0

فردوسی پور از جمع گزارشگران جام ملتها کنار گذاشته شد

 
yaser65
yaser65
کاربر برنزی
تاریخ عضویت : مرداد 1388 
تعداد پست ها : 109

فردوسی پور از جمع گزارشگران جام ملتها کنار گذاشته شد

مدیر گروه ورزش شبکه 3 :  لیگ تعطیل است و نیازی هم نیست که نود هم پخش شود

عادل فردوسی‌پور با تصمیم گروه ورزش شبکه سوم سیما از کنداکتور برنامه‌های ورزشی در طول برنامه‌های جام ملت‌ها خارج شد.

درحالی که گروه سازنده نود تمایل داشتند در طول بازی‌های جام ملت‌ها به تحلیل بازی‌های تیم ملی بپردازند و حتی عادل فردوسی‌پور دوشنبه شبی که آخرین برنامه 90 را قبل از این توقف 3 هفته‌ای روی آنتن برد با اشاره به این نکته که در طول تعطیلات لیگ هم مسابقات تیم ملی را بررسی می‌کند و هم به دستور مسئولان سیما در نشستی با نمایندگان مجلس به تحلیل ماجرای انتقال تیم نفت به اراک را بررسی می‌کند، تاکید کرد که در تعطیلات لیگ قطعا برنامه‌اش روی آنتن می‌رود اما ظهر دوشنبه بود که اعلام شد نود نه فقط این دوشنبه که در طول جام ملت‌های آسیا هم روی آنتن نمی‌رود.

فردوسی‌پور که زمزمه شده بود برای جام ملت‌ها به عنوان گزارشگر به بازی‌ها فرستاده می‌شود حتی گزارشگر اعزامی به این بازی‌ها هم نخواهد بود و جواد خیابانی این تورنمنت را برای صدا و سیما گزارش زنده از محل مسابقات می‌کند تا عادل به‌یک‌باره شانس هر نوع اظهارنظری درباره تیم ملی را تا پایان مسابقات از دست بدهد.

اما اینکه چرا محبوب‌ترین گزارشگر سیما و پرطرفدارترین برنامه ورزشی سیما از کنداکتور خارج شده نکته‌ای است که حسین آقازمانی مدیر گروه ورزش شبکه 3 درباره‌اش می‌گوید: « نمی‌دانم چرا چنین سئوالی را طرح می‌کنید. لیگ تعطیل است و نیازی هم نیست که نود هم پخش شود.»

اما نود که تنها کارش بررسی بازی‌های لیگ نیست و همیشه فوتبال ملی یکی از آیتم‌های اصلی این برنامه بوده است. او در پاسخ به این پرسش هم دلیلی می‌آورد و می‌گوید: «ما برای بازی‌های جام ملت‌ها ویژه برنامه فوتبال برتر را مخصوص این بازی‌ها برنامه‌ریزی کرده‌ایم که همان شب و بعد از بازی‌های تیم ملی، بازی‌ها را کارشناسی می‌کنند و دیگر نیازی به برنامه 90 نبود. حالا اگر بعدا زنگ بزنید می‌توانم سر فرصت برای‌تان ماجرا را تعریف کنم، فعلا در جلسه‌ای هستم.»

گروه سازنده فوتبال برتر همان گروهی هستند که بازی‌های لیگ را پوشش می‌دهند. گروهی که اجرای برنامه‌های‌شان را پیمان یوسفی بر عهده دارد و تهیه کنندگی‌اش هم بر عهده مهدی هاشمی، مسئول گروه فوتبال داخلی شبکه سوم سیما است.

هاشمی در این باره می‌گوید: «ما بازی‌ها را با دعوت از کارشناسانی که از میان مربیان تیم‌های لیگ برتری و سرمربیان سال‌های قبل تیم ملی هستند بررسی می‌کنیم. به این دلیل هم بود که شبکه تصمیم گرفت بازی‌های تیم ملی تنها در این ویژه برنامه بررسی شوند.»

و به این ترتیب، عادل فردوسی‌پور با تصمیم مدیران شبکه سوم سیما این فرصت را که بتواند درباره بازی‌های تیم ملی در برنامه‌اش سخنی بگوید منع می‌شود. او که یکشنبه شب گذشته و در جریان بازی‌های لالیگا، وقتی داشت بازی بارسلونا را گزارش می‌کرد چند بار با مقایسه سطح فوتبال‌ها کنایه‌هایش را درباره تیم ملی به زبان آرد. حالا با توجه به اینکه بازی‌های تیم ملی را هم جواد خیابانی گزارش می‌کند شاید تنها تعدادی از بازی‌های جام ملت‌ها به عادل برسد و او بتواند در این فواصل انتقادهایش را به زبان بیاورد.

شنبه 25 دی 1389  10:25 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها