0

فقط 30 درصد مواد مخدر ورودي به كشور كشف مي‌شود

 
amirpetrucci0261
amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/

فقط 30 درصد مواد مخدر ورودي به كشور كشف مي‌شود

نسخه چاپي ارسال به دوستان
رئيس سازمان بهزيستي كشور:
فقط 30 درصد مواد مخدر ورودي به كشور كشف مي‌شود

خبرگزاري فارس: رئيس سازمان بهزيستي كشور گفت: فقط 30 درصد مواد مخدر ورودي به كشور كشف و 60 تا 70 درصد آن وارد كشور مي‌شود.

به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان فارس، احمد اسفندياري در اولين همايش سازمانهاي مردم‌نهاد حوزه مبارزه با مواد مخدر كشورهاي عضو اكو كه صبح امروز در مجتمع فرهنگي شقايق برگزار شد افزود: هر 3 روز دو شهيد براي مقابله با مواد مخدر مي‌دهيم و بايد ديد چه كساني از توليد مواد مخدر حمايت مي‌كنند، چه كساني از ترانزيت آن سوءاستفاده مي‌كنند، و چه كساني مسئول مستقيم مبارزه با ترانزيت مواد مخدر هستند.

* هر 3 روز براي مبارزه با مواد مخدر 2 شهيد مي‌دهيم

وي افزود: زماني كه طالبان در افغانستان حضور داشت توليد مواد مخدر در اين كشور 180 تن بود كه در سال 2002 به 3400 تن رسيد اما سال گذشته بيش از 8 هزار تن بود.

اسفندياري تصريح كرد: بسياري از آزمايشگاه‌هاي توليد مواد مخدر در افغانستان پس از طالبان به جايي رسيد كه 90 درصد ترياك را به هروئين تبديل مي‌كردند.

وي اضافه كرد: بهترين و تنها راهكار مبارزه با اعتياد كاهش تقاضا است كه بر اساس آن بايد ميزان مشتريان مواد مخدر را در كشور كم كنيم.

* سن مصرف كنندگان مواد مخدر كاهش يافته است

اسفندياري اظهار داشت: مصرف مواد مخدر هويت ملي و ديني فرد را مي‌گيرد لذا بهترين ابزار براي سلطه است. بايد در نظر داشت سن مصرف كنندگان مواد در كشور پايين آمده و تعداد آنها افزايش يافته است.

رئيس سازمان بهزيستي كشور خاطرنشان كرد: نمي‌توان با پرداختن به پيشگيري از اعتياد، درمان را رها كرد اما بايد پيشگيري را از خانواده‌ها آغاز كرد. البته در اين بين گاهي اتفاقي مي‌افتد كه موجب مي‌شود خانواده‌هايي كه با مواد مخدر آشنا نيستند مشوق استفاده از آن مي‌شوند. لذا بايد بسيار دقت كرد.

وي گفت: در حال حاضر بيش از 70 درصد مراكز كاهش آسيب در كشور با گروه‌هاي خوديار اداره مي‌شود كه بيش از 350 معتاد بهبود يافته در اين مراكز در حال فعاليت هستند.

اسفندياري خاطرنشان كرد: بايد براي كمك به سازمانهاي مردم‌نهاد در زمينه رفع موانع، صدور مجوز و پرهيز از سختگيري‌هاي بي‌مورد البته با رعايت استانداردها اقداماتي انجام شود.
انتهاي پيام/ش

شنبه 25 دی 1389  11:38 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها