0

6 هزار هكتار بافت فرسوده در كشور تا پايان سال 90 بازسازي مي‌شود

 
amirpetrucci0261
amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/

6 هزار هكتار بافت فرسوده در كشور تا پايان سال 90 بازسازي مي‌شود

نسخه چاپي ارسال به دوستان
رئيس سازمان مديريت بحران كشور در گفت‌وگو با فارس:
6 هزار هكتار بافت فرسوده در كشور تا پايان سال 90 بازسازي مي‌شود

خبرگزاري فارس: رئيس سازمان مديريت بحران كشور گفت: 6 هزار هكتار بافت فرسوده تا پايان سال1390، در كشور بازسازي مي‌شود.

حسين باقري در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعي باشگاه خبري فارس «توانا» با اشاره به اينكه 65 هزار هكتار بافت فرسوده در كشور وجود دارد، گفت: 6 هزار هكتار بافت فرسوده در سال‌هاي 89 و 90 بازسازي مي‌شود و اميدواريم در يك برنامه 5 ساله تمامي بافت‌هاي فرسوده كشور را بازسازي كنيم.

وي به ميزان مقاومت بافت‌هاي فرسوده در برابر زلزله اشاره كرد و افزود: بافت‌هاي فرسوده كشور تنها با زلزله ويران نمي‌شود بلكه ممكن است با تردد كاميون اين بافت‌هاي فرسوده ريزش كند.

رئيس سازمان مديريت بحران كشور با اشاره به اينكه 4 هزار ميليارد تومان براي مقاوم سازي‌ مدارس در اختيار آموزش و پرورش قرار گرفته است، اظهار داشت: نحوه استفاده از اين اعتبارات بايد در قالب گزارشي در اختيار سازمان مديريت بحران قرار گيرد.

باقري در ادامه بيان داشت: تاكنون بخش محدودي از اين مبلغ براي بازسازي مدارس فرسوده اختصاص يافته است و بايد آقاي رئيسي رئيس سازمان نوسازي مدارس كشور در اين خصوص پاسخگو باشد.

باقري به افزايش اعتبارات سازمان مديريت بحران كشور اشاره كرد و بيان داشت: اعتبارات سازمان از 500 ميليارد تومان به 8 هزار ميليارد تومان افزايش يافته است كه اين ميزان اعتبارات در راستاي مبارزه با خشكسالي و بازسازي بافت‌هاي فرسوده استفاده مي‌شود.

وي با بيان اينكه بيمارستان ايمن بايد بزودي راه‌اندازي شود، اظهار داشت: در مقاوم‌سازي بافت‌هاي فرسوده و ساخت‌و‌سازهاي روستايي و شهري از لحاظ ميزان اعتبارات و اقدامات بايد جهشي را انجام دهيم.

به گفته باقري: ساليانه 300 هزار واحد مسكوني روستايي در كشور بازسازي و مقاوم‌سازي شده است.
انتهاي پيام/گ

شنبه 25 دی 1389  11:33 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها