين محوريت گرد هم جمع شده‌اند كه بتوانند از تجارب سازمان‌هاي مردم نهاد در پيشگيري و درمان معتادان استفاده كنند.

وي افزود: 93 درصد ترياك جهان در همسايگي ما توليد مي‌شود و كشورهايي كه روزي فرهنگ و دانش و تجارت نيك از سرزمينشان رواج پيدا مي‌كرد در حال حاضر به ترانزيت مواد مخدر و مسائل ناشي از آن مبتلا شده است.

فتح‌الهي تصريح كرد: ما كشورهاي اكو با جمعيت چند صد ميليوني در منطقه از قدرت بالايي برخوردار هستيم كه مي‌توانيم فعاليت قابل توجهي در منطقه انجام دهيم و بايد در نظر داشت كه كشورهاي اكو داراي هرم سني جوان هستند و مواد مخدر بزرگترين آسيبي است كه سرمايه اجتماعي جوانان را از بين مي‌برد.

وي اضافه كرد: امروز مشاركت‌هاي مردمي نيازمند تعريف درست است و خوشبختانه در اين زمينه تغيير نگرشي براي ما رخ داده است كه معتاد يك بيمار دائمي است.

فتح‌الهي خاطرنشان كرد:‌ معتاد فرصت حيات مجدد دارد و بسياري از تشكل‌ها مي‌توانند اين فرصت حيات مجدد را به معتادان بدهد تا بتوانند اشتباه خود را جبران كنند.

وي گفت: تخصصي كردن سازمان‌هاي مردم نهاد و اجتماعي كردن مسئله اعتياد از مهمترين فعاليت‌هاي اين اداره كل بوده است و بايد در نظر داشت كه اعتياد مشكل بچه همسايه نيست بلكه مشكل همه است و وقتي موضوعي تبديل به پديده اجتماعي شد آن وقت است كه همه براي آن اقدام مي‌كنند.

فتح‌الهي يادآور شد: 840 مركز درماني با مدل‌هاي مختلف در حوزه درمان اعتياد در كنار كلينيك‌هاي درماني فعاليت مي‌كنند همچنين 350 تشكل و سازمان مردم نهاد،متخصص در حوزه پيشگيري به همراه تيم‌هاي اجتماع محور در حال فعاليت هستند.

وي افزود: مواد مخدر و آثار آن همه كشورها را تهديد مي‌كند و شدت آن نيز تفاوت چنداني با كشورها ندارد. مدل‌هاي مختلف درماني در كشور ما فرصت بزرگي را براي همه ايجاد كرده است تا براي درمان مبتلايان به اعتياد حركت‌هاي مختلفي انجام شود.
انتهاي پيام/ش

شنبه 25 دی 1389  11:39 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها