0

شركت سوئدي در چايپاره سرمايه‌گذاري مي‌كند

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

شركت سوئدي در چايپاره سرمايه‌گذاري مي‌كند

89/10/25 - 12:03
شماره:8910250286
نسخه چاپي ارسال به دوستان
مديرعامل شركت اسپيدايج خاورميانه:
شركت سوئدي در چايپاره سرمايه‌گذاري مي‌كند

خبرگزاري فارس: مديرعامل شركت اسپيدايج خاورميانه گفت: يك شركت سوئدي براي توسعه گردشگري در چايپاره سرمايه‌گذاري مي‌كند.

به گزارش خبرگزاري فارس از چايپاره، هومن ملايري كه به همراه يك تيم شهرسازي و معماري براي بررسي امكان سرمايه‌گذاري در شهرستان چايپاره به سر مي‌برد، در جلسه‌اي كه امروز در محل شهرداري قره‌ضياالدين برگزار شد، پس از بازديد از وضعيت اين شهرستان و سايت مورد نظر براي اجراي طرح اظهار داشت: شركت سوئدي سويكو به همراه كنسرسيوم بين‌المللي اسپيدايج كه يك شركت بين‌المللي در ساخت مسكن، طرح‌هاي عمراني و گردشگري در سطح دنياست و شعبه‌هاي خاورميانه‌اي آن در ايران قرار دارد، قرار است در شهرستان چايپاره براي توسعه گردشگري و مسكن سرمايه‌گذاري كند.
وي اضافه كرد: مطالعاتي كه از قبل در مورد اين شهرستان و وجود ظرفيت‌هاي بالقوه از جمله قرار گرفتن در كنار جاده بين‌المللي، وجود آثار طبيعي، تاريخي مكان‌هاي زيارتي و سياحتي و مركزيت اين شهرستان در بين شهرستا‌هاي شمال استان را از جمله جاذبه‌هاي چايپاره براي سرمايه‌گذاري عنوان كرد و گفت: پس از بررسي‌ها و مطالعات لازم كارشناسان اين شركت از كشور سوئد نيز براي آشنايي با منطقه در آينده نزديك به اين شهرستان مسافرت مي‌كنند.
مشاور بخش توريسم شركت اسپيدايج نيز در اين جلسه يادآور شد: با وجودي كه در كشور ما از نظر ساخت‌ و ساز هزينه‌اي كمتر از ساير كشورها صرف نمي‌شود، اما آنچه كه به عنوان خروجي در كشور مي‌بينيم شهرهايي بدون اصول شهرسازي و با جلوه‌هاي زيباي معماري است كه سبب مي‌شود از نظر بصري با مناظر يكنواخت و گاهي دل‌آزار روبه‌رو شويم كه خوشايند هيچ كس نيست.
مرتضي طالع تصريح كرد: اين شركت در نظر دارد با استفاده از شيوه‌هاي مدرن معماري و استفاده از معماري كهن و بومي كشور و به عنوان حضور قدرتمند خود در شهرستان چايپاره دست به احداث مجتمع‌هاي گردشگري، رفاهي و مسكوني بزند تا يك الگوي كامل معماري را در كشور به نمايش بگذارد.
وي به اتمام طراحي و مطالعات ساخت دهكده گردشگري سراي خورشيد در نزديكي تكيه حضرت ابوالفضل (ع) كه توسط اين شركت انجام يافته اشاره كرد و گفت: اين دهكده گردشگري شامل يك هتل چهار ستاره، مراكز خريد، مجموعه شهربازي، رستوران و تالارهاي همايش است كه در زميني به مساحت 11 هكتار و در دو فاز ساخته مي‌شود.
بنا به گفته اين مشاور در فاز اول 200 ميليارد ريال و در فاز دوم 100 ميليارد ريال سرمايه‌گذاري مي‌شود.
طالع زمين 106 هكتاري شركت تعاوني ميلاد جهادگران كه در كنار جاده بين‌المللي و روبروي شركت صنعتي قرار دارد را از نظر موقعيت گردشگري و شهرسازي مورد تأييد قرار داد و خاطرنشان كرد: اين زمين به منظور اجراي طرح‌ها مكان بسيار مناسبي است.
بهروز عبدالله‌زاده شهردار قره‌ضياالدين و رضا كفيلويي رئيس شوراي شهر قره‌ضيالدين نيز در اين جلسه با بيان اينكه شهرستان چايپاره امروز در شمال استان رفته رفته به يك شهرستان ويژه و برجسته در امر ساخت و ساز و توسعه صنعتي تبديل مي‌شود، از حضور مديران و مشاوران اين شركت بين‌المللي در چايپاره تقدير كردند.

 
 
شنبه 25 دی 1389  10:03 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها