0

» بقايي: مشایی مستاجر است، بخواهید آدرس می‌دهم

 
amirbest
amirbest
کاربر طلایی3
تاریخ عضویت : اسفند 1387 
تعداد پست ها : 2319
محل سکونت : اصفهان

» بقايي: مشایی مستاجر است، بخواهید آدرس می‌دهم

  رييس سازمان ميراث فرهنگي كشور از اسفنديار رحيم‌مشايي رييس پيشين اين سازمان و رييس دفتر رييس‌جمهور دفاع كرد و گفت: «من تا به حال نديده‌ام كه ايشان به كسي توهين كند. آقاي مشايي هنوز مستاجر است و من مي‌توانم آدرس منزل ايشان را بدهم تا در اين مورد تحقيق كنيد. صاحب‌خانه ايشان نيز خانواده شهيد است».

حميدرضا بقايي دوشنبه شب در جلسه هفتگي جامعه وعاظ ولايي، با اشاره به سابقه آشنايي خود با مشايي، اظهار كرد: «من حدود 18 سال است كه ايشان را مي‌شناسم و تا الان نديده‌ام عليه كسي كينه‌اي داشته باشد».

وي با بيان اين‌كه اخلاق و منش مردانگي مشايي است كه من را جذب كرده است، افزود: «مردانگي حر بود كه او را نجات داد. مرد بودن هنر است و من آن‌چه از خصلت اين بنده خدا (مشايي) ديدم همين بوده است. من تا به حال نديده‌ام كه ايشان به كسي توهين كند. آقاي مشايي هنوز مستاجر است و من مي‌توانم آدرس منزل ايشان را بدهم تا در اين مورد تحقيق كنيد. صاحب‌خانه ايشان نيز خانواده شهيد است».

رييس سازمان ميراث فرهنگي ادامه داد: «در وزارت كشور مرد مي‌خواست كه در سال 75 جلوي يك سري جريانات بايستد و در آن‌چنان فضايي، دفاع از ولايت هنر بود. سال 75 يعني پيش از انتخابات 76، آقاي مشايي كه در وزارت كشور بود همه را جمع كرد و راجع به آقاي ناطق نوري براي آن‌ها صحبت كرد كه خيلي‌ها به او اعتراض كردند ولي آقاي مشايي گفت بايد نظر مقام معظم رهبري را تامين كنيم. پس از انتخابات نيز آقاي تاج‌زاده اولين كسي را كه عزل كرد مشايي بود و به بدترين شكل ممكن هم او را كنار گذاشت. اگر كسي در دلش كينه‌اي از كسي نداشت و نيتش خالص بود بايد به او تبريك گفت و آن‌چه ما تا الان از مشايي ديديم همين بوده است».

در ادامه، يكي از حاضران اين‌طور عنوان كرد كه اظهارنظرهاي مشايي در مورد مسائل ديني از جمله بحث موسيقي در جامعه تنش ايجاد مي‌كند، كه بقايي در برابر اين مساله اظهار كرد: «من با ايشان مفصل صحبت كرده‌ام و كاملا نسبت به اين قضيه روشن شده‌ام. ايشان به هيچ‌كس توهيني نكرده‌اند و مطالب ايشان بد منعكس شده بود. گاهي اوقات برخي رسانه‌ها طوري مطلب را جا مي‌اندازند كه هر كاري مي‌كنيم نمي‌توانيم آن را درست كنيم و متاسفانه گاهي اوقات بد منعكس مي‌كنند و دروغ مي‌نويسند. اگر هم صحبت‌هاي ايشان ابهامي ايجاد كرده است، زنده و حاضر هستند و مي‌توانيد از خودشان توضيح بخواهيد».

وي هم‌چنين با بيان اين‌كه دولت و سازمان ميراث فرهنگي به صورت اعتقادي كار مي‌كنند و اگر اعتقاد نباشد، ماندن در اين شرايط بسيار سخت است، خاطرنشان كرد: «اگر انسان دنياطلب باشد، ماندن در اين سمت‌ها و پست‌ها بسيار سخت خواهد بود. اين مجموعه بايد حمايت و پشتيباني شود و اگر اين‌طور نشود همان حوادثي بر سرمان مي‌آيد كه در سال 76 آمد و مي‌خواستند در سال 88 نيز مشابه آن را تكرار كنند».

رييس سازمان ميراث فرهنگي با اشاره به اين‌كه در اين دوره در سازمان از جهاتي تحت فشار هستيم، افزود: «زماني در سازمان ميراث فرهنگي مي‌خواستند تاريخ اسلام را از تاريخ پيش از اسلام جدا كنند. امروز نيز از جهات ديگري تحت فشار شديد هستيم. نامه باستان‌شناسان به مقام معظم رهبري را بخوانيد و ببينيد كه در آن چه نوشته‌اند. من اصلا گفتم بسياري از اين‌ها نظام را هم قبول ندارند، بعد حالا براي رهبري نامه مي‌نويسند كه بقايي مي‌خواهد تاريخ را مذهبي كند يا چنين و چنان كند».

بقايي هم‌چنين ابراز عقيده كرد: «عده‌اي خط‌هايي مي‌دهند و كارهايي مي‌كنند كه دست و پاي ما را ببندند و ما هم امكاناتي نداريم كه از خود دفاع كنيم و هرچقدر هم حرف مي‌زنيم گوش شنوايي نيست».

در ادامه اين جلسه، يكي از حاضران با اعتراض نسبت به نحوه‌ بركناري منوچهر متكي از وزارت امور خارجه، به برخي فعاليت‌هاي بقايي و مشايي در حوزه‌ سياست خارجي اشاره كرد و از بقايي پرسيد «اگر به جاي متكي بوديد و رييس‌جمهور چند نماينده در حوزه سياست خارجي تعيين مي‌كرد چه حالي به شما دست مي‌داد؟» كه وي پاسخ داد: «تمام وزرا و كساني كه در دولت هستند طبق مصوبه دولت، قائم‌مقام امور بين‌الملل دارند و در حيطه‌ خود به نوعي در امور سياست خارجي دخيل هستند. بردن پيام‌هاي رييس‌جمهور به كشورهاي ديگر عملا يك كار سفيري است و اصلا چيزي نيست كه آن‌قدر آن را بزرگ و تبديل به مساله اصلي كشور كرده‌اند. در حال حاضر بهترين كسي كه در حوزه سياست خارجي فعال است خود آقاي احمدي‌نژاد است».

شخص پرسش‌كننده كه از پاسخ بقايي قانع نشده بود، ضمن اعتراض به صحبت‌هاي وي، از شيوه‌ بركناري متكي به شدت انتقاد كرد و آن را موجب ايجاد دغدغه و تنش در جامعه دانست كه بقايي ضمن رد اين اظهارات گفت: «اجازه بدهيد آب پاكي را روي دستتان بريزم. مردم دارند زندگي‌شان را مي‌كنند و از خيلي از اين مسائل خبر هم ندارند. الان دغدغه مردم، يارانه‌هاست و اين‌جور مسائل براي شما مهم است و براي مردم مهم نيست. مردم ما مردمي خوب و متدين هستند و اگر قرار بود آن‌ها را وارد اين فضاهاي سنگين سياسي كنيم كه 9 دي پارسال اتفاق نمي‌افتاد. مشكل مردم ما اين‌ها نيست بلكه مشكل مردم جو تهمت‌زني و دروغگويي است و شما بايد با اين‌ها مبارزه كنيد ولي از بين اين همه موضوع گشته‌ايد و اين مساله را انتخاب كرده‌ايد؟»

در ادامه، يكي ديگر از حاضران از بقايي سوال كرد كه از نظر ميزان فاميل‌گرايي در دولت، چه نمره‌اي به آن مي‌دهيد؟ و وي در پاسخ اظهار كرد: «پدر من 84 ماه سابقه جبهه دارد و پسر ايشان كه برادر من است تا همين چند ماه پيش بيكار بود و خودش كار پيدا كرد. تمام كس و كار مسوولان گذشته در سازمان ميراث فرهنگي هستند ولي پسر آقاي مشايي كه ليسانس IT هم دارد تا همين چند وقت پيش بيكار بود تا بالاخره با چند تن از رفقاي خود در يك شركت IT مشغول به كار شدند. البته يكي از مشكلات ما اين است كه يك نفر با تيپ حزب‌الهي نمي‌تواند در شركت‌ها و سازمان‌هاي خصوصي كار پيدا كند.»

يكي از حاضران خطاب به بقايي اظهار كرد كه قرار بود در مورد فاميل‌بازي در دولت صحبت كنيد، نه درباره‌ خودتان، كه بقايي گفت: «من براي پاسخ به اين سوال از خودم مي‌گويم؛ چرا كه من هم عضو همين دولت هستم و مشت نمونه خروار است.»

هم‌چنين يكي ديگر از حاضران در جلسه، پرسشي را درباره ميزان درآمدزايي صنعت توريسم در كشور ما و فاصله‌ آن با كشورهايي نظير تركيه و مالزي مطرح كرد و رييس سازمان ميراث فرهنگي پاسخ داد: «ما به دنبال اين نيستيم كه مثل تركيه، دوبي و مالزي شويم؛ چرا كه آن‌ها از نظر فرهنگي تفاوت‌هاي زيادي با ما دارند. ما دو سياست را در سازمان دنبال مي‌كنيم؛ اول سياست جذب توريسم‌مذهبي است كه براي اين منظور مقدمات ورود اين‌ها به كشور را فراهم كرده‌ايم و آ‌ژانس‌هاي داخلي را نيز براي اين كار تشويق مي‌كنيم. سياست دوم توريسم‌درماني است كه به آن توريسم سلامت نيز مي‌گويند. در اين بخش از توريسم، افراد براي انجام كارهاي درماني به ايران مي‌آيند كه درآمدزايي خوبي هم دارد».

وي اضافه كرد: «صنعت توريسم در دنيا زمين خورده است و رشد آن در كشورهاي ديگر منفي است ولي در ايران از سال 84 به اين طرف هر سال 25 درصد رشد داشته‌ايم. از اول امسال تا ماه نهم، ميزان توريست وارد شده به ايران برابر كل ميزان سال قبل بوده است و پيش‌بيني ما براي امسال 3 ميليون نفر است كه در نتيجه 25 درصد رشد خواهيم داشت».

 

مشکل اینجاست که   

 

مدیر تالار عکس های خبری

http://www.rasekhoon.net/Forum/ForumShow-116-1.aspx

 

ما جراتش را نداریم.

 

زندگی پر از اتنخاب است

شنبه 25 دی 1389  9:24 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها