0

حواشي خواندني همايش نقش رسانه‌‌ها در تعامل با ايرانيان خارج از كشور

 
amirpetrucci0261
amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/

حواشي خواندني همايش نقش رسانه‌‌ها در تعامل با ايرانيان خارج از كشور

حواشي خواندني همايش نقش رسانه‌‌ها در تعامل با ايرانيان خارج از كشور

خبرگزاري فارس: برگزاري همايش بررسي نقش رسانه‌ها در تعامل با ايرانيان مقيم خارج از كشور با حواشي جالبي همراه بود.

به گزارش خبرنگار جامعه فارس، نشست تخصصي نقش رسانه‌ها در تعامل با ايرانيان خارج از كشور امروز در مركز همايش‌هاي بين‌المللي صداوسيما با حضور چهره‌هايي نظير اسفنديار رحيم‌مشايي، وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي، ملك‌زاده به عنوان دبير شوراي عالي ايرانيان خارج از كشور و... برگزار شد كه با حواشي جالبي همراه بود.

* در ابتداي ورود ميهمانان به سالن اصلي همايش، چيزي كه ‌بشدت توجه مهمانان را به خود جلب مي‌كرد "استندها و بنرهايي " بود كه سراسر راهرو منتهي به سالن را پوشانده بود كه اين استندها حاوي بريده‌هايي از اخبار روزنامه‌ها و رسانه‌هاي مختلف در نقد برگزاري همايش ايرانيان مقيم خارج از كشور بود.

* استندهاي مسير منتهي به سالن به‌صورت درشت اخبار روزنامه‌هايي مانند كيهان، جمهوري اسلامي، فرهيختگان و سايت‌هايي مانند رجانيوز و ايلنا را منعكس مي‌‌كرد و شامل جملاتي از الياس نادران نماينده مردم تهران در انتقاد از سرو مشروبات الكلي و رقص مختلط مهمان همايش ايرانيان خارج از كشور بود كه البته جملاتي از اين دست در تعداد زياد در مسير تكرار شده بود به گونه‌اي كه اين تصور براي مهمانان ايجاد مي‌شد كه متوليان برگزاري همايش امروز، در ابراز و اعلام هرچه بيشتر اين مواضع منتقدانه تعمد دارند.

* اختصاص برخي از استندها به اخبار بي‌بي‌سي فارسي و انتخاب تيتر «جلسه روز يكشنبه براي سؤال از وزير خارجه برگزار شد» در ميان اين استند‌ها نيز به چشم مي‌خورد.

*‌ با وجودي كه آغاز همايش در ساعت 8 صبح اعلام شده بود اما همايش با 45 دقيقه تأخير و پس از پر شدن سالن آغاز به كار كرد.

* توزيع سي‌دي‌هايي در بدو ورود به سالن حاوي اطلاعات و دستاوردهاي برگزاري همايش‌هاي ايرانيان مقيم خارج از كشور بود در قالب بسته‌بندي‌هاي شكيل از جمله‌ اقدامات مسئولان برگزاري نشست تخصصي براي اطلاع‌رساني به مهمانان مراسم بود.

* حضور چهره‌هايي نظير محمدعلي رامين در اين مراسم و 2 نفر از استانداران از جمله روح‌الله احمدزاده كرماني استاندار فارس و استاندار اردبيل در ميان مهمانان جلب توجه مي‌كرد.

* حضور اكثر مسئولان دفاتر نمايندگي استاني خبرگزاري‌ها از سراسر كشور نيز از ديگر نكات در ميان مهمانان اين همايش بود.

* تجهيز اتاق خبرنگاران به اينترنت وايرلس (بي‌سيم) از تسهيلاتي بود كه اين بار براي خبرنگاران فراهم شده بود.

* ملك‌زاده، دبير شوراي عالي ايرانيان به عنوان يكي از سخنرانان همايش پس از استقرار در پشت تريبون تنها به ذكر خاطره‌اي از برگزاري همايش ايرانيان مقيم خارج از كشور اكتفا كرد؛ ملك‌زاده در خاطره‌ خود ماجراي غش كردن يكي از مهمانان همايش ايرانيان خارج از كشور را تعريف كرد كه چطور او با شنيدن نام "هتل اوين " غش مي‌كند و نقش بر زمين و راهي بيمارستان مي‌شود.

* به گفته ملك‌زاده زماني كه مهمانان در فرودگاه از آنان خواسته مي‌شود براي حركت به سمت هتل اوين سوار اتوبوس شوند، اين خانم با شنيدن نام هتل اوين، حالش به هم مي‌خورد و غش مي‌كند وقتي كه از او علت را جويا مي‌شوند مي‌گويد «به خدا من مرتكب هيچ جرمي نشده‌ام و به دعوت رسمي دولت براي شركت در اين همايش به ايران آمده‌ام.» در نهايت اينكه خانم مهمان 24 ساعت در بيمارستان بستري مي‌شود.

* مشايي در ميان مهمانان همايش امروز، طولاني‌ترين سخنراني را به خود اختصاص داد؛ او پيش از اذان ظهر صحبت‌هاي خود را آغاز و تا حدود يك ساعت پس از اذان همچنان مشغول سخنراني بود كه البته تكه كلام‌هاي خاصي كه وي در ميان سخنان خود داشت با خنده و كف زدن مهمانان همراه بود.

* مشايي در بخشي از سخنان خود با اشاره به حضور اخير احمدي‌نژاد در مجمع عمومي سازمان ملل و اينكه پس از برگزاري همايش‌هاي ايرانيان مقيم خارج از كشور، زماني كه نيروهاي ضدانقلاب براي تجمع اعتراض‌آميز مقابل سازمان ملل از ايرانيان دعوت مي‌كنند، گفت: حتي "يك نفر " نيز دعوت آنها را پاسخ نداد و كسي در اين تجمع حاضر نشد كه اين بخش از سخنان مشايي با تشويق مهمانان همراه شد.

* مشايي در بخشي از سخنان خود با طرح اين سؤال كه چرا ايرنيان مقيم خارج حاضر به همراهي با ضدانقلاب و تجمع در مقابل سازمان ملل نشدند، خود پاسخ داد: "مگر ما چقدر خوشگل هستيم " كه اين جمله مشايي نيز با خنده حضار همراه شد همچنين تأكيد مشايي به بزرگ‌نمايي برخي از انتقادهاي داخلي نسبت به كم‌و‌كيف برگزاري همايش ايرانيان مقيم خارج از كشور، تعجب برخي از چهره‌ها و مهمانان اين همايش را برانگيخت.

* تأكيد مشايي بر اين نكته كه پرچم حمايت از ايرانيان مقيم خارج از كشور هم‌اكنون در دست احمدي‌نژاد است كه نزديك‌ترين فرد به رهبري نظام و شخص ولي فقيه محسوب مي‌شود از ديگر نكات جالب توجه سخنان مشايي بود.
انتهاي پيام/

شنبه 25 دی 1389  11:29 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها