0

اسفنديار رحيم‌مشايي: ما به انسجام عميق جامعه ايراني نياز داريم

 
svh2005
svh2005
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18447
محل سکونت : مازندران

اسفنديار رحيم‌مشايي: ما به انسجام عميق جامعه ايراني نياز داريم

رييس شوراي عالي ايرانيان خارج از كشور با بيان اين‌كه «يكي از ظرفيت‌هاي بزرگ نظام و كشورمان، ايرانيان خارج از كشور هستند» گفت: اميدواريم بتوانيم از اين ظرفيت استفاده كنيم و در جهت اهداف بلند نظام و امام راحل از آن بهره ببريم.

به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا) اسفنديار رحيم‌مشايي در همايش نقش رسانه‌ها در تعامل با ايرانيان خارج از كشور افزود: به نظر مي‌رسد ما در حال حاضر در دوره بسيار حساسي هستيم. حساسيت آن از اين جهت است كه آينده و فردا براي ملت ما و بسياري از ملل ديگر جهان در گرو تحولاتي است كه اين ايام در جهان در حال وقوع است.همواره آينده مديون گذشته است و حال، آينده را تعيين مي‌كند اما بايد در نظر داشت تاثيرگذاري شرايط امروز به دليل اين‌كه در حال تحول بزرگي است و بسترسازي آينده امري بسيار مهم است كه اين روزها درك آن آسان است.

وي توضيح داد: معمولا كساني كه پيشرو هستند خود را بيشتر محق مي‌دانند كه بگويند فردا چگونه باشد. كساني كه امروز سهمي ندارند فردا را تعيين نمي‌كنند. جنس اين نكته از جنس رسانه است.

وي خاطرنشان كرد: آن‌ها كه در برنامه‌ريزي‌هاي‌شان موفق بوده باشند و جهان‌بيني و فلسفه فكري‌شان رشد يافته تلقي شود هم بيشترين سهم را براي تعيين فردا خواهند داشت و هم وجاهت‌شان از جهت محق بودن بالا خواهد بود و مقبوليت عمومي خواهند داشت.

رييس شوراي عالي ايرانيان خارج از كشور تاكيد كرد: مساله امروز اين است كه سازندگان امروز موفق نيستند، انديشه‌هاي وعده داده شده و آينده‌ساز امروز در دنيا جايگاه خود را از دست داده‌اند. آن‌ها كه ادعاي توليد فكر و انديشه داشتند و آن‌ها كه مدعي بودند به انديشه‌ها خط مي‌دهند نيز موفق نيستند و شكست خورده‌اند.

وي با اشاره به بحران اقتصادي دنيا اظهار كرد: بحران اقتصادي را بايد محصول مكتب جهاني اقتصاد امروز تلقي كرد؛ زيرا دنيا با هم شكست خورده است اما مي‌خواهم فراتر بگويم كه بحران اقتصادي نبايد مانع از اين باشد كه ما از فهم بزرگتر باز بمانيم و حقيقت بزرگتري مخفي بماند.

وي توضيح داد: امروز نگاه فلسفي مسلط مغلوب شده و امروز نگاه فراگير به جهان با مشكل مواجه شده است، اين مهم است، اقتصاد بخشي از اين است. شكست در اقتصاد محصول شكست در اين حوزه است، امروز تحير صرفا در اقتصاد نيست، بلكه در فلسفه حيات است. انديشمندي سراغ نداريد كه راهي براي برون رفت از وضعيت موجود جهان ارائه كند، چه مكتبي است كه امروز مدعي است امنيت دنيا را برقرار مي‌كند.

رييس دفتر رييس‌جمهور تصريح كرد: انگيزه ارائه فرداي روشن امروز به شدت كاهش يافته و افت كرده است، فشار خون سياست جهاني افت كرده است. فشار خون مكتب مديريت مسلط بر جهان افت كرده و قدرت تحرك و آفرينش ندارد. اين موضوعي تبليغاتي نيست بلكه واقعيتي مسلط است كه امروز همه در دنيا آن را مي‌فهمند، اين حرف بسيار معنا دارد، حرفي تبليغاتي نيست، همه آن را مي‌فهمند.

وي تاكيد كرد: اگر كسي حرفي دارد و مكتبي مدعي است و نظامي منتقد است، منتقدان بايد اين فرصت را استراتژيك، تاريخي و طلايي تلقي كنند، اگر تا ديروز صداي ماشين عظيم‌جسته و جورثومه غافل كننده و فريبكار مانع از اين بود كه انگيزه الهي و انساني درون انسان‌ها به آن‌ها جهت دهد و براي تاثيرگذاري در فرآيند تحولات جهاني آن‌ها را به ميدان آورد، امروز اين ماشين ريپ مي‌زند و در حال توقف است، اميدي هم ديگر از آن نيست. اگر حداقل سبك بودند مي‌شد كمي آن‌ها را هل داد اما آن‌قدر بزرگ است كه قابل هل دادن نيز نيست. واقعا اميدي به آن نيست، البته مانند هميشه معرفت و فهم و تحليل درست از شرايط جهاني بسيار مهم است، اما 10 سال پيش فهم آن براي يك تحليلگر امتيازي بود اما امروز درك آن بسياد ساده است و هيچ كس ديگر مدعي نيست كه براي فردا تصميم بگيرد.

وي گفت: اگر تحركي هم هست همه براي فرار از وضعيت و برون رفت از شرايط فكر مي‌كنند، همه از سقوط فرار مي‌كنند و از ادامه اين روند كه افتادن در ته دره است هراس دارند. ديگر كسي براي فردا برنامه‌ روشني ارائه نمي‌دهد.

مشايي با اشاره به اين‌كه «سوال رييس‌جمهور در آخرين مجمع عمومي سازمان ملل منطقي و همه فهم بود» تصريح كرد: همه به اين نتيجه رسيده‌اند كه مهمترين نياز در پايان دهه اول هزاره سوم صلح و امنيت و آرامش است؛ اما آن‌چه كه اتفاق افتاد، چيز ديگري بود، دهه‌اي كه از اين نظرها جزء بدترين‌ دهه‌ها بود. رييس‌جمهور پرسيد اكنون در پايان اين دهه هستيم وضعيت صلح چگونه است و در اين دهه چه كرده‌ايم؟ جامعه جهاني چگونه عمل كرده است؟ اين سوال مربوط به يك منطقه و ايران نيست، بلكه خواسته مشترك جهاني است. حال تكليف است، حال دهه دوم را چه بناميم؟ بگوييم اين دهه ملت‌هاي جهان به صلح رسيده‌اند و سراغ موضوع ديگري برويم. هيچ كس به آقاي احمدي‌نژاد جوابي نداد نه اين‌كه به او بي‌اعتنايي كردند، بلكه استقبال ملت‌ها مشخص است، ايشان از منفعت ملت‌هاي دنيا حرف مي‌زند. آن‌ها پاسخي نداشتند كه بدهند، فقير شده‌اند و در بن‌بست قرار گرفتند.

وي خاطرنشان كرد: براي ملت، انقلاب و نظام ما در مقابل اين شرايط رو به توقف و شتاب منفي مديريت مسلط جهاني، شرايط كاملا برعكس وجود دارد، ما با شتاب مثبت در حركت هستيم، آن‌ها به آينده نااميد شده‌اند و جامعه ما اميدوار. ملت ما سختي‌هاي گذشته را پشت سر گذاشته و معتقد است امروز در بهترين وضعيت اقتصادي و امنيتي‌اش قرار دارد. رييس ‌جمهورش مي‌گويد خداوند سايه شوم تهديد و ناامني را براي هميشه از سر اين ملت برداشته است و احساس امنيت بيشتر مي‌كند، منجسم‌تر و مقاوم‌تر و اميدوارتر است و احساس عزت بيشتري مي‌كند. يكي از شاخص‌هاي فهم اين موضوع، ايرانيان خارج از كشور هستند.

وي گفت: اين مفاهيم به خوبي در ايرانيان خارج از كشور قابل رويت است. نمي‌خواهم بگويم اين موضوع‌ها مربوط به پانزده سال پيش است، آن زمان كه بسيار سياه و تيره بود، زيرا فقط يك تبليغات سياه عليه كشور بود و هيچ خبري از داخل كشور بيرون نمي‌رفت كه نشانه رشد، شكوفايي و تعالي باشد. اگرچه ملت ما در تمامي اين سال‌ها در مسير رشد و شكوفايي بود؛ اما خبري در دنيا مطرح نمي‌شد و چيزي براي ارائه و تبليغ در دست نبود. چيزي به ايرانيان خارج از كشور نمي‌رسيد، من از پانزده سال پيش نمي‌گويم بلكه از پنج سال پيش مي‌گويم كه كار فعاليت‌ ايرانيان در خارج از كشور آغاز شد.

مشايي با اشاره به برگزاري نشست‌هاي مشترك با ايرانيان خارج از كشور تصريح كرد: مي‌گفتند اين شدني نيست، آن‌ها نظام و انقلاب را قبول ندارند، ‌گفتند ممكن است باعث وهن شود و شعارهايي بدهند. در موضع‌گيري‌هايي كه دولت داشت مي‌گفتند بي‌سر و صداتر باشيد و كمتر شعار بدهيد و فرياد نزنيد، كمتر اسم آمريكا را ببريد، آن‌ها خطرناكند، براي كشور خطرناك است، مملكت را به باد مي‌دهيد، با شاخ گاو در افتاده‌ايد، نمي‌شود پيروز شد. فشار جامعه بين‌الملل بسيار زياد است. اما به تدريج وقتي اين همايش‌ها و كنگره اول برگزار شد، ملت ايران در صحنه‌هاي بين‌المللي به ويژه در عرصه هسته‌يي ـ كه مظهر دستاوردهاي آن، شكل‌گيري انسجام ملي و اجتماعي بود ـ ديپلماسي موفق و جسارت و شجاعت و باور مردم و رييس‌جمهور دست به دست هم داد و شرايط متفاوت ديده شد و باورها تغيير كرد.

وي گفت: ما كنگره دوم را پس از حوادث انتخابات كه دشمن سعي داشت گسستي در لايه‌هاي اجتماعي ما ايجاد كند، برگزار كرديم. اين‌كه گروه‌هاي سياسي چه مي‌گويند براي ملت ما چندان مهم نيست؛ اما اگر گسست اجتماعي ايجاد شود و طبقات اجتماعي با يكديگر فاصله بگيرند، بسيار بسيار است. نظام ما، نظام ولايت فقيه است و مبناي حكومت ديني، دل و قلب است. باور عميق درون قلب‌هاست. اگر صد تا حزب هم وجود داشته باشد و صد يا سيصد رييس حزب هرچه دل‌شان خواست شعار دهند، مهم نيست؛ اما اگر به صف‌بندي اجتماعي منجر شود و موجبات تفرقه و فاصله بين آحاد اجتماعي را پديد آورد، سخت است.

رييس دفتر رييس‌جمهور گفت: طبيعي است كه جريانات سياسي ارزش‌هاي مختلفي را تبليغ كنند، اما اين‌كه مثلا برخي تبليغ كنند كه رهبري و ولايت و راس نظام طرفدار يك جريان سياسي است، و اين جهت‌گيري‌هاي سياسي به تفرقه اجتماعي منجر شود، اين تبليغاتي است كه متاسفانه برخي گروه‌هاي سياسي به دليل عدم فهم منافع ملي انجام مي‌دهند تا خودشان را جا بيندازند و براي گسست بين مردم و نظام تبليغ مي‌كنند.

وي خاطرنشان كرد: جامعه ما بدون انسجام و تراكم سياسي و فكري و فرهنگي حول محور رهبري راه به جايي نخواهد برد. هيچ‌كس به هيچ هدفي كه مدعي باشد به نفع ايران است، نخواهد رسيد.

وي با اشاره به حوادث پس از انتخابات و با بيان اين‌ ادعا كه «من يك روز و يك لحظه هم پس از انتخابات آقاي احمدي‌نژاد را براي راي بالاي‌شان شخصا مسرور نيافتم» در توضيح اين مطلب با اشاره به كساني كه راي ديگري غير از احمدي‌نژاد داشتند خاطرنشان كرد: ما هنوز در مسير رو به بالا هستيم و به دنبال فتح قله‌هايي، مسير پيش‌روي ما سربالايي است نه سر پاييني.بالا رفتن قدرت مي‌خواهد، بايد قدرت بسيج داشت و سنگ‌هاي مسير را كند و موانع را برداشت، ما در دنيا قدرت حمايتگر نداريم، آن‌ها كه وابسته به قدرت‌ها هستند مي‌ترسند و همراه نمي‌شوند و يا برخي از آن‌ها خود فروخته‌اند و از جنس استكبار هستند، آن‌ها دشمن ما هستند. ما بايد قدرت حركت خود را از درون جامعه جستجو كنيم، ما بايد به قدرت ملي‌مان اعتماد و اتكا كنيم، بايد اميد و اعتماد‌مان به توانمندي‌ دروني‌مان باشد. ما به انسجام عميق جامعه ايراني نياز داريم.

رييس شوراي عالي ايرانيان خارج از كشور گفت: متاسفانه در شرايط پس از انتخابات واقع‌بينانه است كه بگوييم حداقل ترك را احساس كرديم، دل‌شكستگي‌هايي ديديم، وقتي دروغ بزرگ تقلب مطرح شد، مردم دل‌هاي‌شان شكست و تصور كردند واقعا اين اتفاق افتاده است، در حالي‌كه هرگز اين‌گونه نبود. زماني طول نكشيد و مردم متوجه شدند و احساسات فروكش كرد.

وي گفت: در آن شرايط سخت كار ما در زمينه ايرانيان خارج از كشور با دشواري‌هايي همراه شد. مي‌دانستيم اگر روند ارتباطات با ايرانيان خارج از كشور را ادامه دهيم و فرصت گفت‌وگوي بيشتر را فراهم كنيم، اثرگذاري آن‌ها از نظر تبليغي در خنثي‌سازي تبليغات مسموم و هجمه وحشتناك رسانه‌هاي خارج از كشور در داخل موثر خواهد بود و در تصحيح ذهنيت ناصحيح در داخل نسبت به فرآيند انتخابات موثر خواهد بود.

وي تاكيد كرد: در نشست مجمع عمومي در سازمان ملل تعداد قابل توجهي از ايرانيان را به عنوان انتقاد عليه ايران جمع كرده بودند،‌ آن‌ها مي‌خواستند مواضع جهاني احمدي‌نژاد را تحت‌الشعاع قرار دهند، سوال كردن‌هاي اثرگذار را تحت تاثير قرار دهند، رسانه‌هاي غرب قرار بود بيشتر به آن‌ها بپردازند تا حرف‌هاي احمدي‌نژاد را تحت‌الشعاع قرار دهند. همانطور كه همه حرف‌هاي اساسي رييس‌جمهور را در دانشگاه كلمبيا در پس يك حرف قرار دادند. به هر حال كار انجام شد و همه به اين نتيجه رسيديم كه گسست پس از انتخابات واقعي نيست و برداشتي از يك خط نادرست است و مردم نسبت به مباني كشور و نظام مساله ندارند. ممكن است انتقاد داشته باشند نسبت به عملكردها و هيچ كس خود را از اشتباه مبرا نمي‌داند؛ اما بايد در افكار عمومي نشان داده شود حق مردم محفوظ است و آزادي و فضيلت و شرف بايد پاس داشته شود.

مشايي گفت: تصميم گرفتيم كنگره دوم را در شرايط پس از انتخابات برگزار كنيم، خوشبختانه اين كنگره مورد استقبال بسيار زياد در سطح جهان قرار گرفت. با آن‌كه مساله ايرانيان خارج از كشور مربوط به داخل بود؛ اما به دلايلي تبديل به مهمترين مساله و خبر و موضوع ملي ايران شد كه در محافل ايرانيان خارج از كشور در تمام دنيا به آن پرداخته مي‌شد و رسانه‌هاي جهان نيز به عنوان مهمترين برنامه به آن پرداختند.

وي ادامه داد: برداشت از ايران امروز در دنيا مثبت شده است، اين مهم است و امروز ما بايد در اين زمينه كاري كنيم. توجه به ايرانيان خارج از كشور در ادامه نگاه توجه به آحاد ايرانيان است. امروز پرچم علي(ع) و حسين(ع) به عنوان مظهر عدالت در دست ايرانيان است. امروز در دنيا تا بگويند ايراني، همه مي‌گويند احمدي‌نژاد، او را به عنوان مظهر شجاعت و مجاهده در دنيا مي‌شناسند.

وي ادامه داد: پس از برگزاري كنگره وقتي انتقاداتي مطرح شد، برخي گفتند خيلي بد شد و ايرانيان نااميد شدند در حالي كه اين‌طور نيست، آن‌ها ديدند پرچم دست كيست و مي‌دانند كه رييس‌جمهور ايران از همه افراد سياسي اين كشور به رهبر و به نگاه وي نزديكتر است، از بقيه قوي‌تر امتحانش را پس داده است.

رييس شوراي عالي ايرانيان خارج از كشور گفت: اگر تا ديروز تبليغ مي‌شد كه متدينين با ايرانيان خارج از كشور نيستند، امروز نمي‌توانند چنين چيزي بگويند، كار بزرگي انجام شده است، ما نتيجه‌اش را در نشست مجمع عمومي سازمان ملل ديديم كه استكبار در آن در موضعي بسيار ضعيف‌تر قرار گرفته بود، براي رفتن آقاي احمدي‌نژاد به نيويورك كارهاي زيادي كردند به روش‌هاي مختلف دنبال اين بودند وي به آن‌جا نرود از جمله برخي رسانه‌ها با هم توافق كرده بودند هيچ كس با احمدي‌نژاد مصاحبه نكند، فاكس نيوز از آغاز مجمع عمومي تبليغات مي‌كرد و از همه روزنامه‌ها مي‌خواست كه هيچ كس با احمدي‌نژاد مصاحبه نكند، اما همه مصاحبه كردند و با دريوزگي و گدايي از من اجازه گرفتند كه مصاحبه كنند. سرشان منت گذاشتيم تا مصاحبه كنند.

وي ادامه داد: پس از آن بعضي از دوستان گفتند چرا به آن‌ها مصاحبه داديد. گفتم مي‌خواستم در تاريخ ثبت كنم آن‌كس كه چندين روز فكر مي‌كرد با حرف‌هايش كسي نمي‌تواند مصاحبه كند، پوزه‌اش به خاك ماليده شد. مثل گداي سامرا در زد، پشت در نگه‌اش داشتيم تا روز آخر، گفتم حالا به او مصاحبه دهيد تا بفهمد مصاحبه با احمدي‌نژاد قيمت دارد. شهردار نيويورك جلسه گذاشته بود كه ما ميزبان احمدي‌نژاد نمي‌شويم مگر ما رفته بوديم با او ملاقات كنيم، ما به سازمان ملل رفته بوديم نه به آمريكا، آن‌ها اينقدر گيج‌اند.

وي گفت: دعواي پس از كنگره، اتحاد و انسجام ايرانيان خارج از كشور را بسيار وسيع كرد انگار همه به كنگره آمده بودند و خود را عضو آن مي‌دانستند، مي‌گفتند چرا به ما توهين شده و به ما گفتند جاسوس و فاسد. ما در واقع يك كنگره داشتيم با چند ميليون عضو و اين دستاوردي براي ما بود و جريان اصيل ولايتمدار در درون نظام مساله ايرانيان خارج از كشور را مديريت كرد، منتقدان انتقادات‌شان را فراموش كردند.

مشايي افزود: پس از برگزاري مجمع عمومي از گروه منافقين كه آن همه تبليغات كرده بودند مي‌خواهند با حضور رييس‌جمهور اقدامات زيادي در نيويورك انجام دهند، هيچ كس نيامد. با افتخار مي‌گويم به آن‌ها كه ايرانيان خارج از كشور را باور ندارند، به آن‌ها باور پيدا كنند. آن‌ها چرا نيامدند، اعتقاد نداشتند يا سوالي نداشتند؟ آيا از همه ما رضايت مفرط دارند؟ مگر ما چقدر خوشگليم؟ آيا شيداي ما بودند؟ نه، ما همين‌ جا نيز منتقداني داريم، ممكن است اختلاف نظر وجود داشته باشد آيا ايرانيان خارج از كشور ممكن است سوالي نداشته باشند و يا انتقادات و مواضعي نداشته باشند؟ آن‌ها حتما انتقاداتي دارند اما چرا نيامدند بايد گفت اين فهم بزرگ را دريابيم، آن‌ها اين دريافت خردمندانه را داشتند.

وي خاطرنشان كرد: دنيا اکنون دچار مشکل شده است و تصميم فردا تصميم کبري و ماندن در آن است. اين در حالي است که منحني ديگران رو به سقوط است اما منحني ايران رو به اوج و صعود است.

وي با اشاره به طرح موضوع آمريکا به ايران گفت: اين موضوع به حدي رسيده بود که راديو روسيه نيز ساعت حمله آمريکا به ايران را اعلام کرد. اما يک نفر در کشور عنوان کرد که آمريکا به ايران حمله نمي‌کند. خيلي از افراد به احمدي‌نژاد گفتند که اين موضع را به اين صراحت عنوان نکند زيرا موجب تحريک آمريکايي‌ها مي‌شود اما احمدي‌نژاد گفت که اگر انسجام مردم را داشته باشيم آمريکا نمي‌تواند کاري انجام دهد. آن زمان کسي نتوانست بفهمد که در آن شرايط نادرست اقتصادي، سياسي و عقب نشيني‌ها چطور شد که مردم به احمدي‌نژاد اعتماد کردند اما پيروزي‌هاي امروز ما حاصل همان آمدن و ايستادن ملت بود.

رييس دفتر رييس‌جمهور گفت: ‌الان وقت آن رسيده تا از جريان بزرگ رسانه‌اي استفاده کنيم و در اين راستا بايد ايرانيان خارج از کشور را از جنس رسانه بدانيم. مشکل بزرگي که در اين زمينه داريم نبود رسانه بين‌المللي متناسب با جايگاه جهاني ايران است که دولت بايد فکري اساسي براي اين رسانه بين‌المللي کند. رسانه‌هاي داخلي بايد با حمايت دولت دست‌هاي‌شان را به سمت مسايل بين‌المللي دراز کنند. نياز داريم يک برنامه جامع را با محوريت ايرانيان خارج از کشور در حوزه کار رسانه‌ تهيه کنيم.

به گزارش ايسنا رييس دفتر رييس‌جمهور در جمع خبرنگاران نيز گفت: به‌زودي بزرگ‌ترين مجموعه پزشکي دنيا به نام ايرانيان در کيش راه‌اندازي مي‌شود.

رحيم مشايي با اشاره به راه‌اندازي دانشگاه مجازي در تهران گفت: اين دانشگاه به روش الکترونيک و اينترنت در دنيا فعاليت خواهد کرد و از تمام ظرفيت‌هاي ايرانيان در دنيا استفاده مي‌شود. دانشمندان ايراني فراواني در دنيا داريم که رشته‌هاي قديم و جديد را پوشش مي‌دهند و به تدريس در دانشگاه‌ها مي‌پردازند.

وي افزود: ‌هم‌چنين متخصصان درجه يکي را در دنيا داريم که در بالاترين سطوح علمي و آموزشي با دانشگاه‌هاي دنيا در حال همکاري هستند. اين افراد مي‌توانند در اين دانشگاه به فعاليت پرداخته و به ايرانيان خارج از کشور، داخل و تمام افرادي که خواهان عضويت در اين دانشگاه هستند‌ آموزش دهند.

جانشين رييس‌جمهور در شوراي عالي امور ايرانيان خارج از کشور ادامه داد: ‌اين دانشگاه با دانشگاه‌هاي مهم داخل و هم‌چنين دانشگاه‌هاي برجسته دنيا نيز ارتباط برقرار كرده و با آن‌ها همکاري مي کند که در اين زمينه گفت‌وگوهاي مناسبي با چندين دانشگاه معتبر دنيا آغاز شده است. با هماهنگي‌هاي انجام شده قرار است مدرک‌هاي قابل قبولي با همکاري اين دانشگاه‌ها صادر شود.

رييس دفتر رييس‌جمهور با اشاره به مساله توانمندي ايران در حوزه پزشکي و دانش پزشکي افزود: ايران در حوزه پزشکي پيشرفت خوبي داشته و دانشمند ايراني در حوزه پزشکي در سطوح بالايي کار مي‌کنند.

مشايي افزود: پزشکان ايران در منطقه حرف اول را مي‌زنند و اميدواريم که در آينده در سطح بالاتر نيز خود را نشان دهند.

او ادامه داد: با توجه به ظرفيت‌هاي داخل کشور يک مجموعه بزرگ بيمارستاني که بزرگ‌ترين مجموعه پزشکي دنيا است به نام ايرانيان در کيش تاسيس و راه‌اندازي مي‌شود.

جانشين رييس‌جمهور در شوراي عالي امور ايرانيان خارج از كشور تصريح کرد: همه ايرانيان مي‌توانند سهام اين بيمارستان را خريداري کنند. اميدواريم به کمک ايرانيان خارج از کشور بتوانيم امکان خوبي براي درمان و تحقيقات پزشکي در اين بيمارستان ايجاد کنيم.

وي با اشاره به صندوق ارزي ايرانيان خارج از کشور گفت: اين صندوق با اين هدف تشکيل شده تا ايرانيان خارج از کشور با خريد سهام از طريق اين صندوق در پروژه‌هاي کشور عضو شوند.

مشايي گفت: ‌دولت از اين صندوق حمايت مي‌کند تا در پروژه‌هاي زيربنايي کشور ايرانيان خارج کشور نيز شرکت کنند.

وي افزود: ‌اين اقدام گام بسيار مناسبي براي جلب اعتماد ايرانيان خارج از کشور است.

 

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

شنبه 25 دی 1389  10:09 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها