0

ورود سامانه بارش‌زا از جمعه به کشور؛ بارش برف از شنبه در تهران

 
amirbest
amirbest
کاربر طلایی3
تاریخ عضویت : اسفند 1387 
تعداد پست ها : 2319
محل سکونت : اصفهان

ورود سامانه بارش‌زا از جمعه به کشور؛ بارش برف از شنبه در تهران

پس از آن که دیگر همه از رسیدن روزهای بارانی و برفی در زمستان امسال ناامید شده بودند و فکر میکردند پوشیدن لباسهای گرم و شال و کلاه کردن برای برف بازی را باید به زمستان سال آینده موکول کنند، هوا سردتر شد و اینطور که پیداست و پیش بینی میشود روزهای سردتر دیگری نیز در راه است.

هوا طی همین چند روز حتی به اندازه ای سرد شد که دما در فریدونشهر در غرب استان اصفهان به ۲۰ درجه سانتیگراد زیر صفر رسید و حالا مدیر کل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با بیان این که سامانه بارش زای دیگری از اواسط روز جمعه از غرب کشور وارد می شود، میگوید: طی روزهای شنبه و یکشنبه در نیمه غربی کشور بارش برف را خواهیم داشت.

پرویز رضازاده گفت: بررسی های نقشه های پیش یابی نشان می دهد که سامانه بارشی که اکنون در شمال شرق ، شرق و مرکز فعال است به تدریج از روز پنج شنبه از شرق کشور خارج می شود که با کاهش دما و استقرار هوای سرد همراه است.

وی در ادامه گفت: طی روزهای جمعه و شنبه دمای هوا در نیمه غربی مناطق مرکزی و جنوبی کشور به طور نسبی افزایش می یابد. رضازاده با اعلام این خبر مبنی بر اینکه سامانه بارشی دیگر از روز جمعه وارد کشور می شود گفت: سامانه بارش زای دیگری از اواسط روز جمعه از غرب کشور وارد می شود.

وی در ادامه بیان کرد: طی روزهای شنبه و یکشنبه ابتدا در نیمه غربی و سپس در بیشتر نقاط کشور سبب بارش برف و در مناطق جنوبی بارش باران گاهی با رعد و برق و سپس با کاهش دما همراه است.

مدیر کل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی تصریح کرد: بر این اساس شنبه بارش در نیمه غربی شدت دار است. به گفته رضازاده در استان های کرمانشاه ، لرستان، ایلام، چهار محال و بختیاری و کهگیلویه بویر احمد بارش از شدت بیشتری برخوردار است.

وی بیان کرد: بارش در بیشتر نقاط کشور از جمله استان های کردستان، کرمانشاه، ایلام، لرستان، کهگیلویه و بویر احمد، چهار محال و بختیاری، فارس، بوشهر و هرمزگان رخ خواهد داد.

رضازاده گفت: در روز دوشنبه نیز در حالی که بارش این سامانه در برخی نقاط از جمله شرق تنگه هرمز و جنوب شرق کشور ادامه می یابد در شمال غرب و غرب کشور دوباره بارش برف آغاز می شود. وی در ادامه نیز اظهار داشت: از روز شنبه نیز بارش باران و برف در تهران پیش بینی می شود.

 

مشکل اینجاست که   

 

مدیر تالار عکس های خبری

http://www.rasekhoon.net/Forum/ForumShow-116-1.aspx

 

ما جراتش را نداریم.

 

زندگی پر از اتنخاب است

شنبه 25 دی 1389  9:09 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها