0

كريمي: از عملكرد وزير آموزش و پرورش در حوزه پرورشي راضي نيستيم

 
amirpetrucci0261
amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/

كريمي: از عملكرد وزير آموزش و پرورش در حوزه پرورشي راضي نيستيم

نسخه چاپي ارسال به دوستان
بررسي عملكرد معاونت پرورشي در آموزش و پرورش/
كريمي: از عملكرد وزير آموزش و پرورش در حوزه پرورشي راضي نيستيم

خبرگزاري فارس: رئيس كميته آموزش و پرورش كميسيون آموزش و تحقيقات مجلس گفت: اين كميسيون به شدت از وضعيت نبود معاون پرورشي ناراحت و نگران است و قانون احياء معاونت پرورشي تكليفي است كه بر دوش آموزش و پرورش گذاشته شده است.

علي كريمي فيروزجايي در گفت‌و‌گو با خبرنگار اجتماعي باشگاه خبري فارس «توانا» در خصوص احياء معاونت پرورشي اظهار داشت: كميسيون آموزش و تحقيقات مجلس از عملكرد حاجي‌بابايي در حوزه پرورشي راضي نيست چرا كه وي معاون پرورشي را حذف كرده و جاي او كسي را انتخاب نكرده است.

وي ادامه داد: جدايي تربيت‌بدني از معاونت پرورشي و ايجاد قائم‌مقامي براي اين حوزه خلاف قانون احياء معاونت پرورشي است همچنين اخيراً آموزش و پرورش بخشي از اين معاونت را تحت عنوان اداره كل نماز و قرآن جدا كرده و عنوان مشاور وزير را تعيين كرده است.

* اقدامات آموزش و پرورش خلاف اهداف مندرج در قانون احياء معاونت پرورشي است

كريمي فيروزجايي افزود: همه اين اقدامات خلاف اهداف مندرج در قانون احياء معاونت پرورشي است چرا كه در قانون احياء گفته شده است كه معاونت پرورشي و تربيت‌بدني احياء شود و سازمان تربيت‌بدني در دل اين معاونت قرار گيرد تا اين نهادها وظيفه برنامه‌ريزي، سياستگذاري و نظارت بر فعاليت‌هاي پرورشي را داشته باشند.

رئيس كميته آموزش و پرورش مجلس گفت: زماني‌كه متولي واحدي در حوزه پرورشي نداريم اگر بخواهيم عملكرد يك سال گذشته معاونت پرورشي را در مجلس بررسي كنيم بايد از چه كسي به عنوان معاون پرورشي دعوت كنيم چرا كه نمي‌توان از 6 نفر كه در سال‌هاي گذشته اين پست را بر عهده داشتند دعوت كرد بنابراين بايد يك نفر معاون پرورشي داشته باشيم تا پاسخگوي مجلس باشد.

وي ادامه داد: اگر هم معاون پرورشي داشته باشيم او مطمئناً در مجلس مي‌گويد وقتي حوزه‌هاي تربيت‌بدني، قرآن و نماز را در اختيار ندارم چه اقدامي مي‌توانم، انجام دهم تا پاسخگوي مجلس باشم بنابراين تا دير نشده است بايد حاجي‌بابايي تمام اختيارات را به معاونت پرورش برگرداند تا يك نفر پاسخگوي اين حوزه باشد همچنين اين مديريت بايد پتانسيل و فكر قوي براي آينده داشته باشد.

* ثبات مديريت در معاونت پرورشي وجود ندارد

كريمي فيروزجايي بيان داشت: كميسيون آموزش و تحقيقات مجلس به شدت از وضعيت نبود معاون پرورشي ناراحت و نگران است و قانون احياء معاونت پرورش تكليفي است كه بر دوش آموزش و پرورش گذاشته شده است ولي امروز اين بار به زمين مانده است و ما معتقد هستيم كه تا دير نشده است حاجي بابايي بايد اين شيوه را اصلاح كند.

وي در پاسخ به اين پرسش كه چرا مجلس بر قانون احياء معاونت پرورش نظارت نمي‌كند، گفت: در معاونت پرورشي ثبات مديريت وجود ندارد و جابه‌جايي زودهنگام معاونان پرورشي ضربه‌اي به اين معاونت وارد كرد.

كريمي فيروزجايي خاطرنشان كرد: وزير آموزش و پرورش در حوزه آموزشي تشكيلات وسيعي دارد و بايد معاونت پرورشي نيز به اندازه آموزش اهميت داشته باشد و تشكيلات و وقت كافي براي آن در نظر گرفته شود.

وي در پايان گفت: در نخستين فرصت از حاجي‌بابايي دعوت مي‌شود و اين نكات را به وي گوشزد مي‌كنيم تا اين ايرادات برطرف شود در غير اين صورت مجلس با وزير آموزش و پرورش برخورد قانوني مي‌كند.
انتهاي پيام/ط

شنبه 25 دی 1389  11:39 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها