0

اراک، پاک‌ترین شهر کشور شد

 
fatemeh_75
fatemeh_75
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : آبان 1388 
تعداد پست ها : 10557
محل سکونت : اصفهان

اراک، پاک‌ترین شهر کشور شد

 

اراک، پاک‌ترین شهر کشور شد

سلامت نیوز: مدیرکل حفاظت محیط زیست استان مرکزی گفت: اجرای تصمیمات مناسب اخذ شده بر اساس سند آمایش سرزمین استان، سبب شد تا اراک با ۱۹ روز هوای پاک، در فروردین ماه ۹۹ پاک‌ترین شهر کشور باشد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایرنا رضا میرزایی در کارگروه زیربنایی استان مرکزی، افزود: سند آمایش سرزمین استان مرکزی تهیه شده و براساس آن برنامه‌های متنوع در مناطق مختلف استان مشخص شده که براساس آن بارگذاری بین نیروگاه شازند تا ورودی شهر اراک براساس این سند متوقف است.

وی ادامه داد: براساس تصمیمات این سند تاکنون، اثربخشی لازم حاصل شده و در کنار اجرای این تصمیمات، اعمال محدودیت تردد تا ۲۰ فروردین ماه موجب شد اراک پاک‌ترین شهر کشور باشد.

وی گفت: براساس تصمیمات اتخاذ شده، درخصوص رشد صنایع قیر و ایزوگام به دلیل آلایندگی، ممنوعیت اعمال شد و اکنون موضوع فعالیت واحد تصفیه دوم روغن مطرح است که تمامی ساخت و سازهای آن انجام شده اما آلاینده نبودن این واحد، احراز نشده است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان مرکزی با تاکید بر اینکه آلاینده نبودن این صنعت باید توسط محیط زیست احراز شود، افزود: مصوبات جلسات از جمله کارگروه کاهش آلودگی هوا باید توسط تمام دستگاه‌های اجرایی دنبال شود، اما این واحد صنعتی تمامی اقدامات احداثی خود را انجام داده و محیط زیست رسما در مقابل کار انجام شده قرار گرفته و از طرفی سیستم پایش آنلاین این واحد صنعتی هنوز اجرایی نشده است.

کلان‌شهر اراک با بیش از ۶۰۰ هزار نفر جمعیت به لحاظ اقلیمی از سه سمت با کوه محصور شده و از یک سمت نیز با تالاب کویری میقان همجوار است.


 

جمعه 5 اردیبهشت 1399  2:28 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها